Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Pazaryeri Araç Kiralama - Pazaryeri Oto Kiralama | Gezgin724

Bilecik Pazaryeri Araç Kiralama 

Bilecik"in Pazaryeri ilçesinde ziyaretlerinizi ya da işlerinizi rahat bir ulaşımla sağlamak için araç kiralayabileceğiniz Bilecik Pazaryeri araç kiralama firmaları, web sitemiz üzerinden kiralama hizmeti sunmaktadır. 

İstediğiniz özelliklere sahip farklı araç seçenekleri arasından seçiminizi yaptıktan sonra, dakikalar içerisinde internetten araç kiralamanın konforunu yaşayabilirsiniz. Gezgin 7/24 her zaman için en iyi kapasitede hizmet alabileceğiniz firmaları sizinle buluşturma gayretindedir. 

Bütçenize Uygun Araçları Pazaryeri Araç Kiralama Firmalarında 

Kiralayacağınız her araç ihtiyaçlarınızı karşılayıp ulaşım konusunda rahatlık sağlarken, daha konforlu seçeneklere ulaşmak isteyenler lüks Bilecik Pazaryeri oto kiralama hizmeti alabilirler. 

Ekonomik bütçelere hitap eden farklı seçenekleri tercihinize sunan Pazaryeri oto kiralama firmalarından, ekonomik koşullarda hizmet alabilirsiniz. Bilecik ilimizin merkez ilçeden sonra en büyük ilçesi konumunda olan Pazaryeri, nüfusu ve genel yapısı itibarıyla ticaretin yoğun olduğu ilçelerin başında gelmektedir. 

İster ticaretinizi ve diğer işlerinizi rahatça yapmak için ister farklı amaçlarla ziyaretler için, konforlu ve hızlı ulaşım sağlamak istiyorsanız Pazaryeri araç kiralama firmalarından bütçenize uygun araçları kiralayabilirsiniz.

Bilecik Pazaryeri Hakkında Bilgiler 

Nüfusu bakımından Türkiye"nin bazı illerinden büyük olan Pazaryeri ilçesi, Bilecik ilinin merkezi ve büyük ilçelerinden biridir. İlçede tarihi kalıntılara ev sahipliği yapan höyüklerin çokluğu sebebiyle Pazaryeri ismini alan ilçe, 2016 yılı itibarıyla 73 bine dayanan nüfusuyla dikkat çekmektedir. 
pazaryeri araba kiralama
Avrupa ve Asya kıtaları arasında oluşturduğu bağlantı sebebiyle jeopolitik konuma sahip olan Pazaryeri ilçesi, yüzyıllardır insanların ilgisini çekmiştir. Milattan önceki yıllara dayanan yerleşik tarihi ile önemli bir konumda bulunan Pazaryeri ilçesi, tarih boyunca farklı birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Türkiye"nin toplam 872 ilçesi arasında kıyaslama yapıldığında sosyo ekonomik bakımdan gelişmişlik düzeyi ilk 50 ilçe arasında yer alan Pazaryeri, diğer birçok ilçenin aksine sanayiye dayalı bir ekonomiye sahiptir.

İlçe sınırlarında bulunan organize sanayi ve iki farklı sanayi sitesi, Pazaryeri halkı için önemli istihdam kaynağı oluşturmaktadır. Eski sanayi sitesinde toplam 33 işyeri bulunurken yeni yapılan sanayi sitesinde ise, toplam 200 işyeri faaliyet göstermektedir. 

İlçede bulunan organize sanayi bölgesinin en önemli özelliği ise, Bilecik sınırları içerisindeki en büyük organize sanayi olmasıdır. bilecik araç kiralama30"a yakın fabrikanın bulunduğu organize sanayi bölgesi sağladığı istihdamla, özellikle genç nüfusun ekonomik olarak rahatlığa kavuşmasını sağlamaktadır. 

