BALIKESİR - EDREMİT Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

BALIKESİR - EDREMİT En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

BALIKESİR - EDREMİT Tanıtımı

Edremit Araç Kiralama

Zeytinyağının başkenti olan Edremit araç kiralama ihtiyacınız için, gezgin724 platformumuzdan hizmet alabilirsiniz. Kısa sürede araç kiralamanın en güzel yolu olan Gezgin724, internet üzerinden hemen ve uygun fiyatlarla Edremit araç kiralama firmalarına ulaşmanızı sağlamaktadır.

Balıkesir Edremit Hakkında Bilgiler

Balıkesir ilimize bağlı Edremit ilçesinin nüfusu, 154.487 kişidir. Zeytiniyle meşhur olan Edremit ilçesi, Ege bölgesine kıyı yerlerden biridir. Milattan önceki 1500 yılına kadar uzanan tarihi ile Balıkesir’in önemli tarihi yapısına sahip ilçesi, farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmaktadır.

Muhteşem lezzete sahip olan çizik yeşil zeytini, zeytin reçeli ve zeytin şekerinin yanı sıra, aromalı zeytinyağları üretilen ilçenin ekonomisinde, zeytincilik önemli bir yere sahiptir.

İlçe genelinde hayvancılık ve tarım, zeytinden sonra gelmektedir. Kazanç ve gelir durumunu değerlendirdiğimizde, zeytinciliği ayrı bir şekilde incelememiz mümkün olacaktır.
edremit-araba-kiralama-scaled.png

Balıkesir Edremit Gezilecek Yerler

Kazdağı Milli Parkı

Kazdağı Milli Parkı, Edremit’te gezilecek yerler arasında doğal güzelliğin bir parçası olarak ilk sırada yer almaktadır. Kazdağı Milli Parkı sadece Edremit’in değil, aynı zamanda Türkiye’nin eşsiz doğal güzelliklerinden biri olarak bilinmektedir.

Yaz aylarında daha fazla tercih edilen Milli park, insanların serinlemek ve doğayla iç içe olmak için ziyaret ettikleri alanlardan biridir. Kamp yapmak için çok elverişli bir yer olup, içerisinde göletler ve şelaleleriyle görülmeye değer alanların başında gelmektedir.

Sütüven Şelalesi

Kazdağı Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan şelaleye, ayrı bir yer açmak gerekir. Beyoba Köyünde bulunan Sütüven şelalesi, Edremit ilçemizin en doğal güzelliklerinden biridir. 20 metre kadar yükseklikte bulunan kayalardan dökülen suyuyla muhteşem bir güzellik sunan şelaleyi, Edremit oto kiralama hizmeti alarak ulaşım sorununu dert etmeden görebilir hatta etrafında piknik yapabilirsiniz.

Hasan Boğuldu Göleti

Sütüven şelalesine oldukça yakın bir konumda olan Hasan Boğuldu göleti, hüzünlü bir aşk hikayesini konu alıyor. İsmi de, zaten bu hikayeden geliyor. Özetle bahsedecek olursak kavuşamayan iki aşığın hikayesinde, Hasan’ın göle atlayarak boğulmuş ve o hüzünlü aşkın sonunda bu isimle anılmaya başlanmıştır.

Ayazma Pınarı Tabiat Parkı

Çanakkale’ye bağlı olan Bayramiçi köyü ile Edremit arasında bulunan harika bir doğal güzelliklerden biri olan Ayazma Pınarı Tabiat Parkı, büyüleyici güzelliği ile ziyaretçilerini beklemektedir.

Yaz aylarının hafta sonlarında milli parkı, oldukça kalabalık bulabilirsiniz. İlçe merkezinden 2 saatlik uzaklıkta bulunan milli parkı ziyaret etmek için, gezgin 7/24 üzerinden Edremit araç kiralama firmalarından rezervasyon yaptırarak araç kiralayabilirsiniz.
edremit-araç-kiralama-scaled.png

Darıdere tabiat parkı 

Doğal güzelliklerin daha fazla öne çıktığı Edremit ilçesi, özellikte muhteşem güzelliğe sahip tabiat parkları, doğa ile iç içe olmak isteyenlerin ilgisini çekmektedir. 

