Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ayvalık Araç Kiralama - Ayvalık Rent A Car | Gezgin 7/24

Ayvalık araç kiralama 

Balıkesir ilimizin en büyük ve turistik ilçelerinden biri olan Ayvalık araç kiralama hizmeti alarak, ilçenin turistik yerlerini gezebilir ve burada bulunan işlerinizi daha sağlıklı bir şekilde takip edebilirsiniz. 

Gezgin 7/24 web sitemiz üzerinden hizmet veren Balıkesir Ayvalık araç kiralama firmalarından, uygun koşullarla istediğiniz özelliklere sahip araçları kiralayarak araç ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Balıkesir Ayvalık hakkında genel bilgiler

Balıkesir Marmara Bölgesi"nde yer almasına rağmen, Ayvalık ilçesi ege bölgesi sınırlarında bulunmaktadır. Balıkesir"in en turistik yerleşim yerleri arasındaki Ayvalık, doğal ve tarihi güzellikleri ile ilçeye gelenler tarafından gezip görülecek yerlerin çokluğu ile bilinmektedir. Balıkesir ilimizin en turistik ilçelerinden biri olan Ayvalık nüfusu, 71063 kişidir. 

İlçenin ilk yerleşik hayata geçişi, milattan önceki yıllara dayanmaktadır. Tarihi açıdan oldukça zengin olan ilçe deniz turizminin yanı sıra, tarih ve kültür turizmi bakımından da yerli ve yabancı turistler tarafından Balıkesir"de tercih edilen yerler arasında bulunmaktadır. Adeta bir açık hava müzesi konumunda bulunan Ayvalık ilçesinde, tarihi özelliği sebebiyle toplam 1850 tane dini ve sivil mimariye sahip tarihi yapı bulunmaktadır. 

Berrak ve sakin denizi ile Türkiye"de gezilebilecek yerler arasında bulunan sahillere sahip olan Ayvalık ilçesi, su sporlarının da en iyi şekilde yapıldığı yerleşim yerleri arasındadır. 

ayvalık-araba-kiralama-scaled.png
Ayvalık ekonomisi turizme bağlı olarak, hizmet sektörüne dayanmaktadır. Turizminin yanı sıra tarım ve meyvecilik, ilçede önemli ölçüde yapılmaktadır.
Akdeniz iklimine sahip olan Ayvalık ilçesinde, yaz ayları kurak ve sıcak kış ayları ise yağışlı ve ılık geçmektedir. 

Ayvalık gezilecek yerler 

Ayvalık çarşısı 

Ayvalık gezilecek yerler listenizde yer vermenizi tavsiye ettiğimiz alanlardan biri olan Ayvalık çarşısı, ilçe merkezinde bulunan tarihi bir yapıdır. 

Hangi dönemde yapıldığı bilinmese de, Selçuklular döneminde yapıldığı tahmin edilmektedir. İlçe merkezinde mistik bir tarihi havanın hakim olmasına sebep olan tarihi çarşıyı, ilçeye gitmişken mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. 

Şeytan sofrası 

Ayvalık merkezden 8 kilometre uzaklıktaki şeytan sofrası, ilçe genelinde en dikkat çeken yerler arasındadır. Burada bir zemin üzerinde büyük bir ayak izinin bulunması ve bu ayak izinin şeytana ait olduğunun düşünülmesi nedeniyle, burası oldukça ilgi çekmekte ve ziyaret edilmektedir. 

İlçe merkezine yakınlığı nedeniyle toplu taşıma araçlarıyla da ziyaret edebileceğiniz şeytan sofrasını, daha rahat bir şekilde görmek ve farklı alanları gezmek için, Ayvalık araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Birçok avantajla bütçe dostu hizmet veren Ayvalık ucuz araç kiralama firmalarına, web sitemiz üzerinden hemen ulaşabilirsiniz. 
ayvalık-rent-a-car-scaled.png

Cunda adası 

Cömert bir şekilde tarih ve doğanın güzelliklerini ziyaretçilerine sunan cunda adası, Ayvalık"ta gezilecek yerler listenizde mutlaka bulunmalıdır. 

Teknelerle ulaşım sağlayabileceğiniz gibi, adaya ulaşım için kullanılan asma köprüyü de kullanabilirsiniz. Bu köprünün en önemli özelliği, Türkiye"nin ilk boğaz köprüsü olmasıdır. 

Ada üzerinde tımarhane ve tarihi manastırlar, özellikle tavsiye ettiğimiz yerlerdir. 

Ayazma kilisesi 

Önemli tarihi yapılardan biri olan ayazma kilisesi, 1890 yılında ilçe merkezinde inşa edilmiştir. Bazı dönemlerde zeytinyağı üretimi için atölye olarak kullanılmış olan tarihi kilise, son birkaç yıldır ise müze olarak hizmet vermektedir. 

Saatli cami 

Ayvalık gezilecek yerler arasında ilçe merkezinin simgelerinden biri olan saatli camii de, ziyaret edilecek yerler listenizde olmalıdır. Osmanlı döneminde Rumlar tarafından yapılan kilise, 1850 yılında yapılmıştır. 

Mübadele sonrasında burada yaşayan Rum vatandaşların ayrılması nedeniyle, içerisinde bulunan simge ve tasvirlerin üzeri kapatılarak 1928 yılından beri cami olarak kullanılmaya başlanmıştır. 

Sarımsaklı plajı 

Ayvalık ilçesinde denize girmek için en ideal yerlerden biri olan plaj, Ayvalık"tan 6 kilometre mesafede yer almaktadır. 

Burada denize girmek ya da sahilde küçük bir gezinti yapmak için, Ayvalık oto kiralama firmalarından araba kiralayıp rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Çınarlı camii 

Osmanlı döneminde Rumlar tarafından kilise olarak yaptırılan tarihi yapı, cumhuriyetin ilk yıllarında ise camiye çevrilerek Müslümanların kullanımına açılmıştır. 
ayvalık-oto-kiralama-scaled.png
Mübadele sonrasında Rum vatandaşların, ilçeden ayrılması nedeniyle camiye çevrildiği bilinmektedir. 

Bu sayılanlar dışında Ayvalık gezilecek yerler arasında yer verilmesi gereken, birçok alternatif olduğunu söyleyebiliriz. İlçede bulunan tarihi ve doğal güzellikleri doyasıya gezmek ve bir yandan da işlerinizi yürütmek için, balıkesir oto kiralama hizmeti alarak rahat bir ulaşım ağına sahip olabilirsiniz.