Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Marmara Araç Kiralama - Marmara Rent A Car | Gezgin724

Balıkesir Marmara Araç Kiralama

Özellikle şehir dışı iş ve eş dost ziyaretlerinde popüler olan araç kiralama hizmetleri, kişiler açısından farklı birçok avantaj sağlamaktadır. Kendi aracı bulunanlar dahi araçlarının uzun mesafede yıpranmaması ve sadece ihtiyaçlarına göre hizmet almak istemesi nedeniyle, Marmara araç kiralama hizmeti almaktadır. 

Balıkesir Marmara oto kiralama ihtiyacı hisseden kişilerinde yoğun olarak rağbet ettiği rent a car firmaları, ilçede araç kiralamak isteyenlere önemli fırsatlar sunmaktadır. Uygun fiyatlarla Balıkesir Marmara araç kiralama hizmetini başta gezgin 7/24 üzerinde olmak üzere, Marmara araç kiralama firmalarından da kaliteli ve uygun fiyatlarla alabilirsiniz. 

Gezgin 7/24 üzerinden alınacak hizmetler için daha indirimli fiyatlarla hizmet veren bu firmalar, sundukları farklı avantajlarla da hizmet verdikleri kişilerin memnuniyetini sağlamaktadır. Gerek uygun bütçeli ve gerekse lüks Marmara araç kiralama hizmeti veren farklı firmaları, gezgin 7/24 web sitemiz üzerinden bulabilirsiniz. 

Hizmet kapsamını oldukça geniş tutan rent a car firmaları, bakımları sıklıkla yapılan tertemiz araçları için web sitemiz üzerinde ilan açmaktadır. Gezgin 7/24 yönetimi olarak ziyaretçilerimizin beklentilerine yönelik hassasiyet gösteren firmalara, web sitemiz üzerinde yer vermekteyiz. Gösterdiğimiz bu hassasiyet sayesinde, en güvenilir ve temiz hizmet sunan Balıkesir Marmara oto kiralama firmaları arasında en iyi hizmeti alabileceğiniz işletmeleri sizlere sunuyoruz. 

Gezgin 7/24 üzerinde mutlaka, hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize uygun olarak kiralayabileceğiniz birçok araç bulunmaktadır. Web sitemiz üzerinden yapacağınız aramayla, ucuz araç kiralama kampanyaları düzenleyen Marmara rent a car firmaları arasında kıyaslama yapabilir, ihtiyaç duyduğunuz aracı dakikalar içerisinde sorunsuz bir şekilde kiralayabilirsiniz. 

Balıkesir Marmara Hakkında Genel Bilgiler 

9870 kişilik nüfusa sahip olan Marmara ilçesi, küçük bir ilçe olmasına rağmen oldukça şirin bir yerdir. Tarihte ilk adı Türkçe karşılığı olarak geyik adası olarak bilinen Marmara ilçesi, Türkiye"nin en büyük ikinci adası Marmara Bölgesi’nin ise en büyük adası konumundadır. 
marmara araba kiralama

1987 yılında ilçe statüsü kazanan Marmara Adası, doğal güzellikleri ve tarihi yapısıyla dikkat çekmektedir. Bölgenin önemli tatil bölgelerinden biri olan ada, tertemiz plajlarıyla dikkat çeken bir yerdir. Marmara Adasının en önemli özelliklerinden biri ise, deniz otobüsü ile İstanbul"a 2,5 saatlik mesafede olmasıdır. İstanbul"a gemi ile ulaşım sağlamak istiyorsanız, 5 saatlik bir süreyi gözden çıkarmanız gerekmektedir. 

Turistik bir merkez olması sebebiyle yaz aylarında daha yoğun nüfusa sahip olan Marmara Adası, özellikle İstanbul"dan yaz aylarında on binlerce ziyaretçi almaktadır. 

Marmara Adası Tarihi 

Adaya ilk yerleşimin, antik çağ dönemlerinde yapıldığı bilinmektedir. Yine aynı dönemde farklı yaşam alanları kurulduğu gibi, ticaret kolonisi de burada kurulmuştur. Tarihi boyunca farklı dönemlerde yağmalanan Marmara Adası, Roma İmparatorluğu zamanında Hristiyanların sürgün yeri olarak kullanılmıştır. 

Bizans imparatorluğu döneminde ise adaya keşişler yerleşmiş, burada belirli bir süre yaşam sürmüşlerdir. Marmara Adası"nın Osmanlı hakimiyetine geçmesi ile birlikte, adaya Türkler yerleştirilmeye başlanmış ve Türk hakimiyeti burada daha fazla hissedilir olmuştur. 

Adada yaşayan halkın önemli bir kısmı Rum olmasına rağmen, Türkler Rumlarla yan yana uzun bir süre burada yaşamıştır. Tarihin en önemli medeniyetlerinden sahip olan Roma, Bizans ve Osmanlı uygarlıkları, ada genelinde birçok tarihi yapı ve eser bırakmıştır. Halen günümüzde de kısmen mevcut olan tarihi yapıların yanı sıra, yer altından çıkarılan tarihi zenginlikler de İstanbul arkeoloji müzesi sergi salonlarında halka açılmıştır. 
marmara araç kiralama

Lozan Antlaşması’nda gerçekleşen mübadele ile birlikte, adada yaşayan Rumlar Yunanistan’a gönderilmiştir. Rumların Yunanistan’a gönderilmesinden sonra, adaya Karadeniz bölgesinden gelen Türkler yerleştirilmiş ve burada hayat sürmeye başlamıştır. 1935 yılında yaşanan acı Erdek depremi, adada önemli hasarlara yol açmıştır.

