Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Burhaniye Araç Kiralama - Burhaniye Rent A Car | Gezgin 7/24

Burhaniye araç kiralama 

Balıkesir ilimize bağlı ilçelerden Burhaniye araç kiralama hizmeti alabileceğiniz firmalara ulaşmak ve bu firmalardan uygun fiyatlarla hizmet almak, gezgin 7/24 sayesinde oldukça kolaydır. 

Balıkesir"in gelişmiş ilçesi Burhaniye"de işlerinizi hızlı bir şekilde tamamlamak ve biraz daha kendinize zaman ayırarak gezmek için, Burhaniye oto kiralama hizmeti alarak ulaşım sıkıntısından kurtulabilirsiniz.

Balıkesir Burhaniye hakkında bilgiler 

Balıkesir"in Burhaniye ilçesinin nüfusu, 60799 kişidir. Yerleşik hayata geçişi yaklaşık olarak milattan önce 4000 yılına kadar dayanan Burhaniye ilçesi, Selçuklu, Osmanlı, Bizans ve roma medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Bizans ve roma dönemlerine ait antik kentlerin bulunduğu Burhaniye ilçesi, tarih bakımından turizme zenginlik katan ilçeler arasındadır. 

1867 senesinde Osmanlı döneminde günümüzün belediye yapısı şeklinde kurulan tarihi ilçe, ilimizin gözde ilçeleri arasındadır. 

İsmini Abdülhamit’in oğlu olan şehzade Burhanettin’den alan ilçe, bir dönem dışarıya önemli göçler vermiş olsa da, gün geçtikçe gelişmekte ve idari yapısını korumaktadır. 

Ege ve Akdeniz ikliminin hakim olduğu ilçe, kış aylarında yağışlı ve ılıman bir havaya sahiptir. Yaz aylarında ise kurak ve sıcak geçen Burhaniye ilçesi, bu mevsimlere geçiş dönemlerinde ise oldukça rüzgarlı bir yapıya sahiptir. 

Balıkesir il merkezinden 93 kilometre mesafede bulunması nedeniyle, ilçeden il merkezine kolay bir ulaşım sağlamak için Burhaniye araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. En uygun fiyatlarla hizmet veren Burhaniye oto kiralama firmalarına ulaşmak için, gezgin 7/24 avantajlarını kullanmanız mümkündür. 
burhaniye-araba-kiralama-scaled.png
İlçenin en önemli geçim kaynağı zeytin ve zeytinyağı üretimidir. Zeytin yetiştiriciliğinin ileri düzeyde yapıldığı Burhaniye ilçesinde tarım, ilçe ekonomisi için oldukça önemli bir yere sahiptir. Bunun yanı sıra oldukça kaliteli sebze ve meyveler üreten Burhaniye halkının bir kısmı ise, hayvancılık da geçimini sağlamaktadır. 

Anadolu"da kırsal kesimin klasikleşmiş en önemli geçim kaynakları olan tarım ve hayvancılık, kısacası Burhaniye ilçesi için de geçerliliğini korumaktadır. İlçede bulunan konserve, salça ve zeytinyağı fabrikaları, gençler için en önemli istihdam kaynaklarıdır. 

Narenciye üretimi de halkın uğraşları arasında olup, aynı zamanda incir ve pamuk üreticiliği de, ilçe genelinde yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Ormanlık alanlara yakın olan bölgelerde ise arıcılık ve ormancılık faaliyetleri, diğer yerlere göre çok daha fazla gelişmiştir.

Balıkesir Burhaniye gezilecek yerler 

Balıkesir Burhaniye gezilecek yerler arasında, sizlere tavsiye ettiğimiz alanlar aşağıdaki gibidir.

Seklil tepe çamlığı 

İlçe merkezine 3 kilometre mesafede yer alan çamlık, ilçede turistlerin uğrak yeri olan bir tatil köyüdür. Tatil köyünde fazlaca eğlence merkezinin yer alması, buraya olan ilgiyi daha fazla artırmaktadır. 

Bu tatil köyünde denize girebilir ve farklı aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Tatilin tadını çıkarmak için ulaşım sıkıntısı yaşamamak istiyorsanız, düzeltme Balıkesir Burhaniye araç kiralama hizmeti almanızı tavsiye ederiz.
burhaniye-araç-kiralama-scaled.png

İskele mahallesi 

Körfez bölgesinin en gelişmiş ve büyük yat limanlarından biri, iskele mahallesinde yer almaktadır. Balıkçı teknelerini de yoğun olarak göreceğiniz iskele mahallesinde tarihi dokuyu yerinde görürken, karnınız acıktığında mutlaka burada bulunan balık restoranlarından muhteşem lezzetlere sahip balıkları tatmanızı tavsiye ederiz. 

Bizim köy mahallesi müzesi 

300 metre kapalı alana sahip olan müze içerisinde, hareketli figür ve unsurlar bu müzeyi diğer müzelere göre ayrıcalıklı kılmaktadır. 

Anadolu kültürüne ait farklı yapıları buradaki hareket eden unsurlar üzerinde rahatlıkla görebilirsiniz. Muhteşem bir etnografya galerisi özelliği taşıyan müze ilçe merkezinde yer almaktadır.

Ören plajları 

İlçede bulunan tek mavi bayrak ödüllü bu plajda, yaz aylarında kendinizi denizin serin sularına bırakabilirsiniz. İlçede en fazla ziyaret edilen yerler arasındaki ören plajları, temiz kumsalı ve denizi ile dikkat çekmektedir. 

Burhaniye merkezinden 4 kilometre uzaklıkta yer alan bu plaja gidip denize girmek için, kendi aracı olmayan ziyaretçilerimize balıkesir araç kiralama firmalarından hizmet almalarını tavsiye ederiz. 

Şahinler köyü cami 

Kesin yapım tarihi bilinmeyen şahinler köyü caminin, yaklaşık olarak bundan 170 yıl önce yapıldığı tahmin edilmektedir. Hat sanatlarının en iyi şekilde işlendiği tarihi camide, farklı el işçiliği süslemeleri de zamanında cömert bir şekilde bu yapıya uygulanmıştır. 

Burhaniye de gezilecek yerler arasında özellikle tarihi doku meraklılarına, bu tarihi camii gezip görmelerini tavsiye ederiz. 
burhaniye-oto-kiralama-scaled.png

Kaya sunakları 

Madra Dağı’nın eteklerine konumlanmış olan kaya sunakları, Antik Çağ’da kullanılan önemli dini merkezler arasında yer almaktadır. Klasik mimariden uzak bir şekilde yapılmış bu sunakları, alacağınız Balıkesir Burhaniye ucuz araç kiralama hizmeti ile daha ekonomik bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Adramytteion antik kenti 

İlçede bulunan en önemli antik kent, roma İmparatorluğu"ndan kalma eserlerin gün yüzüne çıkarıldığı bir yerdir. İlçe merkezinden 6 kilometre uzaklıkta bulunan tarihi antik kentin içerisinde sergilenen tarihi eserleri görmek ve ilçenin farklı bölgelerini gezebilmek için, aracınız yoksa Burhaniye oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Balıkesir"in bu güzel ilçesinde gezip görebileceğiniz yerler, sadece bunlarla sınırlı değildir. Yukarıda saydığımız yerlere alternatif olarak, Burhaniye gezilecek yerler bakımından çeşitlilik barındıran bir ilçedir. 

Hem işlerinizi takip etmek hem de ilçenin muhteşem güzelliklerini yerinde görmek için, Balıkesir Burhaniye araç kiralama firmalarından, gezgin 7/24 avantajlarıyla uygun fiyatlarla hizmet alabilirsiniz.