Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Batman Havalimanı Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Batman Havalimanı Araç Kiralama 

Batman Havalimanı araç kiralama hizmeti almak isteyenlerle bu hizmeti verenleri İnternet ortamında buluşturan Gezgin 7/24, nitelikli oto kiralama hizmeti almak isteyenlerin dakikalar içerisinde Batman Havalimanı oto kiralama rezervasyonu yaptıracağı platformların başında gelmektedir. Sizde Batman"a uçakla gelmek ve aracınızın havalimanında hazır olmasını istiyorsanız, Gezgin 7/24 üzerinden Batman Havalimanı oto kiralama rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Batman araç kiralama firmaları arasında çeşitli kıyaslamalar yapmanıza imkan tanıyan Gezgin 7/24, en uygun fiyatlarla hizmet almanız için gayret göstermektedir. Web sitemiz üzerinden yapacağınız araç kiralama işlemlerinde sizden herhangi bir ücret talep etmeyen Gezgin 7/24, ihtiyaçlarınızı dakikalar içerisinde karşılayabileceğiniz özelliklere sahip bir yerdir. 

Batman Havalimanı 

1998 yılında hizmete giren Batman Havalimanı, sivil uçuşlarında yapılması nedeniyle, Batman ve çevre illerin havalimanı ihtiyacını önemli ölçüde karşılamaktadır.
batman havalimanı arac kiralama
Batman"ın il merkezinden 7 kilometre mesafede bulunan havalimanına ulaşım gündüz saatlerinde daha rahat olsa da, diğer birçok ile göre kısıtlı sayılabilecek düzeydedir. Akşam saatlerine kadar otobüsle şehir merkezinden Havalimanına ve Havalimanından şehir merkezine ulaşım olsa da, seyrek aralıklarla olması nedeniyle acil işlerinizde otobüsle ulaşımı tercih etmeyebilirsiniz. 

Bunun yanı sıra ticari taksiler ile ulaşım sağlanabilirken, maliyet bakımından neredeyse kiralık araca denk gelmesi, Batman Havalimanı araç kiralama hizmetini daha cazip kılmaktadır. 

Gezgin 7/24 Platformu üzerinden çok cazip fiyatlarla alacağınız Batman Havalimanı ucuz araç kiralama hizmeti sayesinde, şehir genelinde rahat bir ulaşım imkânına sahip olabilirsiniz. 

Batman Havalimanı adresi: Silvan yolu üzeri 7. kilometre, Merkez Batman

Batman Havalimanı telefon numarası: 0488 218 04 44 

Batman Hakkında Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi"nde yer alan Batman, bölgenin merkezi konumunda yer alan şehirlerden biridir. Sanayi bakımından gelişmemiş bir il olmasına rağmen, özellikle hayvancılık bölgede en önemli geçim kaynağı olmaktadır. 
batman havalimanı oto kiralama
Batman nüfusu: 576 bin 889 kişidir.

Batman il telefon kodu: 0488 

Batman il plaka kodu: 72 

Batman"ın ilçeleri: Hasankeyf, Kozluk, Merkez, Sason, Beşiri ve Gercüş ilçeleri olmak üzere, toplam 6 ilçesi bulunmaktadır. 

Şehrin yerleşik tarihinin Sümerlilere kadar dayanması, Batman turizme için önemli katkılar sağlamaktadır. Şehirde farklı medeniyetlere ait tarihi yapıların bulunması, az da olsa turistlerin şehir ekonomisine katkı sağlamaktadır. Şehrin çeşitli bölgelerinde yapılan arkeolojik kazılarda, Batman tarihinin aslında daha eski yıllara dayandığına dair ipuçları ortaya çıkarılmıştır. Elde edilen tarihi eserler her ne kadar kesin bir bilgi olmasa da, Batman"ın Sümerlerden daha önce de yerleşim alanı olarak kullanıldığını işaret etmektedir.

Batman"ın Ekonomisi 

Batman ekonomisinin temelini, hayvancılık oluşturmaktadır. Bunun dışında yeraltı kaynakları bakımından petrol ve petrol ürünleri, Batman ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Tarımcılık da şehirde yapılan işler arasında olmasına rağmen, tarım alanlarının fazla verimli olmaması nedeniyle, tarımcılık biraz daha geri planda kalmıştır. 

Sanayileşme yönünden kısıtlı imkanlara sahip olan Batman sanayisi, kendine yetecek düzeyde bir sanayi alanında sahiptir. 

Batman"ın Gezilecek Yerleri 

Şehirde gezip görülebilecek pek çok alanın bulunmasına rağmen, tarihi yapıların önemli ölçüde hasara uğraması ve kaderine terk edilmesi nedeniyle ayakta kalabilmiş tarihi yapıların sayısı oldukça azdır. Doğa güzelliklerinin gezilip görülebilecek yerler arasında bulduğu Batman ilinde, özellikle Hasankeyf ilçesi tarih turizmi açısından önemli bir yere sahiptir. Batman"da gezilecek yerlerden bazıları, şu şekildedir. 

 • Hasankeyf Mağaraları 
 • Hasankeyf Ören Yeri 
 • Hasankeyf Yol Geçen Hanı 
 • Memikan Köprüsü 
 • Malabadi Köprüsü 
 • Zeynel Bey Kümbeti 
 • Hızırbey Camii 
 • On Kemerli Köprü
 • İbrahim Bey Camii 
 • Mor Kiryakus Manastırı 
 • Mor Aho Manastırı 
 • Bozikan Kalesi Hasankeyf Kalesi 
 • El Rızk Camii 
 • İmam Abdullah Zaviyesi 
 • batman havalimanı rent a car

Gibi özellikle tarihi yapıların öne çıktığı Batman gezilecek yerler, şehrin farklı bölgelerinde yer almaktadır. Bu nedenle kendi Aracınız yoksa, Gezgin 7/24 üzerinden Batman araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca şehre uçakla gelecekseniz, Batman Havalimanı ucuz oto kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.