Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bandırma Araç Kiralama - Bandırma Rent A Car | Gezgin 7/24

Bandırma araç kiralama 

Balıkesir ilimizin en büyük ilçelerinden biri olan Bandırma araç kiralama hizmeti alarak, ilçe genelinde bulunan doğal güzellikleri ve tarihi yapıları rahat bir şekilde gezebilir, mevcut işlerinizi de hızlı bir ulaşım imkânına sahip olarak takip edebilirsiniz. 

Gezgin 7/24 online araç kiralama sitemiz, Bandırma araç kiralama hizmeti alabileceğiniz firmalarla aranızda ekonomik bir köprü görevi görerek, uygun fiyata Bandırma oto kiralama hizmeti almanıza imkan vermektedir.

Bandırma hakkında genel bilgiler

Balıkesir ilimizin en köklü yerleşik hayata sahip ilçelerinden biri olan Bandırma"nın nüfusu, 154359 kişidir. Milattan önce 8. Yüzyıla kadar dayanan köklü bir geçmişe sahip olan ilçe, farklı medeniyetlere ev sahipliği yaparak bu medeniyetlerin mirasçısı olmuştur. 

Balıkesir il merkezi ile 123 kilometre uzaklıkta bulunan ilçeden şehir merkezine rahat bir ulaşım sağlamak için, Bandırma araç kiralama hizmeti alacağınız firmaları web sitemiz üzerinden ulaşarak, uygun fiyatlarla hizmet alabilirsiniz.
bandırma-araba-kiralama-scaled.png
Liman ticaretinin halkının en önemli geçim kaynaklarından biri olduğu Bandırma ilçemizde, tarım ve hayvancılıkta ilçenin köylerinde ve kırsal kesiminde yapılmaktadır. 

Ayrıca Bandırma ilçesinde diğer ilçelere göre sanayi ve ticaret önemli ölçüde gelişmiştir. Bu nedenle ilçe halkının genç nüfusu, daha rahat bir şekilde istihdam edilmektedir. Türklerin ilçedeki ilk hakimiyeti 1076 senesinde olmuştur. Sosyal ve kültürel yaşamın gelişmiş olduğu ilçede bulunan üniversitelerde, ilçe ekonomisine canlılık katmaktadır.

Bandırma gezilecek yerler 

Bandırma"da gezilecek yerler listenizde, yer verebileceğiniz bazı noktaları sizler için paylaştık. 

Manyas kuş cenneti gölü 

İlçe merkezine uzaklığı yaklaşık 17 kilometre olan kuş cenneti, muhteşem bir tabiat güzelliğine sahiptir. Gölün içerisinde ve çevresinde maçta balık ve kuşlar olmak üzere, birçok hayvan çeşidi yaşamaktadır. 

Göçebe kuşların göç sırasında geçici süreli konakladıkları kuş cennetinde, çeşitli türlerde birçok kuşu görmek mümkündür. Bu nedenle herkes tarafından ziyaret edildiği gibi, özellikle doğa fotoğrafçılığı yapanların daha fazla ilgisini çekmektedir. 

İşleriniz ne kadar yoğun olursa olsun, bu muhteşem güzelliği mutlaka yerinde görmenizi tavsiye ederiz. Ulaşım sıkıntısı yaşıyorsanız Bandırma oto kiralama firmalarından, istediğiniz özelliklere sahip aracı kiralayabilir ve burayı daha rahat bir şekilde görebilirsiniz.
bandırma-araç-kiralama-scaled.png

Atatürk parkı 

İlçede biraz zaman geçirerek ruhunuzu dinlendirebileceğiniz yerlerden biri olan Atatürk parkı, Bandırma limanının arka tarafına düşmektedir. Yeşilliklerin içinde biraz zaman geçirebileceğiniz gibi, piknik malzemelerinizle buraya gelerek güzel bir piknik yapabilirsiniz. 

Bandırma arkeoloji müzesi

İlçe genelinde yapılan arkeolojik kazılar sonrasında çıkarılan tarihi eserler, Bandırma arkeoloji müzesi içerisinde sergilenmektedir. Küçük eserler müzenin kapalı alanında sergilenirken, büyük heykel ya da anıt mezarları gibi diğer tarihi eserler ise, müzenin bahçe kısmında sergilenmektedir.

Daskyleion antik kenti 

İlçe merkezine 30 kilometre uzaklıkta yer alan antik kent içerisinde yapılan arkeolojik kazılar sonrası, birçok önemli tarihi eser gün yüzüne çıkarılmıştır. 

Burada bulunan tarihi eserler, Bandırma arkeoloji müzesinde sergilenmektedir. Büyük heykel ve sütun gibi diğer tarihi yapılar ise, antik kent sınırları içerisinde ziyarete sunulmaktadır. Antik kentin içerisinde bulunan Zerdüşt tapınağı, ziyaretçilerin ilgi gösterdiği yerler arasında bulunmaktadır.

İlçe merkezinden önemli bir mesafede bulunan antik kenti ve diğer yerlere rahat bir şekilde gidebilmek için, gezgin 7/24 üzerinden Bandırma oto kiralama firmalarına ulaşabilir ve dakikalar içinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Kyzikos antik kenti 

İlçe merkezinden 10 kilometre mesafede bulunan antik kent, oldukça geniş bir arazi üzerine yayılmıştır. Burada yapılan akademik kazaları sonrasında bulunan tarihi eserler, yine Bandırma arkeoloji müzesinde sergilenmektedir. 
bandırma-oto-kiralama-scaled.png
Diğer büyük tarihi yapılar ise, antik kent sınırları içerisinde açık hava müzesi şeklinde ziyaretleri açılmıştır. 

Haydar çavuş camii 

Bandırma gezilecek yerler arasındaki haydar çavuş camii, yapım yılı kesin olarak bilinmeyen ancak hakkında 1873 senesinde çıkan bir yangında yandığına dair bilgi bulunan tarihi bir yapıdır. 

Kare planlı ve tek kubbeli şekilde inşa edilen tarihi cami, yangından sonra tekrardan neo klasik stil de inşa edilmiştir. Bu tarihi ve güzel camiyi, ilçe merkezinde ziyaret edebilirsiniz.

Bir yandan rahat bir şekilde işlerinizin takibini yapabilmek ve diğer yandan ise bu güzel ilçenin tüm güzelliklerini görebilmek için, web sitemiz üzerinde uygun fiyata hizmet veren birçok balıkesir oto kiralama firması bulunmaktadır. Gezgin 7/24 üzerinden sadece bir kaç dakikanızı ayırarak, hızlı bir şekilde Bandırma ucuz oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.