Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yenipazar Araç Kiralama - Yenipazar Rent A Car | Gezgin 7/24

Yenipazar araç kiralama 

Aydın ilimizin küçük ancak şirin illerinden biri olan Yenipazar"da bir yandan işlerinizi takip ederken, diğer yandan ilçeyi rahat bir şekilde gezmek için Yenipazar araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Kendi aracınızla ulaşım imkanı yoksa ilçedeki tüm işlerinizi hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşım sorunu olmadan yapmanın tek yolu, Yenipazar araç kiralama hizmeti almaktır. 

Sorunsuz ve rahat ulaşıma sahip olmak ve bu güzel ilçeyi enine boyuna gezip yerel kültürün yanı sıra tarihi ve doğal güzellikleri yerinde görmek için ihtiyacınız olan Yenipazar oto kiralama firmalarına, web sitemiz üzerinden hemen ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlarla kiralayacağınız araç ile ilçeyi doyasıya gezebilir, işlerinizi de daha rahat yapabilirsiniz.
yenipazar-araba-kiralama.png

Yenipazar hakkında bilgiler 

12608 kişilik nüfusa sahip Yenipazar ilçesi, 1957 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Menderes nehrinin beslediği verimli toprakları, oldukça kaliteli ürünlerin yetişmesini sağlamaktadır. Küçük olmasına rağmen Aydın ilimizin diğer ilçelerine göre, gezilecek yerler bakımından yoksun bir ilçe değildir. 

İl merkezinden 42 kilometre mesafede bulunan bu şirin ilçemiz, tarihte de pazar yeri olarak kullanılması sebebiyle bu isimle anılmaya başlanmıştır.

Milattan sonra 150"li yıllarda yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlandığı tahmin edilen ilçeye, son olarak ise 1455 yılında Osmanlı döneminde Türkmenler yerleşmiştir. Bu nedenle ilçede Türkmen nüfus çok fazladır. İlçe tarihinde çok acı bir olay yaşanmış olup, 17. Yüzyılda burada görülen bulaşıcı bir hastalık sebebiyle çok sayıda insan hayatını kaybetmiştir.

İlçe halkı tüm Aydın genelinde olduğu gibi incir, zeytin ve pamuk başta olmak üzere tarımla uğraşmaktadır. Sebze ve meyvecilik ilçe halkının önemli gelir kaynağıdır. Büyük ve küçükbaş hayvancılıkta ilçe için gelir kaynakları arasında önemli sıradadır. 

İlçede ticari faaliyetler oldukça gelişmiş olup, başta hayvan ve tarım ürünleri alım satımı olmak üzere farklı birçok alanda ticaret yapılmaktadır. Akdeniz ikliminin egemen olduğu Yenipazar ilçesinde, kış ayları yağışlı ve ılıman yaz ayları ise kurak ve sıcak geçmektedir.
 yenipazar-araç-kiralama.png

Yenipazar gezilecek yerler

Yörük Ali Efe Müzesi 

Binanın yapısı 19. Yüzyılın başlarında inşa edilmiş olsa da hak, tarihi binanın biz olarak hizmet vermeye başlaması 1999 senesinde olmuştur. 1999 senesinde önemli bir restorasyondan geçtikten sonra tam olarak müze şeklinde faaliyet vermesi, 2001 yılını bulmaktadır.

Beyler kulesi 

Diğer adıyla donduran kalesi, aynı isimle anılan köyleri bulunmaktadır 220t kimler tarafından ne zaman yapıldığı bilinmese de, ilçenin simgeleri arasındadır. Mermer, tuğla ve kesme taştan inşa edilen kule, ilçedeki tarihi yapılardan biridir.

Alhan hamamı

Alhan köyünde bulunan hamam, 1177 yılında yapılmış olup tarihi değeri oldukça yüksektir. Günümüzde turistik ziyaretler için kullanılan hamamın kimler tarafından yaptırıldığı hakkında detaylı bir bilgi bulunmamaktadır. Kendi aracınız yoksa köydeki hamamı ve diğer tarihi yapıları, aydın oto kiralama firmalarından kiralayacağınız araba ile ulaşım sorunu olmadan görebilirsiniz. 
  yenipazar-oto-kiralama.png

Yenipazar dip gölü 

Menderes nehrinin yatak değiştirmesi sonucunda oluşan Dip Gölü, ilçede bulunan doğal güzellikler arasındadır. Ayrıca gölün çevresindeki su kaynakları ve sazlık alanlar, bu bölgeye ayrı bir güzellik katmaktadır. Gölün çevresinde bulunan mesire alanında piknik yaparak güzel bir gün geçirmek için, Yenipazar ucuz araç kiralama hizmeti almanız ideal olacaktır.

İlçenin temel dokusunu rahat rahat gezerek tanımak için, Gezgin 7/24 fırsatlarıyla uygun fiyatlar üzerinden araba kiralama hizmeti alabilirsiniz. Ulaşımda sorun yaşamamanız halinde diğer işlerinizi daha rahat yaparken, hem de ilçenin gezilip görülebilecek yerlerini gezme fırsatınız olabilir.