Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Batman Rent A Car - Batman Oto Kiralama

Batman Oto Kiralama

Sizleri Batman oto kiralama firmalarıyla online ortamda buluşturarak Batman ucuz araç kiralama hizmeti ve web sitemiz ziyaretçilerine özel birçok avantaj sunan Batman rent a car firmalarıyla, online ortamda buluşturuyoruz.

Batman Ucuz Oto Kiralama

Gezin 7/24’ün en önemli özelliği, Batman ucuz araç kiralama firmaları arasında karşılaştırma yaparak, aradığınız kiralık aracı en uygun fiyatlarla bulmanızı ve online ortamda hızlı bir şekilde kiralamanızı sağlamasıdır.

Yapacağınız kıyaslama neticesinde en uygun fiyatlarla hizmet veren Batman ucuz oto kiralama firmalarına ulaşarak, dilediğiniz kiralık araç rezervasyonunu web sitemiz üzerinden yaptırabilirsiniz.

Batman Gezilecek Yerler 

Mezopotamya bölgesinin oldukça eski yerleşim yerlerinden birisi olan Batman gezilecek yerler bakımından, tarihi zenginlikleri ile bilinmektedir. Şehirde birçok tarihi kilise ve caminin yanı sıra, kervansaraylar ve hanlarda, şehrin tarihi dokusuna değer katmaktadır. 

Aşağıda Batman gezi rehberi listenizde olmasını tavsiye ettiğimiz, tarihi, kültürel ve doğal alanlar hakkında bilgiler verdik.

Hasankeyf Ören Yeri 

Gerek doğal oluşumlar ve gerekse insan eliyle yapılan yapılar, ören yerinin öne çıkmasını sağlamaktadır. 

Mağara evler, yeraltı şehirleri ve kanyonlar, burada fazlaca bulabileceğiniz şeyler arasındadır.

Memikan Köprüsü 

Batman Beşiri’de bulunan Memikan köprüsü, yapım yılı kesin olarak bilinmese de oldukça tarihi bir köprü olduğu tahmin edilmektedir. Şehrin en önemli tarihi zenginlikleri arasında yer alan bu köprü, mimari açıdan daha ilginç bir yapıya sahiptir. 

Şehrin merkezinden uzak olan tarihi köprüyü ziyaret etmek için, Batman oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Mor Aho Manastırı 

Şehrin tarih ile bütünleştiği ilçelerinden birisi olan Hasankeyf ilçesinde bulunan manastır, sönmüş kireç, yöresel kesme taş ve moloz taştan inşa edilmiş tarihi yerlerden biridir. Manastırın ilçeden 10 kilometre kadar uzakta olması nedeniyle, daha hızlı ulaşım için Batman araç kiralama hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Batman ucuz oto kiralama hizmeti almak için, web sitemiz üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz.

İmam Abdullah Zaviyesi

Dicle Nehrinin kuzey kısmında yer alan İmam Abdullah Zaviyesi, Hasankeyf ilçesindedir. Burada yatan kişinin, Hz. Muhammed"in amca çocuğu olan Caferi Tayyar"ın oğlu olduğu söylenmektedir. Bu nedenle özellikle Müslümanlar tarafından, büyük ilgi gören bir zaviyedir. 

Hasankeyf Mağaraları 

İçerisinde birçok çizim ve kabartma, geçmiş yıllarda burada yaşayan insanlar tarafından yapılmıştır. 4 bine yakın mağara bulunduğu bilinen bölgede, Sümerler ve Asurluların izlerine rastlanmaktadır. 
batman arac kiralama
Geçmiş dönemlerde yaşam alanı olarak kullanıldığı oldukça belli olan bu mağaralar, kayaların içi oyularak daha ilgi çekici hale getirilmiştir. 

On Kemerli Devlet Demiryolları Köprüsü

Yapımına 1939 yılında başlanan köprü, 1944 yılında tamamlanmıştır. Yapıldığı dönemin en nitelikli yapılarından birisi sayılan bu köprü, tren geçişleri için kullanılmaktadır. 

Şehir merkezinden 7 kilometre uzakta Batman çayı üzerinde bulunan devlet demiryolları köprüsü, Batman"da gezilecek yerler listenizde bulunmalıdır. 

Hızır Bey Camii 

Kozluk ilçesinde yer alan Camii, ilçenin en büyük Camii olma özelliğinin yanı sıra, en eski tarihi yapılardan biridir. 512 yılında yapılan Camii, bölgede ziyaret edilmesi gereken tarihi yapılar arasındadır. 

