Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Havran Araç Kiralama - Havran Oto Kiralama | Gezgin724

Balıkesir Havran Araç Kiralama 

Balıkesir ilçelerinden biri olan Havran ilçesinde ihtiyaç duyacağınız araçlar için, Balıkesir Havran araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Uygun fiyatlarla Havran araç kiralama 

Gezgin 7/24, ziyaretçilerine her zaman için en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla verebilecek oto kiralama firmalarının yayınlarını yapmaktadır. Bunlardan biri de Balıkesir Havran araç kiralama hizmeti veren firmalar olup, sizler için en kalitelisini en uygun fiyata sunacak firmaların ilanlarını web sitemiz üzerinde yayınlamaktayız. 

Alacağınız kaliteli hizmetler kendi aracınızın konforunda Havran ilçesi ve Balıkesir genelinde rahat bir ulaşım sağlayabilir, tüm işlerinizi büyük bir kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Balıkesir Havran Hakkında Bilgiler 

27741 kişilik nüfusuyla Balıkesir ilimizin orta halli ilçelerinden biri olan Havran, Balıkesir il merkezinden 80 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İzmir"e ise 200 kilometre gibi yakın bir mesafede bulunması, ilçe için önemli bir avantaj sağlamaktadır. 

Verimli topraklara sahip olan Havran ilçesi, antik çağlardan günümüze kadar bölgenin önemli yerleşim yerlerinden biri olmuştur. 1959 yılında ilçe statüsüne geçen Havran, gelişmiş tarım alanları ile dikkat çekmektedir. Leblebisi ve zeytini ile ünlü olan ilçe, Güney Marmara tarafında yer almaktadır. Deniz seviyesinden sadece 33 metre yükseklikte olan Havran ilçesi, yeraltı su kaynakları bakımından da oldukça zengindir. Ayrıca Havran barajı sulama kanalları ile de ilçe toprakları sulanarak, daha verimli mahsuller alınmasını sağlamaktadır. 
havran araba kiralama
Akdeniz ikliminin etkisi altında kalan ülke, yaz aylarında kurak kış aylarında ise ılıman bir iklime sahiptir. Geniş zeytinlik bahçeleri ile öne çıkan ilçe, ormanlık alanları ile de bölgenin oksijen deposu konumundadır. 

Havran Ekonomisi 

Ekonomik bakımdan tarım sanayisine dayalı bir potansiyeli bulunan ilçenin, tarımcılık da en önemli geçim kaynağıdır. Özellikle zeytin işleme fabrikalarının yer alması nedeniyle, ilçe halkı daha rahat iş bulma imkânına sahiptir. 

Tarım ve tarıma dayalı sanayi yapısının yanı sıra, hayvancılık da ilçenin geçim kaynaklarından biridir. Mandalina yetiştiriciliği, yine zeytin gibi Havran ilçesinin en önemli ekonomik kaynakları arasında bulunmaktadır. 

İlçede en fazla yetiştirilen kaliteli ürünler, meyve olarak; kiraz, kayısı, şeftali, elma, armut, üzüm, badem, antepfıstığı, ceviz ve hayvan gibi ürünlerdir. Bunun dışında çavdar, fasulye, arpa, mısır ve çilek gibi ürünlerde tarımcılıkta fazlaca yetiştirilen ürünler arasında yer almaktadır. 
havran araç kiralama
İlçe halkının bir kısmı ise arıcılık yaparak, geçimini sağlamaktadır. Yıllık 500 ton bal üretimi yapılan ilçede, özellikle arıcılık faaliyetleri ile uğraşan halk, geçimini daha rahat sağlayabilmektedir.

Balıkesir Havran Gezilecek Yerler 

Koca Seyit Anıtı ve Müzesi 

Çanakkale Savaşı’nın en önemli isimlerinden biri olan Seyit Onbaşı anısına ismi verilen Koca Seyit köyünde bulunan Koca Seyit Anıtı ve müzesi, Havran ilçe merkezinden 10 kilometre mesafede yer almaktadır. 

Yaptığı fedakârlıkla Çanakkale Savaşı’nda önemli bir konuma sahip olan seyit onbaşı, 276 kiloluk mermiyi tek başına kaldırarak düşman gemisine isabet ettirmiş ve savaşın kazanılmasında büyük bir rol oynamıştır. 

Tarihimiz için böylesine önemli olan bir ismin köye verilmesi ayrı bir anlam taşırken, aynı köyde yine aynı ismi taşıyan bir anıt ve müzenin yapılması da yerinde olmuştur. İlçe dışarısında kalan müzeye ulaşım sağlamak ve köyün doğal zenginliklerini görmek için, Havran oto kiralama firmalarından araç kiralayabilirsiniz. 

Kendi aracınız bulunmuyorsa, Gezgin 7/24 web sitesi avantajlarıyla uygun ve kaliteli hizmet almak için Havran araç kiralama firmalarını hemen incelemenizi tavsiye ederiz. 
havran oto kiralama

Terzizade Konağı 

Harika ahşap işçiliği eserlerinden biri olan bu konak, Hacı Ahmet Efendi tarafından inşa edilmiş olup, ilçe merkezinde bulunmaktadır. İlçenin en güzel yapılarından biri olan konak, Havran ilçesine gelenler tarafından ziyaret edilen yerler arasındadır.

İnönü Mağaraları 

İlçenin doğal güzellikleri arasında yer alan mağaralar, ilçe merkezinden yaklaşık 8 kilometre mesafede bulunmaktadır. Bu mağaraların bulunduğu bölgede aynı zamanda farklı isimlerle anılan birçok mağara bulunmaktadır. 

Yapılan araştırmalara göre toplam 3 farklı tabakadan oluşan mağaralarda, heykel ve kabartmalar fazlaca ilgi çekmekte olup, roma imparatorluğu dönemine ait izlerinin bulunduğu da görülmektedir. İlçenin farklı bölgelerinde büyük çaplı olmasa da gezip görülebilecek doğal alanlar bulunmaktadır. Buraları gezmek ve ilçedeki işlerinizin takibini kolaylaştırmak için, araç ihtiyacınızı Balıkesir Havran araç kiralama balıkesir araç kiralama firmaları ile giderebilirsiniz.