Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Manyas Araç Kiralama - Manyas Oto Kiralama | Gezgin724

Web sitemiz üzerinde bulunan Balıkesir Manyas araç kiralama firmalarından alacağınız oto kiralama hizmeti ile, kendi aracınızın konforunda kendinizi çok daha özel hissedeceksiniz. Her zaman bakımlı ve temiz araçlarla hizmet veren Balıkesir Manyas oto kiralama firmaları, gezgin 7/24 web sitesine özel birçok avantajlı hizmet sunmaktadır. 

Balıkesir Manyas Araç Kiralama 

Web sitemiz üzerinde ilanı bulunan Manyas araç kiralama firmaları, ilçemizin farklı yerlerinden araç teslim almanızı ve sözleşme sonunda aracın tekrar teslim edilmesini sağlamaktadır. Ekonomik ve lüks araç kiralama için tercih edebileceğiniz rent a car firmaları, web sitemiz üzerinden yapılacak kiralama işlemleri için daha uygun fiyatlar sunmaktadır. 

Güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşamak istiyorsanız, hizmet alacağınız yerinde ciddi anlamda güvenli ve sorunsuz bir yer olması gerekir. Bizde web sitemiz üzerinde ilan yayınlayan Manyas oto kiralama firmalarının, bu özelliklere sahip olmasına özen gösteriyoruz. İlçede rahat bir ulaşım sağlamak için ihtiyaç duyabileceğiniz farklı marka ve modellere ait araçları, ilan sahibi firmalardan rahatlıkla karşılayabilirsiniz. 

Balıkesir Manyas Hakkında Genel Bilgiler 

Balıkesir Manyas 19339 kişilik nüfusuyla, Balıkesir ilimizin önemli ilçelerinden biridir. Marmara Bölgesi’nde bulunan Manyas, ülkemizin kuzeybatısında yer almaktadır. Gezip görülecek yerler bakımından da oldukça zengin olan ilçemiz, tarihi ve kültürel derinliği birçok yere göre oldukça fazladır. 
manyas rent a car

Aynı zamanda Manyas"ın doğal güzellikleri de, adeta dillere destandır. Balıkesir il merkezinden 82 kilometre uzaklıkta bulunması nedeniyle, ilçe ile Balıkesir arasında yoğun gidip gelmenizi gerektirecek işleriniz varsa web sitemiz üzerinde yayın yapan balıkesir araç kiralama firmalarından hizmet alabileceğiniz gibi Manyas oto kiralama şirketleri üzerinden de hizmet alabilirsiniz.

Manyas"ın Ekonomisi 

İlçe topraklarının, bölgenin en verimli topraklarından birine sahip olduğu bilinmektedir. Verimli topraklara sahip olması sebebiyle, Manyas halkının önemli bir kısmı geçimini tarımcılık yaparak sağlamaktadır. Diğer yandan hayvancılık yapan aileler de, en azından kendi ihtiyaçlarını karşılamak için yine tarımcılık faaliyetleri ile uğraşmaktadır. 

Fazlaca sulu topraklara sahip olması nedeniyle, birçok tarım ürününün ilçede yetiştiği bilinmektedir. Kimi ürünlerde ise, aynı yıl içerisinde 2 defa mahsul alındığı da yine Manyas tarımı hakkında söylenebilecekler arasındadır. 

Hayvancılık faaliyetlerinin de Manyas halkı ekonomisine önemli katkılar sunması, vatandaşların daha fazla gelir elde etmesini sağlamaktadır. Süt ve süt ürünleri, hayvancılıkla uğraşan halkın geçimi için önemli bir yer tutmaktadır. Elbette ki Manyas sadece tarım ve hayvancılık daha ekonomisini ayakta tutmamaktadır. Başta Manyas kuş cenneti gibi dünyaca ünlü bir turizm alanının olması, ilçeyi aynı zamanda bir turizm merkezi haline getirmektedir. Manyas kuş cenneti dışında, ilçe sınırlarında turistlerin ilgi gösterdiği farklı birçok alan bulunmaktadır.

