BALIKESİR - KARESİ Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

BALIKESİR - KARESİ En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

BALIKESİR - KARESİ Tanıtımı

Balıkesir karesi araç kiralama 

Balıkesir karesi araç kiralama hizmeti alarak, ilçedeki işlerinizi hızlı bir şekilde yapmanın yanı sıra, kendinize ayıracağınız zamanla ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek yerinde görebilirsiniz. 

Karesi araç kiralama hizmeti aldıktan sonra, ilçenin köylerini de ziyaret edip halkın yerel kültürünü görüp oralarda doğal lezzetleri tatmanızı tavsiye ederiz. 

Karesi hakkında genel bilgiler 

2012 yılında ilçe statüsü kazanan Karesi, 181013 kişilik nüfusu ile Balıkesir’in en büyük ilçelerinden biridir. Bugünkü şekli ile kurulumu 13. Yüzyıla dayansa da, Karesi ilçesinin ilk yerleşik tarihi milattan önce 2000 yılına kadar dayanmaktadır.

Balıkesir Ovası’nın yanı başında bulunan Karesi ilçesinin özellikle höşmerim tatlısı, kolonyası ve halısı oldukça meşhurdur. İlçe genelinde bulunan birçok işletmeden, ilçeye özgü bu ürünleri rahatlıkla temin edebilirsiniz. 

Balıkesir’in merkez ilçelerinden biri olan Karesi, 42 köy ve belediyelik, 27’de mahalleden oluşmaktadır. İlçe büyükşehir statüsüne geçtikten sonra, ilçeye bağlı köylerde ilçenin mahalleleri haline gelmişti. Arazisinin yaklaşık olarak üçte birlik kısmı ormanlarla kaplı olan ilçemiz, verimli ve geniş tarım arazileri ile öne çıkmaktadır.
Karesi ilçesinin en önemli geçim kaynağı tarım olup, Edremit ilçesi kadar olmasa da zeytincilik bu ilçemizde de halkın geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Tarımdan sonra ise büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, Karesi halkının önemli geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Bunların dışında ticarette, halkın geçim kaynakları arasında 3. Sırayı almaktadır.

Balıkesir ilimizin merkezi ilçelerinden biri olmasına rağmen, ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar için özellikle vakti dar olan ziyaretçilerimizin, Karesi oto kiralama hizmeti almasını tavsiye ederiz.
karesi-araba-kiralama-scaled

Karesi gezilecek yerler 

Saat kulesi 

İlçe merkezindeki saat kulesi, 5 katlı olup 1829 senesinde yaptırılmıştır. Osmanlı döneminin ilçe merkezindeki en güzel eserlerinden biri olan saat kulesi, toplam 20 metre yüksekliğe sahiptir. İlçenin sembolü yapılarından biri olan saat kulesini, yerinde görerek üzerindeki kitabeden tarihi kule hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Zağnos Paşa Külliyesi 

İçerisinde hamam, türbe ve cami gibi farklı tarihi yapıların bulunduğu külliye, Osmanlı döneminden günümüze kadar orijinal yapısını korumaya başararak gelmiştir.

Tarihi yapısı sebebiyle, ilçede en fazla ziyaret edilen alanlar arasında yer almaktadır.

Kuvayi Milliye Müzesi 

Geçmişte karargah olarak kullanılan tarihi bina, 1996 senesinden beri müze olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2 katlı olan tarihi müzenin ilk katında Kuvayi Milliye önderlerinin yazışmaları bulunmaktadır. 

Aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün, burada çekilmiş olduğu resimlerde sergilenmektedir. Müzenin ikinci katında ise, etnografik ve arkeolojik eserler sergilenmektedir. 
karesi-araç-kiralama-scaled

Zağnos Paşa Camii 

Şehrin en büyük camisi konumundaki Zağnos Paşa Camii, merkezi bir kubbenin dışında bu kubbenin 4 kenarında bulunan köşe kubbeleri ile dikkat çekmektedir.

Caminin şehirde popüler olmasının nedenlerinden biri de, Mustafa Kemal Atatürk’ün burada hutbe okumuş olmasıdır. Caminin içerisinde bulunan motif ve süslemeler, caminin görülmesi gereken özellikleri arasındadır.

Değirmen Boğazı Tabiat Parkı 

Karesi ilçesinin en beğenilen doğal güzellikleri arasındaki tabiat parkı, şehirde ziyaret edilebilecek yerlerden biridir. Tabiat parkı içerisinde piknik yapıp zaman geçirebileceğiniz, çok güzel yerler bulunmaktadır. 

Aynı zamanda basketbol oyun sahası, çocuk oyun alanları, satış stantları ve lokanta gibi anlık yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler mevcuttur. 

Bursa karayolu üzerinde bulunan tabiat parkını ulaşım sıkıntısı yaşamadan ziyaret edebilmek için, web sitemiz üzerinde bulunan Karesi rent a car firmalarından araba kiralayabilirsiniz.
karesi-oto-kiralama-scaled

Lazlar hamamı 

Oldukça etkileyici bir mimari ile inşa edilmiş hamam, 400 yıllık geçmişe sahip olsa da bugüne kadar orijinal yapısını koruyarak gelmeyi başarmıştır.

İlçe merkezinde bulunan tarihi hamamı hiçbir ulaşım sıkıntısı yaşamadan, rahatlıkla görebilirsiniz. Tarihi hamamın tam olarak yapım yılı bilinmemekle birlikte, kimler tarafından yapıldığı hakkında da net bir bilgi bulunmamaktadır.

İlçenin farklı yerlerindeki tarihi yapı ve doğal güzellikleri ziyaret ederken işlerinizi de sorunsuz bir şekilde takip etmek için, Balıkesir oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Ekonomik koşullarla dilediğiniz aracı kiralamak için, Gezgin724 web sitemizi kullanabilirsiniz.