Altınoluk beldesinde yer alan tabiat parkına en ideal ulaşım şekli, özel araçlarla sağlanmaktadır. Bu nedenle kendi aracınız yoksa, web sitemiz üzerinden Edremit oto kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Sarıkız zirvesi 

Kaz Dağı’nın muhteşem güzelliklerini en tepeden seyretmek için, Kaz Dağı’nın zirvesinde yer alan Sarıkız tepesine çıkmanız yeterlidir. Tepeye çıktığınızda karşılaşacağınız eşsiz güzelliği, muhtemelen daha önceden görmemiş olabileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Bu tepenin oldukça etkileyici bir hikayesi bulunmaktadır. Sarıkız ismi ile bilinen bir kıza köyden birçok insan talip olmuş, ancak Sarıkız tüm taliplerini reddetmiştir. Babası hacca gittikten sonra köylülerin iftiralarına maruz kalan Sarıkız, babasının yaptığı bir plan nedeniyle kendi adıyla anılan bu tepeye yerleşmiştir. 

Duyduklarına inanmasa dahi kızını öldürmek için üzerinde baskı bulunan babası, bir plan yaparak kızını bu tepeye çıkar hep bir mağaraya bırakmıştır. Sonrasında kızının ölmediği haberini alan baba tekrardan tepeye çıkarak, kızını görmek istemiştir. 

Kızını bulduktan sonra abdest almak için kızından su isteyen baba, gelen suyun tuzlu olması sebebiyle kızına hayıflanarak tatlı su olup olmadığını sormuş ve kızı da su tesisini havaya kaldırıp tekrardan uzattıktan sonra, testideki su tatlı su halini almıştır. Yaşananlardan sonra kızın babası onun ermiş olduğunu köylüye anlatmış ve köylü de attığı iftiralar nedeniyle, oldukça pişman olmuştur. 

Sarıkız burada vefat ettikten sonra tepeye gömülmüş ve bu tepe de onun için taşlar yığılarak bir tür ve yaptırılmıştır. O günden itibaren bu tepenin ismi, Sarıkız tepesi olarak kalmıştır.

Eğer ki Kaz Dağı’nın muhteşem manzarasını bu tepeden seyretmek istiyorsanız, balıkesir araç kiralama firmalarından kiraladığınız araçla dağın bir kısmına kadar çıktıktan sonra, tepe kısmına da yürümeniz gerekmektedir. 
edremit-oto-kiralama-scaled.png

Güre kaplıcaları 

Edremit ilçesinin şifa kaynağı doğal güzelliklerinden biri olan kaplıcalar, kadın hastalıkları ve romatizma rahatsızlıkları başta olmak üzere, cilt sorunları gibi rahatsızlıklara karşı da oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. 

Bu nedenle özellikle çevre illerden çok fazla insanın ziyaret ettiği kaplıcalar, Edremit gezilecek yerler arasında sağlık açısından da önemli bir yerdir.

Altınkum plajı

Edremit ilçesinde denize girilebilecek güzel alanlardan biri olan Altınkum Plajı, Balıkesir’i ziyaret eden yerli ve yabancı turistler tarafından en fazla ziyaret alan yerlerden biridir. 

Sakin denizi ve temiz kumsalı ile dikkat çeken plaj, ilçe merkezinden 9 kilometre uzakta bulunmaktadır. Çevresinde bulunan sosyal işletmeler ile farklı ihtiyaçlarınızı karşılayarak, burada güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Edremit gezilecek yerler arasında bunların dışında, başta plajlar olmak üzere birçok doğa güzelliği bulunmaktadır. Gerek turistik ziyaretlerinizde ve gerekse iş ziyaretlerinizde, kendinize biraz zaman ayırarak buraları gezmek istiyorsanız Edremit araç kiralama firmalarından araba kiralayarak daha fazla yeri gezebilirsiniz.