Manyas Gezilecek Yerler 

Yerli ve yabancı turistlerin de oldukça ilgi gösterdiği Manyas gezilecek yerler, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel yapısı ile oldukça fazladır. Başta Manyas kuş cenneti olmak üzere, Türkiye"nin sayılı turizm alanlarına sahip olan ilçe, turizm faaliyetlerinden önemli bir gelir elde etmektedir. 

Yukarıda bahsetmemiş olsak da, turizme dayalı hizmet sektörü de ilçede oldukça gelişmektedir. Manyas"ta gezilecek yerler listenizde yer vermenizi tavsiye ettiğimiz alanlar, şunlardır. 

Manyas Kalesi 

Aslında kalenin orijinal yapısından geriye fazla bir şey kalmasa da, mevcut hali bile tarihi dokusu nedeni ile turistlerin ziyaret etmesine neden olmaktadır. Yapım tarihi net olarak bilinmeyen Manyas kalesi, ilçenin güney kısmında bir tepe üzerinde bulunmaktadır. Tepeye çıktığınızda tarihi kaleyi ziyaret edebileceğiniz gibi, çevre için muhteşem bir görsel şölen de sizi bekliyor olacaktır.
manyas araba kiralama

Necip Köyü Camii 

Manyas merkezden yaklaşık olarak 20 kilometre uzaklıkta yer alan necip köyü sınırlarındaki camii, yine hangi tarihte kimler tarafından yapıldığı bilinmese de, tarihi özelliklerinin oldukça yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Caminin ilçe merkezinden uzak olması nedeniyle, rahat bir şekilde ulaşım sağlamak ve diğer tüm işlerinizi ulaşım kolaylığı ile rahatlıkla yapmak için, Manyas araç kiralama hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Ketenlik Mesire Alanı 

Cumhuriyet köyü sınırları içerisinde bulunan mesire alanı, özellikle bölge insanının ilkbahar ve yaz aylarında piknik yapmak ve stres atmak için zaman geçirdikleri önemli bir mekandır. 

İlçede farklı bir deneyim yaşamak ve birkaç saatlik süre içerisinde piknik yapmak istiyorsanız, bu mesire alanı bunun için ideal bir yerdir. 

Manyas Kuş Cenneti 

Manyas denildiğinde akla ilk gelen yer hiç şüphe yok ki, Manyas Kuş Cenneti olmaktadır. Kuş cenneti Türkiye genelinde popüler olduğu gibi, yabancı turistler tarafından da fazlaca etkileşimin sağlandığı yerler arasındadır. 

İçerisinde yüzlerce parkı kuş çeşidinin bulunduğu bu alan, ilçe merkezinden 10 kilometre uzakta ilçenin kuzey kısmında yer almaktadır. Kuş cenneti içerisinde bulunan Manyas gölü de, buraya ayrı bir değer katmaktadır. Manyas gezilecek yerler arasında liste başı olması gereken kuş cenneti, etrafında bulunan kuş gözetleme kuleleri ve müze ile ayrı bir ilgi görmektedir. Buraya ulaşım için farklı alternatifler olsa da, en rahat ulaşım şekli yine Manyas oto kiralama firmalarından kiralayacağınız araçlarla olacaktır.
manyas araç kiralama

Kızılköy Kaplıcaları 

Manyas"ın sağlık turizmi için önemli bir yere sahip olan kızıl köyü kaplıcaları, ilçe merkezinden 6 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Eklem hastalıkları, iskelet bozuklukları, romatizma, deri hastalıkları ve kemik erimesi gibi farklı sağlık problemlerine karşı iyi gelen suyuyla çevre illerden ve Türkiye"nin farklı bölgelerinden birçok insan bu kaplıcalara gelmektedir. 

Hastalığı bulunan kişilerin yanı sıra herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan kişiler de, daha sağlıklıdır vücuda sahip olmak için bu kaplıcaları ziyaret etmektedirler.

Ilıcabaşı Kaplıcaları 

Yine farklı hastalıklara şifalı gelen suyuyla ziyaretçi alan Ilıcabaşı kaplıcaları, Manyas"ta gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Ancak bu kaplıcalar Balıkesir il merkezinden 90 kilometre uzaklıkta olduğu gibi, ilçe merkezinden de 7 kilometre uzaklıktadır. Kaplıcalara rahat bir ulaşım sağlamak ve ilçede gezilebilecek tüm detayları yerinde görmek için, Manyas oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.