Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Balya Araç Kiralama - Balya Oto Kiralama | Gezgin724

Balıkesir Balya Araç Kiralama 

Balıkesir Balya araç kiralama firmaları, Gezgin 7/24 ziyaretçilerine özel indirimli fiyatları ile hizmet vermektedir. Web sitemiz üzerinde yayın yapan Balıkesir Balya oto kiralama firmaları, sunmuş oldukları kalite ile sizlerin araç kiralama konusundaki algısını tamamen değiştirecek nitelikte firmalardır. Firma kalitesini dikkate aldığımızda Gezgin 7/24 üzerinden araç kiralamanın için, birçok sebep olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Uygun Fiyat ve Kaliteli Balya Araç Kiralama Firmaları 

Gezgin 7/24 imkânlarıyla web sitemiz üzerinden yapacağınız işlemler için uygun fiyat hizmeti veren Balya oto kiralama firmaları, sundukları fiyata rağmen verdikleri kaliteli hizmet ve dikkat çekmektedir. 

Zengin donanım paketleri ile tüm bakımları zamanında yapılmış araçları, web sitemiz üzerinden kolaylıkla kiralayabilirsiniz. İster uygun bütçeye uygun ekonomik, isterseniz lüks ihtiyaca hitap eden araç modellerini seçerek, Balıkesir Balya araç kiralama firmaları ile rahat bir ulaşıma erişmek mümkündür. Üstelik balıkesir araç kiralama firmalarından fiziki olarak firmaya hiç gitmeden, internet üzerinden araç kiralama kolaylıklarından yararlanabilirsiniz. Uygun fiyat ve profesyonel hizmetleri size sunarak memnuniyetinizi hedefleyen tüm Balıkesir Balya araç kiralama firmaları, Gezgin 7/24 üzerinde kiralama işlemi yapmaktadır.

Balıkesir Balya Hakkında Bilgiler 

Toplamda 13141 kişilik nüfusu bulunan Balya ilçesi, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yoğun olarak yapıldığı bir yer olsa da sanayi bakımından gelişmemiş ilçelerden biridir.
balya araba kiralama
Yerleşik hayata geçildiği ilk yıllardan beri başta kurşun ve çinko madenleri olmak üzere, linyit ve manganez madenlerinin de çeşitli yollarla çıkarılarak işlenmeye başlandığı ilçe, maden bakımından zengin kaynaklara sahiptir.

1317 yılına kadar Kocagümüş Köyü ismiyle bilinen Balya, geçmişte Alidemirci Bucağı’na bağlıydı. Balya isminin ise Osmanlı döneminde Balı Bey’den geldiği tahmin edilmektedir.

1920’li yıllarda Ege Bölgesinde görülen Yunan işgalinden acımasız bir şekilde nasibini alan ilçe, Yunanlıların çoluk çocuk demeden halkı katlettiği acılarla doludur. Kurtuluş Savaşı sırasında tüm ülke genelinde halkın başlattığı direnişle Yunanlılardan kurtulan Balya, 6 Eylül 1922 tarihinde işgalden kurtulmuştur.
balya araç kiralama
İlçenin bir diğer özelliği ise, ülkemizin elektrikle tanışan ilk ilçesi olmasıdır. Tarım ürünleri ve madenleri ile ekonomik bakımdan ayakta duran Balya, ayrıca tereyağı ile bir hayli ünlüdür. Bazı sanayi kuruluşlarının kapatılması sonrasında sanayi bakımından zayıflamış olsa da, tarım ve hayvancılık ilçe ekonomisini ayakta tutmaktadır.

İl merkezinden 52 kilometre uzakta bulunan Balya ilçesine ulaşım, otobüs ve minibüslerle yapılmaktadır. Kendi aracı konforuyla ilçedeki işlerini yapmak isteyenler Balıkesir araç kiralama hizmeti alırken, aynı şekilde ilçeden il merkezine sık gidip gelen ve rahat ulaşımı tercih edenlerde ticari taksiler dışında Balya araç kiralama firmalarından hizmet almayı tercih etmektedir.

Balya Gezilecek Yerler

Balya Kadıköy Kalesi

Roma dönemi eserlerinden biri olan Kadıköy Kalesi, ilçeden 6 km uzakta bulunmaktadır. Kale içerisinde bulunan mahzen ve farklı tarihi yapılar, ayrıca dikkat çekmektedir. 
balya oto kiralama

Balya Ilıca Kaplıcaları

Sağlık turizminin önemli merkezlerinden olan Ilıca kaplıcaları, cilt hastalıkları ve romatizma gibi rahatsızlıklara iyi gelen suyu nedeniyle başta çevre illerden gelenler olmak üzere fazlasıyla ziyaret edilmektedir.

Siren Kalesi

Balya merkezde bulunan Siren Kalesini, Fransızların yaptırdığı bilinmektedir. küçük bir kale olmasına karşın, tarihi özellikleriyle dikkat çekmektedir.

Eski Hükümet Konağı

İlçede bulunan tarihi yapılardan biri olan Eski Hükümet Konağı, Balya gezilecek yerler arasında dikkat çeken bir yapıdır. Geçmişte itfaiye kulesi olarak da dikkat çeken hükümet konağı, aynı zamanda bir dönem saat kulesi amacıyla da kullanılmıştır. İlçe merkezinde olması sebebiyle, ulaşım yürüme mesafesindedir.

Balya ilçesinde rahat ulaşım sağlamak ve tüm işlerinizi kolaylıkla halletmek için, web sitemiz üzerinden hizmet veren Balya araç kiralama firmalarından kolaylıkla araç kiralayabilirsiniz.