Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bartın Oto Kiralama - Bartın Rent A Car | Gezgin 7/24

Bartın Oto Kiralama 

Bartın oto kiralama firmaları arasında seçim yapmak ve size en uygun aracı en uygun fiyatlarla sunmak için, Bartın oto kiralama firmalarını, Gezgin 7/24 olarak çevrimiçi ortamda sizlerle buluşturuyoruz. 

Sitemiz üzerinden Bartın araç kiralama hizmeti veren kaliteli firmalar arasında, kıyaslama yapabilirsiniz.

Bartın gezilecek yerler

Amasra Müzesi 

Şehrin 3000 yıllık tarihinin sergilendiği müze, Amasra ilçe merkezinde yer almaktadır. Şehirde ilk müze 1955 yılında bir belediye odasında açıldıktan sonra, geçen süreç içerisinde yapılan kazılarda birçok tarihi eserin bulunması nedeniyle, 1982 yılında Amasra Müzesi"nin yapımına başlandı. 

Müze içerisinde Osmanlı, Bizans, Roma, Helenistik ve Ceneviz gibi farklı birçok dönem ve medeniyete ait tarihi eserler bulunmaktadır. 

Amasra Ağlayan Ağaç 

Tek başına sadece bir ağaçtan ibaret olsa da, denizden almış olduğu nemi yılda birkaç kez yapraklarından boşaltan ağaç, bölgede Ağlayan Ağaç olarak bilinmektedir. Aslında asıl maksat sadece bu ağacı görmek değil, hemen deniz dibinde olması nedeniyle denize karşı burada bulunan çay ocağında çayınızı yudumlayarak, muhteşem deniz ve orman manzarasını izlemektir.

Çekiciler Çarşısı 

Yöresel ürünlerin yanı sıra hediyelik eşyaların da satıldığı çarşı, 17. Yüzyılda yapılmış tarihi bir yapılır. Bartın gezilecek yerler listemizde bulunan bu çarşıya görmek hem de şehre özgü hediyelik eşyalar satın almak için, burayı ziyaret edebilirsiniz.

Gürcüoluk Mağarası 

İlçe merkezinden 12 kilometre uzaklıkta bulunan Gürcüoluk mağarası, 169 metre uzunluğa sahiptir. Mağaranın içerisinde film sahnelerini aratmayacak dev sarkıtlar ve dikitler, ziyaretçileri cezbeden özellikleridir. 
bartın arac kiralama
Mağara içerisinde özel ışıklandırma bulunmakta olup, zeminin bir kısmı ise taş parke ile kaplıdır. Gürcüoluk mağarasını ziyaret etmek için, Bartın oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Bartın Amasra Plajı 

Bartın gezilecek yerler sadece tarihi mekanlardan ibaret olmayıp, aynı zamanda birçok doğal güzelliği de bünyesinde barındırmaktadır. Yaz aylarında insanların akın ettiği Amasra Plajı da, bu doğal güzelliklerden birisiniz.

Şehri yaz aylarında ziyaret etmişseniz, Amasra Plajı’nda kendinizi Karadeniz"in serin sularına bakabilirsiniz.

Amasra Kalesi 

Amasra ilçe merkezinde bulunan kale, Sormagir ve Zindan isimli 2 tarihi kalenin, birleşmesiyle oluşmaktadır. Romalılar tarafından yaptırılan tarihi kale, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde de bir takım eklemeler ve tadilatlar yapılarak günümüzdeki halini almıştır. 

Kale duvarları oldukça yüksek olmasa da, deniz kenarında hakim bir tepe üzerinde bulunması, muhteşem bir seyir keyfi sunmaktadır.

Kuş Kayası Yol Anıtı 

İlçe merkezinden 4 kilometre mesafede yer alan Kuş Kayası Yol Anıtı, ilçede bulunan önemli ziyaret yerlerinden biridir. 

Bir kaya üzerinde kabartma şeklinde kral heykeli ve kartal bulunması, buranın en önemli özelliğidir. Hangi tarihte kim tarafından yapıldığı bilinmese de, muhteşem bir eser olması nedeniyle Bartın gezilecek yerler arasında, tavsiye edilmektedir.

