BALIKESİR - İVRİNDİ Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

BALIKESİR - İVRİNDİ En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

BALIKESİR - İVRİNDİ Tanıtımı

Balıkesir İvrindi Araç Kiralama 

Farklı araç seçeneklerini ekranlarınıza taşıyan gezgin 7/24, Balıkesir İvrindi araç kiralama firmaları üzerinden uygun fiyatlarla hemen ihtiyacınız olan aracı kiralamanızı sağlamaktadır. 

Uygun fiyat ve kaliteli hizmet politikası ile gezgin 7/24 ziyaretçilerine özel avantajlar sunan Balıkesir İvrindi oto kiralama firmaları, geniş araç yelpazesi sayesinde gerek lüks araç ve gerekse ekonomik araç kiralama ihtiyaçlarınız için hizmet vermektedirler. 

Uygun Fiyatlarla Balıkesir İvrindi Araç Kiralama 

Kiralık araç ihtiyaçlarınız haftalık, aylık ya da günlük olsun hiç fark etmeksizin, uygun fiyatlarla İvrindi araç kiralama firmalarından tercihinize göre istediğiniz aracı kiralamanın mümkündür. Balıkesir araç kiralama firmaları arasında öne çıkan rent a car şirketleri neyi kolaylıkla bulabileceğiniz gezgin 7/24, araç kiralama ihtiyaçlarınız için sizlere önemli avantajlar sunmaktadır. 

Araç bakımlarını düzenli olarak yaptıran rent a car firmaları ile sorunsuz bir şekilde araç kiralama işlemi yapabilir, kiraladığınız aracı güven içerisinde kullanabilirsiniz. Genç araç filosuna sahip olan firmalar ihtiyaçlarınıza özel seçeneklerle, sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır. 

Balıkesir İvrindi Hakkında Bilgiler 

Balıkesir’in ilçeleri arasında yer alan İvrindi, toplam nüfusu 32758 kişi olan şirin ilçelerimizden biridir. 1944 tarihinde ilçe statüsü kazanan İvrindi ilçesi, Balıkesir’in en köklü geçmişe sahip yerleşim yerleri arasında yer almaktadır. 
ivrindi araba kiralama

İlk yerleşik tarihi elde edilen bulgulara göre milattan önce 4000 yılına kadar dayanan tarihi ilçe, Balıkesir il merkezinden 37 kilometre mesafede yer almaktadır. Bu nedenle il ile İvrindi arasında sıklıkla gidip gelmek zorunda kalıyorsanız, işlerinizi hızlı bir şekilde tamamlamak için web sitemiz üzerinden Balıkesir oto kiralama ya da İvrindi oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Çömlek ve kaşık gibi el sanatlarının yoğun olarak yapıldığı tarihi ilçe, aynı zamanda eylül ayı içerisinde pehlivan güreşlerinin de yapılmasıyla öne çıkmaktadır. El sanatları olarak sigara ağızlığı, baston, kaşık ve oklava gibi ağaç oymacılığı muhteşem bir el işçiliği ile yapılmaktadır. Lor ve kelle peyniri ile ünlü olan İvrindi ilçesi, Balıkesir ilimizin doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla öne çıkan ilçeleri arasında yer almaktadır. 

Balıkesir İvrindi gezilecek yerler arasında tarihi yapılar dikkat çekse de, aslında ilçe genelinde bulunan tarihi yapıların sayısı geçmiş yıllarda çok daha fazlaydı. Ancak gerekli ilginin gösterilmemesi ve bakımının yapılmaması nedeniyle bu tarihi yapıların önemli bir kısmı, günümüze kadar maalesef yok olmuştur. 

Geçiminin önemli kısmını hayvancılık ve tarımla karşılayan ilçe halkı, kısmen arıcılık ve ormancılık işleri ile de aile ekonomisini ayakta tutmaya çalışmaktadır. İlçe genelinde küçük çaplı sanayi ve işletmeler istihdam için yeterli olmasa da, ilçe halkının genel ihtiyaçlarını ortalama bir şekilde gidermektedir.

