Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gönen Araç Kiralama - Gönen Rent A  Car | Gezgin 7/24

Gönen araç kiralama 

Kaplıcalar diyarı Balıkesir Gönen araç kiralama hizmeti veren firmalardan, oldukça uygun fiyatlarla web sitemiz üzerinden Gönen oto kiralama hizmeti alarak, Balıkesir"in muhteşem ilçesini rahatlıkla gezebilirsiniz. 

Almış olduğunuz Balıkesir Gönen araç kiralama hizmeti sayesinde, bir yandan işlerinizin takibini çok daha rahat bir şekilde yapabilir ve diğer yandan ilçenin tarihi ve kültürel dokusunu yerinde görebilirsiniz. 

Gönen hakkında bilgiler 

Balıkesir ilimize bağlı olan ilçelerden biri Gönen, Balıkesir"in en büyük ilçeleri arasında yer almaktadır. Toplam nüfusu 73829 kişi olan Gönen ilçesi, Erdek Körfezi ve Marmara denizi ile kıyısı olan bir ilçedir. İl merkezinden 145 kilometre uzaklıkta bulunması sebebiyle, Balıkesir"e rahat bir ulaşım sağlamak için, gezgin 7/24 üzerinden Gönen oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

İlçede bulunan en önemli akarsulardan biri olan Gönen çayı, tarım arazilerinin sulanmasında önemli bir yer tutmaktadır. 1881 yılında ilçe konumuna geçen Gönen, özellikle kaplıcalarıyla öne çıkmaktadır. 

İlçede ilkbahar ve yaz aylarında düzenlenen çeşitli festivaller, Gönen ilçesinin sosyalliğini artırmaktadır. Şifa kaynağı kaplıcaları çevre illerden de ziyaret alan bu güzel ilçemiz, hafriyat ve kazı çalışmaları sonrasında farklı tarihi eserlerin fazlaca bulunduğu bir yerdir. 

Yapılan çalışmalarda ilçede ilk yerleşik hayata, milattan önceki 200 yılında geçirdiği tahmin edilmektedir. Kazı çalışmalarında elde edilen kitabelerde de, bölgede sıcak suyun varlığına işaret edilmiştir. Yani çok eski tarihlerde de, Gönen ilçesinin kaplıcalarıyla ünlü olduğu görülmektedir. 

Uzun bir dönem Bizans hakimiyeti altında bulunan ilçe ve çevresi, 13. Yüzyılın ortalarında Anadolu Selçukluları ile Türklerin eline geçmiştir. Osmanlı İmparatorluğu"na ise, 1334 yılında geçtiği bilinmektedir. 
 gönen-araba-kiralama-scaled.png
93 harbi olarak bilinen Osmanlı Rus Savaşı"nda, özellikle Kafkasya ve balkanlardan gelen Türkler, bu ilçeye yerleşmiştir. Geçmiş dönemlerde ekonomisi ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılığa dayalıdır. 

Kaplıca sektörünün iyi bir tanıtım yapması neticesinde, Gönen ekonomisine kaplıcalar da önemli fayda sağlamıştır. Bunun yanı sıra son yıllarda ilçe genelinde görülen sanayileşme atağı, ilçe ekonomisinin temel dinamikleri arasında yer almaya başlamıştır. 

Gelişen sanayi ilçenin genç nüfusu için, önemli bir istihdam kaynağı olmuştur. İlçe sanayisinde deri işlemesi ve gıda sektörü, ayrıca önem arz etmektedir. Gönen çayının beslediği tarım arazilerinde verimli bir şekilde, yem ve endüstri bitkileri, bakliyat, hububat ve hemen hemen tüm sebze çeşitleri yetişmektedir. 