Batman merkezden uzak olması nedeniyle camiyi ziyaret etmek ve çevresindeki diğer tarihi yapıları görmek için, Batman ucuz oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

İbrahim Bey Camii 

1705 yılında yapılan tarihi Camii, yine Kozluk ilçesinde bulunmaktadır. Geçmişten günümüze kadar farklı tadilatlar görmüş olsa da, orijinal yapısını önemli ölçüde korumuştur. 

Mor Kiryakus Manastırı 

Süryanice yazılmış 2 kitabesi bulunan manastır, Hristiyan dünyası için Türkiye"de bulunan önemli mekanlar arasındadır. 

Kesin olmamakla birlikte 4. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilen manastır, şehrin özellikle yabancı turistler tarafından ziyaret edilen alanları arasındadır. 
batman havalimanı arac kiralama

Pertukan Kalesi 

Sason ilçesinden 4 kilometre uzak mesafede bulunan tarihi kale, klasik kaleler gibi büyük ve görkemli bir yapıya sahip olmasa da, şehrin özellikle savaş tarihine ışık tutan tarihi yapıları arasındadır. Önemli bir bölümü harabeye dönmüş bu kaleyi, her yıl yerli ve yabancı turistler ziyaret etmektedir.

Beksi Kalesi 

Sason ilçesinden 7 kilometre uzak mesafede yer alan kale, bölgeye hakim bir dağın yamacında ziyaretçilerini karşılamaktadır. 

Tam olarak hangi tarihte yapıldığı bilinmese de, tarihi kalenin Bizanslılar zamanında inşa edildiği tahmin edilmektedir. 

Şehir ve ilçe merkezine uzakta olması yanında, şehrin coğrafi yapısı itibariyle kaleyi ziyaret etmek için, Batman rent a car firmalarından araç kiralama hizmeti almak, daha ideal olacaktır.

Kandil Kalesi 

Geçmişi 4. Yüzyılda kadar uzanan tarihi kale, Bizanslılar tarafından bölgede yapılmış ancak günümüze kadar ayakta kalmayı başaramamış tarihi yerlerden biridir. 

Kozluk ilçesinden 6 kilometre uzakta bulunan kaleyi ziyaret etmek istiyorsanız, hızlı ve rahat ulaşım için Batman ucuz oto kiralama firmalarından, web sitemiz üzerinden online rezervasyon yapabilirsiniz.

Rabat Kalesi 

  1. Yüzyılda yapılan kale, yine Bizans dönemine ait bir yapıdır. Mevcut durumunu koruyamayan kalenin kalıntılarını ziyaret etmek için, bölgeye gelen insanlar bulunmaktadır. 

Yine bu kaleden de anlaşılacağı üzere, geçmişte bölgedeki Bizans hakimiyeti varlığını, bu yapılar sayesinde güçlü bir şekilde hissetmekteyiz.

Hasankeyf Kalesi 

Tarihi zenginliği ve Dicle Nehrinin muhteşem güzelliği ile Batman"da farklı bir yere sahip olan Hasankeyf ilçesinde bulunan tarihi kale, milattan sonra 363 yılında Bizanslılar tarafından yapılmıştır. 
batman havalimanı oto kiralama
Bir dönem Süryani piskoposluğu önemli merkezleri arasında bulunan tarihi kale, Hasankeyf ilçesinin en önemli tarihi yapılarından biridir. 

İlçede bulunan birçok tarihi yapı ve doğal güzelliğin ilçenin farklı bölgelerine serpilmiş vaziyette olması nedeniyle, kısa sürede tüm güzellikleri görüp ziyaret etmek için, Batman araç kiralama hizmeti almanız, hem ekonomik hem de daha hızlı ziyaret imkânı sağlayacaktır.

Yolgeçen Hanı

Sıklıkla duyduğumuz ya da söylediğiniz yolgeçen hanı sözü, Batman"da bulunan bu doğal mağaradan gelmektedir. Mağaranın doğal yapısı nedeniyle özellikle de geçmiş dönemlerde çok yoğun ziyaret edilmesi nedeniyle, yolgeçen hanı ismini almış ve herkesin uğradığı bir yeri ifade etmek amacıyla, günümüzde de bu deyim dilimize oturmuştur.

Mağara Hasankeyf Kalesi"nin alt kısmında bulunmakta olup, bu mağara içerisinden kaleye gizli bir geçit olduğu bilinmektedir.