Arazisinin önemli bir kısmının dağlık olması nedeniyle, tarım sadece kısıtlı alanlarda yapılmaktadır. Tarım alanlarını besleyen farklı akarsular, bu kısıtlı alanların daha verimli olmasını sağlamaktadır.

Yunanlılar tarafından 4 günlük bir işgale uğrayan İvrindi ilçemiz, bu 4 günlük süre sonunda Yunanlıların bozguna uğratılması ile birlikte Yunan işgalinden kurtulmuştur. 
ivrindi araç kiralama

İlçe genelinde ayçiçeği, susam, elma, üzüm, mısır, baklagiller, buğday ve arpa gibi tarım ürünleri yetişmektedir. Devlet tarafından yapılan teşviklerle tavukçuluk ve arıcılık, son yıllarda oldukça gelişmiştir. Ayrıca ilçe sınırları içerisinde linyit, bakır, antimon ve taş kömürü gibi farklı maden yatakları bulunmaktadır. Bu maden yatakları da ilçe ekonomisi için, önemli bir gelir kaynağı olmaktadır. 

Balıkesir İvrindi Gezilecek Yerler

Madra Dağı 

Balıkesir İvrindi gezilecek yerler listesinde, Madra Dağı sıklıkla ziyaret edilen yerler arasında yer almaktadır. Doğanın güzelliği ile baş başa kalmak isteyenlerin tercihi olan ve insanların doğa yürüyüşü yaptıkları Madra Dağı eteklerinde bulunan alabalık tesislerinde, güzel bir balık ziyafeti de verebilirsiniz. 

Kocaçay 

İvrindi’de gezilecek yerler arasındaki Kocaçay, ilçenin içerisinden geçen akarsulardan biridir. İlçeye ayrı bir güzellik katan bu akarsu etrafında bulunan mesire alanları, ilkbahar ve yaz aylarında insanların uğrak yerleri arasında yer almaktadır. Sizde bu çayın etrafında bulunan mesire alanlarına giderek piknik yapabilir, ya da ufak bir gezintiye çıkarak üzerinizdeki stresi atabilirsiniz. 

İkiz Kayalar 

Çarkacı köyünde bulunan İkiz Kayalar, farklı oluşumları ve burada bulunan mağaralar nedeniyle insanların ziyaret ettiği yerlerden biridir. İlçe merkezinden yaklaşık 23 kilometre uzaklıktaki köye giderek hem bu kayaları hem de farklı alanları ziyaret etmek istiyorsanız, gezgin 7/24 üzerinde bulunan İvrindi oto kiralama firmalarından araç kiralayabilirsiniz. 

İvrindi Mesire Alanları 

İlçenin farklı bölgelerinde bulunan mesire alanları, bölge halkının güzel havalarda zaman geçirip piknik yaptığı yerlerdir. Elverişli havalarda ilçeyi ziyaret etmeniz durumunda, başta akarsu kenarlarında bulunan mesire yerleri olmak üzere, ilçe genelinde bulunan bu alanları ziyaret ederek biraz zaman geçirmenizi tavsiye ederiz. 
ivrindi oto kiralama

Kızılcık Mevki, Gökçeyazı Belediye Bahçesi, Kayapa Beldesi sınırlarındaki mesire alanları bu yerlerin başında gelmektedir. 

Merkez Camii 

İlçe merkezinde bulunan camii, ilçenin Osmanlı’dan kalma tarihi yapıları arasında yer almaktadır. Çeşitli el işçiliği ve oymacılıkla süslenen tarihi camiyi ziyaret etmek için herhangi bir ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Yapım yılı bilinmeyen camiyi, ilçe halkı günümüzde de ibadet için kullanmaktadır.

İlçe merkezine yaklaşık 3 kilometre mesafede Selçuklu döneminden kalma bir medrese bulunuyor olsa da, bu medrese önemli ölçüde kullanılamaz hale gelerek ziyaret özelliğini kaybetmiştir. İlçenin köylerinde ve çevresinde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri görerek bir taraftan da işlerinizi ulaşım sıkıntısı olmadan yapmak için, Balıkesir İvrindi araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.