Coğrafya Ve İklim

Gökyüzünden bakıldığında elips yapısını andıran Marmara Adası, orta alanları daha çok dağlık bir bölgedir. Adanın güney ve kuzey kesimleri ise, daha çok tepeliktir. Güney kesimi kurak olan Marmara Adası"nda, kısmen kızılçam ormanları görünse de bu kurak kısımlarda ise maki bitki örtüsü daha yaygın görülmektedir. Akdeniz ikliminin ağırlıkta olduğu adada, Karadeniz iklimi de etki göstermektedir.

Adada bulunan birçok mermer yatağı, nem oranını düşürmektedir. Bu yüzden Marmara Adasında, diğer adalara bakarak nem oranı oldukça azdır.

Marmara Adası Ekonomisi 

Balıkçılık, balcılık, mermer madenciliği, şarapçılık ve zeytincilik ilçe halkının önemli geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Geçmiş dönemlerde daha çok konserve balıkçılığı ilçe için önemli bir geçim kaynağıdır. Bölgede bulunan balık kaynaklarının azalması sebebiyle konserveciler biraz daha geri planda kalmıştır. Bunların yanı sıra hayvancılık ve kısmen turizmde, ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Marmara Adası Gezilecek Yerler 

Balıkesir Marmara ilçesi gezilecek yerler daha çok, deniz turizmine yöneliktir.

Plajlar 

İlçe çevresinde, farklı uzunluk ve özelliklere sahip birçok temiz plaj bulunmaktadır. Özellikle ilçe merkezine yakın olan plajı, ilçeyi ziyaret edenler kadar ilçe halkı tarafından da tercih edilmektedir. 

Çınarlı köyü yakınlarına kadar bulunan birçok plaj, yine ilçenin deniz turizmi açısından önemli bir yere sahiptir. Aba plajı ilçe merkezine gören bir konumda olduğu için tercih edilen plajlar arasında yer almaktadır.balıkesir araç kiralamaAyrıca ilçede bulunan plajların etrafının doğal kayalıklarla çevrili olması sebebiyle, görsel açıdan mükemmel bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olmaktadır.
marmara oto kiralama

Çınarlı Köyü 

İlçenin önemli turizm merkezlerinden biri olan Çınarlı köyü, daha çok doğal güzellikleri ile öne çıkan bir yerleşim yeridir. Köyün çeşitli yerlerinde bulunan plajlar, deniz turizmine katkı sağlamaktadır. İlçe merkezinin biraz dışında kalan köyü ziyaret etmek ve doyasıya zaman geçirmek için, Balıkesir Marmara araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Asmalı Köyü 

İlçe merkezinden 15 kilometre uzaklıkta bulunan asmalı köyü, Bulgar göçmenleri ve Sürmeneliler yoğunlukta olmak üzere önemli bir nüfusun yaşadığı yerlerden biridir. Daha çok yat turizmine katkı sunan Asmalı Köyü, geçmiş dönemlerin yerel mimarisi en iyi yansıtan yerleşim alanlarından biridir. İlçe merkezinin dışında kalması sebebiyle, köye rahat bir ulaşım sağlamak istiyorsanız en iyi alternatif olarak Marmara oto kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz.

Saraylar Köyü 

Mermer ocakları ile öne çıkan Saraylar Köyü, çok eski yıllardan beri mermercilik faaliyetlerinin yoğunlukta olduğu bir yerleşim yeridir. Hatta burada bulunan mermer yataklarının sürekli aktif olması nedeniyle, köyün birçok kısmını delik deşik şekilde görebilirsiniz. 

Bölgede yapılan kazılar sonucunda mermerden yapılmış birçok tarihi eser gün yüzüne çıkarılmıştır. Bu tarihi eserler Balıkesir"in çeşitli müzelerinde, sergilenmektedir. Köyün mermercilik tarihi, milattan sonraki 2. Yüzyıla kadar dayanmaktadır. 

Gündoğdu Köyü 

İlçe merkezinden yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta yer alan köy, doğal güzellikleri ile öne çıkmaktadır. Köyü ziyaret edip tertemiz köy ortamında birkaç gün vakit geçirmek isteyenler için, köyde pansiyon bulunmaktadır. 

Manastır Koyu 

Marmara Adası"nın merkezinden motorlarla ulaşım sağlanan koy, ilçenin deniz turizmi açısından önemli bir yere sahiptir.

Marmara gezilecek yerler için kolaylıkla ulaşım sağlamak ve buradaki işlerinizi takip edebilmek için, Marmara araç kiralama hizmeti alabileceğiniz firmalara Gezgin724.com üzerinden ulaşabilirsiniz.