Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Savaştepe Araç Kiralama - Savaştepe Rent A Car | Gezgin 7/24

Balıkesir Savaştepe araç kiralama 

Turistik ziyaretler ya da iş için hangi amaçla gitmiş olursanız olun, Savaştepe araç kiralama seçeneklerini fazlaca size sunan Gezgin 7/24, çok uygun fiyatlarla araç kiralamanızı sağlamaktadır. 

Web sitemiz üzerinden alacağınız Savaştepe oto kiralama hizmeti ile, ilçede bulunan tüm işlerinizi ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadan kendi aracınızın konforunda takip etmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Lüks ve ekonomik araç kiralama tercihlerinize hitap eden Savaştepe araç kiralama firmaları, erken rezervasyonlarda farklı avantajlar sunmaktadır. 

Yüzlerce kiralık araç için ilan veren Savaştepe oto kiralama firmaları, web sitemiz ziyaretçilerine özel ayrıcalıklı hizmetler sunmaktadırlar. 

Savaştepe hakkında genel bilgiler 

Balıkesir"e bağlı Savaştepe ilçesinin nüfusu, 18243 kişidir. Balıkesir"in küçük ilçelerinden biri olan ilçe, 1954 yılında ilçe olmuştur. Türkiye"nin en büyük mağaraları arasında yer alan Yazören mağarası, ilçede en fazla dikkat çeken yerler arasındadır. 

Balıkesir ilinin en eski yerleşim yeri olduğu tahmin edilen Savaştepe ilçesi, farklı medeniyetlere ait birçok tarihi eserin gün yüzüne çıkarıldığı yerler arasındadır. Genel bitki örtüsü maki olan ilçe, ege ve Marmara ikliminin etkisi altında kalmaktadır. Kış aylarının yağışlı ve soğuk geçtiği ilçe, yaz aylarında ise kurak ve sıcak geçmektedir. 

Kış aylarında kar yağışının oldukça az olduğu Savaştepe ilçesinde yüksek kesimlerde kar yağışı 10 gün, ilçe merkezinde ise yaklaşık 1 hafta sürmektedir. Güneyinde ve doğusunda oldukça verimli orman arazilerinin bulunduğu ilçede, meşe ve çam ağaçları yoğun bir şekilde bulunmaktadır. 
savaştepe-araba-kiralama.png
Tarım ilçe halkının, en önemli geçim kaynağıdır. Baklagiller, arpa ve buğday, ilçede en fazla yetiştirilen tarım ürünleri olarak bilinmektedir. Hayvancılığın daha önemli katkı sunduğu Savaştepe ilçesinde, üretilen kelle peyniri oldukça ünlüdür. Türkiye genelinde belirli bir ürüne sahip olan bu peynir için, her yıl ilçede farklı festivaller düzenlenmektedir.

Savaştepe gezilecek yerler 

Peri bacaları 

Suçıktı mevkiinin çok yakınında bulunan peribacaları, ilçe merkezine 4 kilometre mesafede yağcılar isimli köyün sınırları içerisinde bulunmaktadır. Muhteşem bir jeolojik oluşuma sahip olan peribacaları, ilçenin en fazla ziyaret edilen doğal oluşumlarından biridir. 

Bu güzellikleri görmek için kendi aracı bulunmayan ziyaretçilerimize, web sitemiz üzerinden Savaştepe araç kiralama hizmeti almalarını tavsiye ederiz. Çünkü ilçede peribacaları dışında gezip görebileceğiniz farklı birçok yer bulunmaktadır. 

Yazören Mağarası 

Yazören köyü sınırları içerisinde bulunan mağara, Türkiye"nin en uzun mağaralarından biri olma özelliği taşımaktadır. Savaştepe gezilecek yerler arasında önemli bir keşif noktası olan bu mağara, çevresindeki su kaynakları ve yeşillik alanlarla çok daha ilgi çekici olmaktadır. 
savaştepe-araç-kiralama-scaled.png

Sazlıdere höyüğü

Bu höyükte yapılan birçok arkeolojik kazı çalışmalarında, farklı medeniyetlere ait önemli tarihi eserler gün yüzüne çıkarılmıştır. Özellikle tunç çağından kalma tarihi eserlerin oldukça fazla olduğu höyük ve çevresi, ilçe tarihine ışık tutmaktadır. 

İlçe merkezinden 6 kilometre uzaklıktaki höyük, özel araçlar ile ziyaret edilebilmektedir. Bu nedenle kendinize ait bir araç yoksa, Gezgin 7/24 avantajlarını kullanarak dakikalar içerisinde Balıkesir oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Kerasa antik kenti 

Balıkesir Savaştepe ilçesinin 2 km doğu kesiminde bulunan antik kent, bölgenin ilk yerleşim merkezleri arasında olduğu tahmin edilen bir yerdir. Bu nedenle Savaştepe gezilecek yerler arasında sıklıkla ziyaret edilen antik kent, yapılan kazı çalışmaları sonrasında önemli tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarıldığı bir alan olarak bilinmektedir. 

Pamukçu Kaplıcaları 

Pamukçu Köyü sınırlarında yer alan kaplıcalar, ilçe merkezinden 12 kilometre uzaklıktadır. Eklem ve Romatizmal hastalıklar başta olmak üzere farklı hastalıklara iyi gelen şifalı suyuyla insanların ziyaret ettiği kaplıcalara, mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. 

Özel araçlarla rahat bir ulaşımın sağlandığı kaplıcalara ulaşmak için, web sitemizde ilan açan Balıkesir Savaştepe araç kiralama firmalarından dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Mesire alanları ilçenin farklı bölgelerinde birkaç mesire alanı bulunsa da, onlar içerisinden tavsiye edeceğimiz yerler Karakuyu ve çamlık mesire alanlarıdır. Bu alanlara giderek piknik yapabilir ve tertemiz havasını ciğerlerinize çekebilirsiniz.balıkesir araç kiralama
savaştepe-oto-kiralama-scaled.png