Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Besiri Araç Kiralama - Besiri Oto Kiralama | Gezgin724

Beşiri Gezilecek Yerler

Tarih’in en eski dönemlerinden beri farklı devletlerin hüküm sürdüğü bölgelerden biri de Doğu Anadolu bölgesidir. Geçmiş zamanlarda bölgenin illerini çeşitli medeniyetler yerleşim merkezi olarak kullanmıştır. Bu illerden biri de Batman’dır. Batman il ve ilçe sınırlarında birçok tarihi yapı ve alan bulunmaktadır. Türkiye’nin kültürel ve tarihi bakımdan en zengin kaynaklara sahip ilçelerinden biri olan Batman, yıl içinde birçok turisti ağırlamaktadır. Hem yerli hem de yabancı turistlerin geldiği Batman’ın önemli ilçelerinden biri de Beşiri’dir. Beşiri gezilecek yerler bakımından zengin ilçeler arasında yer almaktadır. Bölgeye gezi amaçlı gelen turistler, çeşitli faaliyetlere başvurarak ekonomi katkı da sağlamaktadır.

Mimari yapısı dikkat çekici olan Beşiri ilçesinin, tarihi ve kültürel özellikleri önemlidir.  Tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Beşiri, fazla sayıda tarihi eserin bulunduğu ilçeler arasında yer almaktadır.  İlçe sınırlarında tarihi açıdan önemli köprüler, manastırlar ve camiler bulunmaktadır. İlçeye gelen kişiler, bu yerleri sık sık ziyaret etmektedir. Kültürel faaliyetlerin de yürütüldüğü Beşiri ilçesinde, farklı kültürlere ait kişiler yaşam sürmektedir. Beşiri ilçesine ve çevre bölgelere ulaşım sağlamak için toplu taşıma araçlarından yararlanılabilir. Yeni yolların yapılmasının ardından özel araçlarla da rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Araba kiralamak isteyenler, Beşiri araç kiralama faaliyetlerinden yararlanabilir.
besiri araba kiralama
Beşiri Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Beşiri ilçesi, Batman iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. Beşiri, Batman il merkezine yakın olan ilçelerden biridir. İlçenin, il merkezi sınırlarına olan uzaklığı yaklaşık olarak 16 kilometredir. Batman merkezinden hareket eden belediye otobüsleri ve dolmuşlar ile ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir. İlçeye gelen kişiler, çevre bölgelere ulaşım sağlamak için Beşiri araba kiralama hizmetlerinden yararlanabilir.

Beşiri ilçesinin batısında Batman il merkezi bulunmaktadır. Kuzeyinde ise Kozluk ilçesi yer almaktadır. İlçenin güneyinde, Batman’ın en çok bilinen ilçelerinden biri olan Hasankeyf bulunmaktadır. Batman il sınırlarının ortasında yer aldığı için birçok ilçeye Beşiri üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Bu nedenle ilçe içinde ulaşım faaliyetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. İlçeye iş veya gezi amaçlı gelen kişiler, batman araç kiralama ile araç kiralayarak çevre bölgelere ulaşım sağlayabilir.

Beşiri Geçim Kaynakları

İlçe içinde yapılan son nüfus sayımlarına göre Beşiri ilçe nüfusu yaklaşık olarak 32 bin olarak belirlenmiştir. Nüfus genellikle çevre köy ve beldelere dağılmıştır. Beşiri halkının geçim kaynakları arasında hayvancılık öne çıkmaktadır. İlçenin farklı yerlerinden küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. Az da olsa tarım faaliyetleri ile geçimini sağlayan kişiler de bulunmaktadır. İlçe merkezindeki ekonomik faaliyetler içinde Beşiri kiralık araç faaliyetleri dikkat çekmektedir.

 
besiri araç kiralama
Beşiri Mor Kiryakus Manastırı

Ayrancı Köyü, Beşiri ilçesine bağlı olan köylerden biridir. Bu köyün sınırlarında bulunan manastır, tarihi ve kültürel açıdan önemlidir. Hristiyanlara ait bir yapı olduğu bilinen manastır, çok eski dönemlerde inşa edilmiştir. 457 yılında inşa edildiği tahmin edilen yapı, eski zamanlarda üniversite ve ibadet merkezi olarak kullanılmıştır. Özellikle yabancı turistlerin ziyaret ettiği manastıra, Beşiri ucuz araç kiralama ile özel araba kiralayarak ulaşım sağlanabilir.

Manastırın mimari yapısı da önemlidir. 365 tane odası bulunan manastır, bölgenin bilinen en eski yapısı olarak da önemli bir yere sahiptir. Uzun seneler boyunca aktif olarak kullanılan manastır, günümüzde ziyarete açık yapılar arasında yer almaktadır. Son zamanlarda yenileme çalışmalarına uğrayan yapı, müze olarak kullanılmaktadır. Tarihi eserlerin görülebileceği yapıya, Beşiri oto kiralama hizmetlerinden araba kiralayarak ulaşılabilir.

Beşiri Memikhan Köprüsü

İlçenin tarihi yönden ağır basan yapılarından biri olan Memikhan Köprüsü, sık sık ziyaret edilen yerlerin başında gelmektedir. Eski zamanlarda yoğun olarak kullanılan köprü, daha çok yayalar tarafından kullanılmaktadır. Tarihi ve mimari açıdan önemli özelliklere sahip olan köprüyü gezip görmek için arabaya ihtiyaç duyan kişiler, Beşiri rent a car hizmetlerinden yararlanabilir.Rent a car hizmetleri hakkında internet üzerinden net bilgi alınabilir.
besiri oto kiralama
Batman ilinin ve Beşiri ilçesinin en önemli tarihi yapıları arasında yer alan köprü, farklı yapılar ile benzer mimari özelliklere sahiptir. Bu bölgede yer alan Malabadi Köprüsü, Memikhan köprüsü ile aynı mimari özelliklere sahiptir. Yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda iki köprünün aynı kişi tarafından yaptırılmış olabileceği sonucuna ulaşılmıştır. Turistik değeri yüksek olan bu yapıya ulaşım sağlamak için Batman Beşiri araç kiralama hizmetlerine başvurulabilir.

Beşiri Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Beşiri, Batman ilinin gezip görülebilecek yerleri arasında öne çıkmaktadır. İlçe sınırlarında özellikle tarihi açıdan önemli olan yapılar bulunmaktadır. Bu yapılar gezilerek hem tarih hem de kültür yönünden bilgiler alınabilir. Beşiri ilçesinde gezilebilecek doğal güzellikler de bulunmaktadır. İlçe içinde bulunan Beşiri lokantalarında vakit geçirilebilmektedir. Beşiri ilçe merkezine gelen kişiler, özel araba kiralamak için Beşiri kurumsal araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir.