Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Dursunbey Araç Kiralama - Dursunbey Rent A Car | Gezgin 7/24

Balıkesir Dursunbey araç kiralama 

Ege ve Marmara Denizi’ne kıyısı olma özelliği ile dikkat çeken Dursunbey ilçesinde, gerek akraba ziyareti, gerek turistik ya da iş gezisi için bulunduğunuzda, ihtiyacınız olan Dursunbey araç kiralama hizmetini Gezgin 7/24 web sitemiz ile giderebilirsiniz. 

Gezgin 7/24 online araç kiralama platformu üzerinde ilanı bulunan Dursunbey araç kiralama firmaları ekonomik koşullarda hizmet vermektedir. Bütçenize uygun fiyatlarla web sitemiz üzerinden alacağınız Dursunbey oto kiralama hizmeti, aynı zamanda farklı hizmet avantajları sunmaktadır. 

İlçedeki işlerinizi ve tatil seçeneklerinizi ulaşım sıkıntısı olmadan en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız, Dursunbey ucuz araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak, ekonomik bir şekilde ihtiyacınız olan ulaşımı temin edebilirsiniz. 

Rent a car firmaları arasında yapacağınız inceleme sonrasında, istediğiniz niteliklere sahip aracı hemen kiralamanız mümkündür. 

Firmalar arasında kolay ve hızlı bir şekilde kıyaslama yapmanıza imkan veren Gezgin 7/24, Türkiye"nin en gelişmiş internetten araç kiralama platformudur. Farklı il ve ilçelerden araba kiralama işlemi yapmak isteyenlerin tercih ettiği sitemizden, sizde Dursunbey araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Web sitemizin bu firmalarla yaptığı işbirliği sonucunda, ilan açan firmalar uygun fiyatlarla ve daha geniş avantajlarla Gezgin 7/24 web sitesine özel ayrıcalıklı hizmetler sunmaktadır. 

Günün her saatinde istediğiniz gibi rezervasyon yaparak, hem ulaşım ihtiyacınızı rahat bir şekilde karşılayabilir hem de aradığınız niteliklere sahip araçlara daha çabuk ulaşabilirsiniz. 
dursunbey-araba-kiralama-scaled.png

Balıkesir Dursunbey hakkında bilgiler 

Balıkesir"e bağlı Dursunbey ilçesinin nüfusu, 35875 kişidir. İlçenin en önemli özelliklerinden biri, barana geleneğine sahip olmasıdır. Bu gelenek UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras listesinde yer almaktadır. 

Oldukça köklü bir geçmişi bulunan Dursunbey ilçesi, denizden 672 metre yüksekliğe sahiptir. İlçenin 1918 yılında ilçe statüsü kazandığı bilinmektedir. 

Dursunbey halkının en önemli geçim kaynağı, ormancılık ve hayvancılıktır. Tarım ise ilçede belirli bölgelerde yapılıyor olsa da, tarımın önemli bir kısmı sebze ve meyve üreticiliği üzerinedir. Orman ürünlerine dayalı iş kolları, ilçede biraz daha gelişmiştir. 

Balıkesir il merkezinden 72 kilometre uzaklıkta yer alması nedeniyle, Dursunbey ziyaretinizde Balıkesir"e sıklıkla gidip gelmeniz gerekiyorsa, rahat ve hızlı bir ulaşım için balıkesir araç kiralama hizmeti alabileceğiniz firmalara web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Balıkesir"in en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Dursunbey ilçesi, köklü bir geçmişe sahip olmasına rağmen tarihi eserlerin önemli bir kısmı yok olmuştur. Milattan önce 132 yılına kadar bilinen geçmişi bulunan ilçe, Roma döneminin İmparatorluğunun uzun bir süre hakimiyet kurduğu bilinmektedir. 

Bu ilçenin bilinen yerleşik tarihi olmasına rağmen, henüz gün yüzüne çıkarılmamış tarihi eserlerin de olduğu tahmin edilerek ilçenin ilk yerleşik hayata geçişi için, çok daha öncesi tarihler tahmin edilmektedir. 

Ülke orman ürünleri dışında, mermercilik ile de Türkiye genelinde ün yapmıştır. İlçede önemli mermer rezervlerinin bulunduğu bilinmektedir. 
dursunbey-araç-kiralama-scaled.png

Balıkesir Dursunbey gezilecek yerler 

Suçıktı mesire yeri 

İlçe merkezinde yer alan doğal güzelliklerinden biri olan mesire yeri, özellikle ilçe halkının vazgeçilmez sosyal alanlarından biridir. 

Pınarbaşı yeri olması nedeniyle bu isimle anılan mesire yerinde, hem doğal güzelliği tüm detaylarıyla görebilir, hem de burada piknik yaparak birkaç saat geçirebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında burada konserler ve şiir dinletileri gibi farklı aktiviteler yapılmaktadır.

Saz mesire yeri 

İlçe genelinde bulunan doğal güzellikler arasındaki mesire yeri, ilkbahar ve yaz aylarında Dursunbey halkının yoğunlukla rağbet ettiği yerler arasındadır. Doğal güzelliği ile öne çıkan mesire alanında vakit geçirerek, üzerinizdeki stresi atabilirsiniz. 

Alaçam dağları 

İlçenin doğal güzellikleri arasındaki alaçam dağları, farklı mesire alanları ve piknik yerlerine sahiptir. Ayrıca dağın birçok bölgesinde bulunan farklı özelliklere sahip mağaralar ve yaylalar, burasını çok daha ilgi çekici ve ziyaret edilebilir hale getirmiştir. 

Yayla tesisleri 

Dursunbey merkezinden 30 kilometre uzaklıktaki yayla tesisleri, geyik ve karaca hayvanlarının bakın testlerinin de bulunduğu bir yerdir. Diğer mesire alanlarına alternatif olarak, burayı tercih edebilirsiniz.

Hadrianeia antik kenti 

İlçenin ortaya çıkarılmış ilk yerleşik tarihine ışık tutan antik kent, Roma döneminden kalmıştır. Antik kentin Roma İmparatoru şerefine kurulduğu ve dönemin İmparatorunun burada birkaç yıl zaman geçirdiği tahmin edilmektedir. 

Dursunbey çarşı camii 

İlçe merkezinde bulunan tarihi yapılar arasındaki cami, 1866 yılında inşa edilmiştir. Günümüzde de ibadete açık olan tarihi caminin, orijinal yapısını koruyarak günümüze kadar geldiği bilinmektedir.
dursunbey-oto-kiralama-scaled.png