Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bilecik Rent A Car - Bilecik Oto Kiralama

 

Bilecik Oto Kiralama

Bilecik ucuz oto kiralama hizmeti almak için, Gezgin 7/24 üzerinden rezervasyon yapmanın avantajlarından yararlanabilir, Bilecik oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapabilirsiniz.

Bilecik araç kiralama firmalarının web sitemize özel sunduğu avantajlardan yararlanarak kısa sürede online hizmet alarak, dakikalar içerisinde istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz.

Bilecik Gezilecek Yerler

Yerleşik tarihi milattan önce 3000"li yıllara dayanan Bilecik, Türk tarihi için de oldukça önemli yerlerden biridir. 

Osmanlı Devleti"nin kurulduğu topraklar olan Bilecik sadece Türk tarihi için değil, Osmanlı Devleti"nin dünyaya nam salan sınırlarıyla aslında, dünya tarihini de yakından ilgilendiren bir yerleşim yeridir.

Ülkemizin küçük illeri arasında olan Bilecik araç kiralama bakımından, küçüklüğüne göre dolu dolu bir şehirdir diyebiliriz. 

Tarih ve kültürünün buram buram koktuğu bu şirin şehrimiz, doğal güzellikler bakımından da yeteri kadar zenginliğe sahiptir. Birbirinden güzel gölet ve yaylaları, doğanın kalbinde mutluluğa ulaşmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken yerler arasındadır.
bilecik arac kiralama firmaları

Söğüt Müzesi

Söğüt ilçesinde bulunan ve bulunduğu ilçenin adıyla anılan Söğüt Müzesi, içerisinde arkeolojik ve etnografik eserlerin sergilendiği önemli bir mekandır. Yapım tarihi 1981 olan müze, Söğüt"ün ziyaret edilen yerleri arasında bulunmaktadır. 

Ertuğrul Gazi Türbesi 

Bilecik Söğüt ilçesi, Osmanlı Devletinin temellerinin tam olarak atıldığı tarihi bir yerleşim yeridir. 

Osmanlı Devleti"nin kurucusu Osman Bey"in babasının türbesi olan Ertuğrul Gazi türbesi, bu nedenle özellikle Türk dünyasında farklı bir yere sahiptir. Osman Bey babasının vefat etmesinin ardından buraya açık bir mezar yaptırmış olsa da, 1. Mehmet çelebi bu mezarı, türbe haline getiren isimdir. 

1757 yılında tadilat gören türbe, 2. Abdülhamit"in emriyle daha görkemli hale getirilmiştir. 

Kaymakam Çeşmesi 

Kaymakam Sait bey tarafından yaptırılan kaymakam çeşmesi, Bilecik Söğüt"te yer almaktadır. Neo-klasik tarzında yapılmış olan bu çeşme, 1914 tarihlidir. Dış kısmı dilimli vazo parçalarıyla süslü olan tarihi çeşmeyi ve çevresinde bulunan diğer tarihi yapıları gezip rahat bir şekilde görebilmek için, Bilecik araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Türbin Mesire Alanı 

Bozüyük ilçesinden 7 kilometre uzaklıkta bulunan mesire alanı, dinlenmek ve piknik yapmak isteyenlerin ziyaret ettikleri yerlerden biridir. Burada doğanın eşsiz tadını çıkarmak ve ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız, Bilecik oto kiralama hizmeti aldıktan sonra piknik malzemelerinizle birlikte, mesire alanını ziyaret edebilirsiniz.

Bilecik Müzesi 

  1. Selim tarafından yaptırılan tarihi bir binada hizmet veren Bilecik Müzesi, özellikle Osmanlı"nın kuruluşundan önceki döneme ait tarihi eserlerin yanında, Osmanlı sonrası eserlere de ev sahipliği yapmaktadır. Bilecik Müzesi şehir merkezinde bulunmakta olup, ulaşım imkanı oldukça kolaydır. 

Metristepe Zafer Anıtı 

Bozüyük ilçesinde bulunan zafer anıtı, konum itibarıyla İnönü savaşlarının kazanıldığı yere inşa edilmiştir. Bu savaşlarda şehit düşen Türk askerlerinin anısını yaşatmak için inşa edilen Metristepe zafer anıtı, 24 metre yüksekliğe sahip olup, ilçede Bilecik araç kiralama listenize ekleyebileceğiniz güzellikte bir yerdir. 