Geniş ve verimli tarım alanlarına sahip olan Pazaryeri ilçesinde tarım ve hayvancılık faaliyetleri de, yine ilçe halkının ekonomisini canlı tutmaktadır. İlçede 6 binden fazla büyükbaş hayvan bulunduğu açıklanırken, kayıtlı küçükbaş hayvan sayısı ise 20 bindir.

Tarım ve hayvancılığın dışında arıcılık faaliyetleri de, birçok ailenin önemli geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Arıcılıktan geçimini sağlayan ailelerin dışında, genel ihtiyaçlar ve ek gelir elde etmek için küçük çaplı arıcılık yapan aile sayısı da fazladır. İlçede yıllık 20 tondan fazla üretildiği bilinmektedir.
pazaryeri araç kiralama

Bilecik Pazaryeri gezilecek yerler 

İçinde bulunduğu jeopolitik konum sebebiyle çok eski yıllardan beri birçok medeniyetin dikkatini çeken Pazaryeri ilçesi, bölgede hakimiyet kuran medeniyetlerin tarihi ve kültürel yapılarını taşımaktadır. 

Günümüze kadar ayakta kalmayı başarabilen tarihi yapıların dışında, onlarca tarihi bina zaman içerisinde deprem ve ilgisizlik gibi farklı nedenlerle yok olmuştur. 

Türbin Mesire Yeri 

İlçe merkezi ile 7 kilometre uzak mesafede bulunan mesire yeri, ilçe halkının yanı sıra çevre il ve ilçelerden de insanların zaman geçirmek için geldikleri yerlerden biridir. 

Muhteşem yeşilliği ile oksijen deposu niteliğinde yer alan mesire yeri, ilkbahar ve yaz aylarında piknik yapıp kafa dinlemek isteyenlerin sık tercih ettikleri bir yerdir. 

Metristepe Zafer Anıtı 

İlçede ziyaret edilen yerlerden biri de, Metristepe zafer anıtıdır. Toplamda 24 metre yüksekliği bulunan zafer anıtı, konum itibarıyla İnönü savaşlarının kazanılmış olduğu alanda inşa edilmiştir. Anıt ve çevresinde İnönü savaşları hakkında bilgilerin yanı sıra, bu savaştaki birlikler ve komutanlar hakkında da bilgiler yer almaktadır. Özellik ya her sene 1 nisan tarihinde, zafer anıtında törenler düzenlenmektedir.
pazaryeri oto kiralama

İnönü Şehitliği 

İnönü Savaşları’nın en önemli cephelerinden biri olan bu şehitlikte, toplam 844 şehit mezarı yer almaktadır. Her mezarda Türk bayrağı bulunan İnönü şehitliği, 1930 yılında yapılmaya başlanmış ve kısa sürede yapımı tamamlanmıştır. Şehitlik içerisinde aynı zamanda, mermerden inşa edilmiş şehit anıtı bulunmaktadır.

Kasım Paşa Cami 

1925 yılında inşa edilen Kasımpaşa Cami, Osmanlı dönemi eserlerinden biridir. Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman"ın önem verdiği komutanlarından biri olan kasım paşa hayrı olarak yaptırılmıştır. 

Bu caminin bir diğer özelliği ise kesin kanıt bulunmasa da, caminin Mimar Sinan tarafından yapıldığıdır. 

Atatürk İlkokulu 

Bölgenin ilk resmi ilkokulu konumunda bulunan Atatürk ilkokulu, 1925 senesinde yaptırılmıştır. 1928 yılına kadar Arap alfabesi ile eğitim veren Atatürk ilkokulu, bu tarihten sonra yapılan harf devrimi ile birlikte Latin harfleriyle eğitim vermeye devam etmiştir.

Çolak İbrahim Bey Ve Atatürk Köşkü 

İlçede bulunan Çolak İbrahim bey ve Atatürk köşkleri, yine bölgenin tarihi nitelik taşıyan yapılarından biridir. 

Bilecik Pazaryeri araç kiralama firmalarından araç kiralayarak, ilçede bulunan tarihi ve doğal güzellikleri daha rahat bir şekilde gezebilir ve tüm işlerinizi yine aynı konforla tamamlayabilirsiniz.