Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bigadiç Araç Kiralama - Bigadiç Rent A Car | Gezgin 7/24

Balıkesir Bigadiç araç kiralama

Farklı maden kaynaklarının bulunduğu ilçe olan Bigadiç araç kiralama hizmeti veren bütçe dostu firmalardan, gezgin 7/24 avantajlarını kullanarak hemen araç kiralayabilirsiniz.

Balıkesir Bigadiç hakkında bilgiler 

Balıkesir Bigadiç"in nüfusu, 49887 kişidir. Tarihin en önemli askeri geçiş alanlarından biri olan Bigadiç ilçesi, bölgede yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında elde edilen bilgilere göre, 5000 yıllık yerleşik geçmişe sahip olduğu görülmüştür. 

Persler, Romalılar, Selçuklular, Lidyalılar ve Osmanlı devleti gibi tarihin en önemli medeniyetlerinin etkisi altında kalmıştır. Bu nedenle ilçe, Balıkesir"in önemli kültür merkezlerinden biridir. 

Ege ve Marmara geçiş iklimine sahip olan Bigadiç, kış mevsiminde kurak ve kar yağışlı, yaz aylarında ise kurak ve sıcaktır. İlçede ilkbahar ayları yağışlı ve kısa olmaktadır. 

Geniş orman arazileri ile dikkat çeken Bigadiç ilçesi, ormancılık ve arıcılığın yoğun bir şekilde yapıldığı bir yerdir. Arazisinin %47"si orman olan Balıkesir’in ilçesi, ekonomik bakımdan tarım ve ormancılık yaparak geçimini sağlamaktadır. 
bigadiç-araba-kiralama-scaled.png

Ticari faaliyetlerin ise kısmen gelişmiş olduğu ilçede orta ölçekli işletmelerde, genç nüfusun istihdamı için fayda sağlamaktadır. İlçe merkezinden 18 kilometre uzaklıktaki jeotermal enerji santrali, küçük çaplı da olsa ilçeye ekonomik anlamda fayda sağlamaktadır. 

Tüm bunların yanı sıra madenciliği, Bigadiç ilçesinin ekonomisi için ayrı bir yerde değerlendirmek gerekir. İlçe genelinde boraks madeni başta olmak üzere, bor minerali birçok maden çeşidi bulunmaktadır. Balıkesir genelinde olduğu gibi kükürt ve selenyum içerikli kaplıcalarda, ilçede hizmet sektörünün ilerlemesine ve ekonomiye katkı sağlamasına yardımcı olmuştur.

 Ormancılığın ilçede yaygın bir şekilde yapılması nedeniyle, mobilya ve orman ürünlerine dayalı sanayi sektörü daha fazla gelişmiştir. Buğday, mısır, şeker pancarı, tütün mü, bakliyat, ayçiçeği, zeytin ve sebze çeşitleri, ilçe halkının tarımdan elde ettiği ürünlerdir. 

Bigadiç gezilecek yerler 

Tarihi ve kültürel yapısının yanı sıra, doğal güzellikleri ile öne çıkan Bigadiç gezilecek yerler listesinde, görmenizi istediğimiz birkaç yer hakkında bilgiler verdik. 

Hisarköy kaplıcaları 

İl genelinde kaplıcaları ile öne çıkan Balıkesir"in Bigadiç ilçesinde de, yine özellikle çevre şehirlerden insanların rağbet ettiği kaplıcalar mevcuttur. Bu kaplıcalardan biride ilçe merkezinden 18 kilometre uzaklıktaki, Hisarköy kaplıcalarıdır. 
bigadiç-araç-kiralama-scaled.png
Başta romatizma hastalıkları olmak üzere kadın hastalıkları ve cilt rahatsızlıklarına karşı iyi geldiği bilinen bu kaplıcalar, her yıl on binlerce kişinin ziyaretine neden olmaktadır. İlçe merkezinden uzaktaki bu şifalı kaplıcayı ziyaret edip birkaç saat zaman geçirmek için, Bigadiç araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Alaçam dağı 

Tepeden tırnağa doğal güzellikleri ile göz kamaştıran alaçam dağı, üzerinde bulunan yaylalar ve göletler ile muhteşem bir doğa harikası sunmaktadır. 

Çeşitli bölgelerinde bulunan farklı karakteristik özellikleri bağlı mağaralar, Alaçam Dağı"nı daha ilgi çekici hale getirmektedir. Dağın farklı bölgelerinde güzel bir doğa yürüyüşü yaparak oksijenin kaynağından temiz havayı ciğerlerinize çekmek için, burayı mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. 

Gavur hamamı 

Işıklar Köyü"nde bulunan tarihi hamam, roma döneminden kalmış yapılardan biridir. Hamamın tam olarak yapım yılı bilinmese de, roma dönemine ait olduğuna dair kesin bulgular yer almaktadır. 

Evliya Çelebi Camii 

1795 senesinde yaptırılan Evliya Çelebi Camii, ilçenin en önemli ve en eski tarihi yapıları arasında yer almaktadır. 

Cami ilçe merkezinde bulunmakta olup, günümüzde hala Müslümanlar tarafından ibadethane olarak kullanılmaktadır. 

Bigadiç kalesi 

Bizanslılardan kalma Bigadiç kalesi, 11. Yüzyılda inşa edilmiştir. Önemli bir kısmı yıkılmış olmasına rağmen küçük de olsa bazı kesimleri, günümüze kadar gelmiştir. 

Yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen tarihi kale, Bigadiç ilçe merkezine yakın bir konumda olup ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Müze ve kültür evi 
bigadiç-oto-kiralama-scaled.png
Bigadiç gezilecek yerler arasında, müze ve kültür evinize ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. İlçe sınırları içerisinde yapılan arkeolojik kazılar sonrasında elde edilen tarihi eserler, halkın ziyaretine açılmıştır. 

Yeşilli camii

Çavuşzade İsmail Ağa hayrı olarak inşa edilen tarihi caminin, 1715 yılında yapıldığı bilinmektedir. Oldukça eski bir tarihi yapı olan bu camiye, halen aktif bir şekilde kullanılmaktadır. 

Kasımpaşa camii 

1549 senesinde yaptırılan Kasımpaşa Camii, Kanuni Sultan Süleyman"ın veziri olan Kasım Paşa adına hayır olarak, inşa edilmiştir.

Bigadiç"te gezilecek yerler arasında seçtiğimiz bu olanların dışında, ilçenin özellikle köy kesimlerini ziyaret edip halkın yerel kültürünü yerinde incelemenizi ve yerel lezzetlerini tatmanızı tavsiye ederiz. 

İşlerinizi yaparken hem stres atmak hem de birçok medeniyetin mirasını yerinde ziyaret etmek için, aracınız yoksa balıkesir oto kiralama firmalarına web sitemiz üzerinden hemen ulaşmanız mümkündür.