Şeyh Edebali Türbesi 

Osmanlı Devleti"nin kurucusu Osman Gazi’nin hocası ve aynı zamanda kayınpederi olan Şeyh Edebali hazretlerinin türbesi, Bilecik Söğüt ilçesinde yer almaktadır. 

Osmanlı Devleti"nin manevi kurucusu olarak bilinen Şeyh Edebali, Osman Gazi"ye akıl hocalığı da yapmıştır. Osmanlı Devleti"nin manevi kurucusu olan Şeyh Edebali’nin türbesini ziyaret etmek ve çevredeki diğer tarihi alanları görmek için, Bilecik oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Kınık Şelaleleri 

Yaylaları, anıtları, Osmanlı Devleti"nin kurucu kadrosuna ait türbeleri ve diğer tarihi yapılarıyla zengin olan Bilecik, doğal güzellikleri ile de öne çıkan şehirlerimizden biridir. Kınık şelalesi de, Bilecik araç kiralama arasında bulunan muhteşem doğal güzelliklerinden biridir.

Farklı bir atmosferin ruhunuzun derinliklerine inmesini ve üzerinizdeki stresi atmasını istiyorsanız, şehir merkezinden 24 kilometre uzaklıkta bulunan Kınık şelalelerini ziyaret edebilirsiniz. 
bilecik oto kiralama

Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı 

Geniş bir alan üzerinde bulunan doğa harikası, doğanın insanlara sunabileceği tüm güzellikleri fazlasıyla sunmaktadır. 

3 kilometre uzunluğu bulunan kanyon, 5 metre giriş genişliğine sahiptir. Kanyonun içerisinde yüksekliği 25 metreyi bulan iki farklı büyük şelale bulunmakta olup, yeşilliklerin hakim olduğu muhteşem bir doğa güzelliğine sahip bir yerdir.

Çelebi Sultan Mehmet Camii 

  1. Yüzyıldan günümüze kadar sağlam bir şekilde gelen çelebi sultan Mehmet Camii, yine Söğüt ilçesinde Söğüt Hükümet Konağı’nın tam karşısında yer almaktadır. 

Çelebi sultan Mehmet tarafından yaptırılan ve Bilecik"te önemli Osmanlı eserleri arasında yer alan bu Camii, 2. Abdülhamit döneminde kapsamlı bir tadilattan geçmiştir. 

Söğüt ilçesinde bulunan tarihi camiye ulaşmak için, Bilecik ucuz araç kiralama rezervasyonunuzu, web sitemiz üzerinde bulunan Bilecik oto kiralama firmaları arasından yapabilirsiniz.

Uzunçam Yaylası 

Bilecik"te gezilecek yerler arasındaki doğal güzellik, pazaryeri ilçesinden 14 kilometre uzaklıktadır. 

Bu yaylaya çıkan yolun çok bozuk olması nedeniyle, araçla çıkmakta biraz zorluk çekebilirsiniz. Yolların bozuk olması nedeniyle ticari taksiler yaylaya kadar yolcu taşımacılığı yapmak istememekle birlikte, ziyaretçiler genellikle kişisel araçlarıyla buraya ulaşım sağlama konusunda kararsız kalmaktadır. 

Bilecik’te Ne Yenir? Bilecik Mutfağı

Şehirde, ev yemeklerine olan ilgi oldukça fazladır. Birçok restoranda, birçok ev yemekleri çeşitlerini bulabilirsiniz. Elbette ki her yörenin olduğu gibi, küçük bir şehir olsa da buranın da kendine has birçok lezzetli bulunmaktadır. Bıldırcın kebabı, Bilecik mutfağı için en özel lezzetlerden birisidir. Bunun yanında keklik kebabı da, yine Bilecik mutfak kültürünün önemli yemekleri arasındadır.
bilecik rent a car
Kesme aşı çorbası, büzme tatlısı, pancar pekmezi, nohutlu mantı ve ovmaç çorbası da, şehirde yaygın olan ve Bilecik mutfağıyla özdeşleşmiş lezzetler arasındadır.