Ulukaya Şelalesi 

Amasra ulus ilçesinde bulunan bu muhteşem doğa güzelliği, ilçe merkezinden 17 kilometre uzaklıktadır. 20 metre yükseklikten ve 10 metre kaya genişliğinden kartpostallık bir görüntü ile aşağı dökülen şelale, çevresindeki doğal güzelliklerle birleşerek size harika bir seyir keyfi sunacaktır. 

Ulus ilçesine ve şelaleye gitmek için, Bartın araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Uluyayla

Yine ulus ilçesinde bulunan Uluyayla, temiz hava ve doğa ile buluşmak isteyenlerin ziyaret alanlarından biridir. İlçe merkezinden 27 kilometre uzaklıkta bulunan Uluyayla’yı ziyaret etmek için, en ideal seçenek Bartın oto kiralama hizmeti almaktır. Aracınızla birlikte yanınıza piknik malzemeleri alarak bu muhteşem güzelliğin kalbinde piknik yapabilir, bol oksijeni ciğerlerinize çekerek tüm stresinizi atabilirsiniz.
bartın havalimanı oto kiralama

İnkumu 

Bartın merkeze bağlı beldelerden İnkumu beldesinde bulunan doğal güzellik, Plajı ve ormanlık alanı ile insanların ilgisini çeken bölgelerden biridir. Şehir merkezinden araçla 20 dakikalık mesafede bulunan İnkumu, Bartın ucuz araç kiralama hizmeti ile rahat ve ekonomik bir şekilde ziyaret edilebilir.

Amasra Kemerdere Köprüsü 

Roma imparatorluğu döneminde yaptırılan Kemerdere köprüsü, Amasra ilçe merkezinden 3 kilometre uzaklıktadır. Gözü çok dar bir şekilde yapılan köprü, tarihi Roma yol ağının parçalarından birisi olarak bilinmektedir. 

Köprünün en önemli özelliklerinden birisi, hemen yanı başında bulunan bir kayanın üzerinde mızrak savaşı yapan 7 askerin tasvir edildiği kabartmanın bulunmasıdır. Amasra ilçesinde olan bu tarihi yapıyı ziyaret için, Bartın araç kiralama hizmeti alarak konforlu bir yolculukla birlikte hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Küre Dağları Milli Parkı 

Toplamda 8 ilçe ve 123 köyü kapsayan Küre Dağları Milli Parkı, Karadeniz Bölgesi"nin en geniş milli park statüsünde bulunan alanlarından biridir. 2000 yılında bakanlar kurulu kararı ile milli park statüsüne alınan küre dağları milli parkı, ormanın tam kalbinde bulunan güzellikleri ile öne çıkmaktadır.

Kapısuyu Plajı 

İlçe merkezinden 3 kilometre uzaklıkta bulunan Kapısuyu Plajı, yaz aylarında Karadeniz ile kucaklaşmak isteyenlerin tercih ettiği mekanlardan biridir. 

Göldere Şelalesi

Yine Amasra ilçesinde bulunan Göldere şelalesi, yalancı bir cennet sayılabilecek muhteşem güzelliğe sahip doğa harikası bir yerdir. 
bartın oto kiralama
Bartın Fatih Camii 

Amasra ilçesinde bulunan tarihi Camii, ilk yapıldığı sıralar da kilise olarak hizmet vermiştir. Fatih Sultan Mehmet"in İstanbul"un fethinin ardından camiye çevrilen tarihi yapı, bu nedenle Bartın Fatih Camii olarak anılmaktadır. Duvar işçiliğinde Bizans mimarisinin izlerini yansıtan tarihi Camii, üst kısmı tonozlarla örtülmüş olup, şehrin Bizans ve Osmanlı ortak mimarisini taşıyan yapılardan biridir.

Amasra Antik Tiyatro 

5000 kişilik kapasiteye sahip olan antik tiyatro, Roma döneminde yapılmıştır. Tiyatro çevresinde yapılan kazı çalışmalarında Roma ve Bizans dönemine ait birçok eserin yanı sıra, Osmanlı ve Selçuklu döneminde kullanılan araç gereçlere de rastlanmıştır. 

İlçe merkezinden biraz uzak mesafede kalması nedeniyle, bu muhteşem tarihi tiyatroyu Bartın araç kiralama hizmeti alarak ziyaret edebilirsiniz.