Bölgede bulunan kaplıcalar, hizmet sektörünün gelişmesine ve ilçe ekonomisine büyük katkı sağlamıştır. İlçede bulunan bu kaplıcaların ünü, Türkiye sınırlarını aşmıştır. 
gönen-oto-kiralama.png

Gönen gezilecek yerler 

Gönen kaplıcaları 

Gönen gezilecek yerler arasında en fazla öne çıkan yerler, ilçenin çeşitli bölgelerinde bulunan şifalı kaplıcalardır. Bu kaplıcalar romatizma hastalıklarına iyi geldiği gibi, deri hastalıkları ve kadın hastalıklarına karşı da oldukça faydalıdır. 

Evliya Çelebi"nin seyahatnamesinde de yer bulan Gönen kaplıcaları, ilçe merkezine farklı mesafeler de yer almaktadır. Hatta evliya çelebi seyahatnamesinde bursa kralının, Gönen kaplıcaların da vakit geçirdiğinden bahsetmektedir. 

Farklı bölgelerde bulunan şifalı kaplıcaları ulaşım sorunu olmadan gezmek ve diğer işlerinizin takibini yapmak için, Gönen araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Gönen mozaik müzesi 

Termal tesislerin yanı başında bulunan mozaik müzesi, sadece ilçede değil Türkiye"de de gezilip görülebilecek yerler arasındadır. Üst kısmı koruma amaçlı bir yapıyla kapatılmış olan mozaik müzesinin, taban kısmı tamamen tarihi mozaiklerle kaplıdır. 

Zemin kısmında bulunan mozaikler, çeşitli figürler ve geometrik şekillerin bulunduğu bir alandır. Müze içerisinde Osmanlı, roma ve Bizans dönemine ait farklı mozaik eserler ve heykeller sergilenmektedir. 

Ekşidere dağ ılıcası 

İlçede bulunan termal turizm tesislerinden biri olan ılıca, ilçe merkezinden 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Farklı birçok hastalığa iyi geldiği söylenen ılıcanın, bu sebeple gençlik iksiri olarak anıldığını hemen belirtelim. 

Yaklaşık 1000 metre yerin altından çıkan ve hiçbir işlem görmeyen şifalı su, farklı hastalıklara iyi gelmektedir. İdrar yolları hastalıkları, kadın hastalıkları, bağırsak hastalıkları, romatizmal hastalıklar, ılıcada iyileşme sürecine katkıda bulunulan hastalıklar olarak bilinir. 

Vaktiniz yoksa bile Gönen oto kiralama balıkesir araç kiralama firmalarından alacağınız araç kiralama hizmeti ile, hızlı bir şekilde şifa kaynağı bu mekanı ziyaret edebilirsiniz.
gönen-rent-a-car.png

Soğuk su ılıcası 

Tam 23 farklı minerale sahip olan suyuyla dikkat çeken soğuksu ılıcası, ilçede sağlık turizminin gelişmesine katkı sunan yerler arasındadır. Maden suyu kokusuna sahip olan ılıcada bulunan suyun tadı ise ekşidir. 

Ciltte oluşan akne ve sivilcelere iyi geldiği bilinen ılıcanın aynı zamanda romatizmal hastalıklar, ameliyat ağrıları, sinirsel hastalıklar, kas ve damar rahatsızlıkları, uyku bozuklukları ve eklem sertliği gibi farklı rahatsızlıklara karşı oldukça iyi geldiği bilinmektedir.

Denizkent 

Gönen gezilecek yerler arasındaki Denizkent, ilçede denize girmek için en elverişli yerlerden biridir. Özellikle yaz aylarında denize girerek serinlemek istiyorsanız, burayı kullanmanızı tavsiye ederiz. 

Bunların dışında Gönen"in çeşitli yerlerinde gezilebilecek tarihi yerler de mevcuttur. İlçede bulunan önemli mekanları gezmek ve işleriniz için daha rahat bir ulaşmalı sahip olmak için, Balıkesir araç kiralama firmalarına web sitemizden ulaşarak hemen araç kiralayabilirsiniz.