Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Söğüt Araç Kiralama - Söğüt Oto Kiralama | Gezgin724

Bilecik Söğüt Araç Kiralama

Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı Bilecik’in söğüt ilçesi, tarihi ve coğrafi konumuyla gerek tarihimiz ve gerekse günümüz için önemli bir konuma sahiptir. İlçedeki işlerinizi rahat bir şekilde tamamlamak ve buram buram tarih kokan yerleri gezmek için, Bilecik Söğüt araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Ekonomik ve Kaliteli Söğüt Araç Kiralama Hizmeti

Gezgin724 ziyaretçisi olup web sitemiz üzerinden Bilecik Söğüt oto kiralama hizmeti almak, sizlere birçok avantaj sunmaktadır. Bu avantajların başında uygun fiyatlarla hizmet almak gelirken, kaliteli firmalara ulaşmanın da en kestirme yolu Gezgin724 portalımızı kullanmaktır.

Online araç kiralama siteleri arasında güvenilir alt yapısı sayesinde kaliteli ve müşteri memnuniyetine önem veren firmaları sizlerle buluşturan Gezgin724, farklı ihtiyaçlara ve bütçelere uygun araç kiralayabileceğiniz en gelişmiş platformlar arasında yer almaktadır.

Web sitemizde yayınlanan firmalarla ilgili tüm hususlara özenle dikkat ederek, bilecik araç kiralama kalite ve bütçe dostu hizmetlerin yanında, Söğüt araç kiralama firmalarının kiraladıkları araçların tüm genel bakımlarının yapılmış olmasına da büyük önem vermekteyiz.

Bilecik Söğüt Hakkında Bilgiler

Osmanlı Devleti’nin kurulduğu yer olan Söğüt ilçemiz, aynı zamanda Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olma özelliği taşımaktadır. İsmi Thebasion olan ve o dönem İznik İmparatorluğu’nun bir parçası olan Söğüt, Selçuklu komutanı Ertuğrul Gazi tarafından alınmıştır. Üç defa Yunanlılar tarafından kanlı bir şekilde işgal edilen ilçe, halkın gösterdiği dirayet sonucunda Yunanlıların püskürtülmesiyle bağımsızlığına kavuşmuştur. 

İlçe girişinde yer alan harap haldeki karakol üzerinde, Rumca ve Osmanlıca yazıların bulunduğu Yunan karakolu, işgal yıllarında Yunanlılardan kalma bir yapıdır.
söğüt araba kiralama
19 bin 285 kişilik nüfusa sahip olan Söğüt ilçesi, ekonomik bakımdan gelişmiş bir ilçedir. Ancak ilçenin ekonomik anlamda gelişmesinin temel nedeni sanayileşme değil, tarım ve hayvancılık olmuştur. Söğüt ilçesinde yoğun olarak yapılan hayvancılık ve arıcılık faaliyetlerinin yanında, verimli topraklarda yapılan tarımcılık ekonomiye önemli katkılar sunmaktadır. İlçede bulunan sanayi kuruluşları, ilçenin temel ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olsa da istihdam açısından önemli çözümler sunmakta yetersiz kalmaktadır.

Bilecik Söğüt Gezilecek Yerler

Ertuğrul Gazi Türbesi

Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’in babası olan Ertuğrul Gazi’ye ait türbe, yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistler tarafından da ziyaret edilmektedir. Daha çok yabancı Müslüman turistler tarafından ziyaret edilen türbe, dünya genelindeki tüm Türkler için manevi bir atmosfer merkezidir.
söğüt araç kiralama
Ertuğrul Gazi’nin mezarının türbeye çevrilmesi, Osman Bey döneminden sonra yaptırılmıştır. Mezarın türbe haline getirilmesi, I. Mehmet Çelebi döneminde olmuştur.

Selçuklu mimarı yapısının küçük özelliklerini taşıyan türbe, altıgen bir planla yapılmış ve 1757 senesinde yapılan geniş bir tadilatla adeta yeniden yapılmıştır. 1886 senesinde ise II. Abdülhamit emri ile tekrardan tadilat gören türbenin yanına da, bu tadilatla birlikte bir çeşme yaptırılmıştır.

Türbe içerisinde farklı sandukalarda yer almakta olup, yapılan onarım çalışmalarında türbeye başka kitabelerde eklenmiştir.

Kaymakam Çeşmesi

1914 senesinde yaptırılan Kaymakam Çeşmesi, bir çeşme olmanın ötesinde oldukça estetik bir görüntü ortaya koymaktadır. Dönemin Söğüt Kaymakamı Sait Bey tarafından inşa ettirilen çeşme çevresinde, yalaklar bulunmaktadır. Ayrıca bu çeşmenin her yüzünde farklı kitabelerin bulunması dikkat çekmektedir.

Söğüt Müzesi

İlçe merkezinde yer alan Söğüt Müzesi, arkeolojik ve etnografik eserleri bulabileceğiniz önemli sergi alanlarından biridir. Müzede bulunan eserlerin önemli bir kısmı, halkın evinde sakladığı tarihi eserlerdir. Kuruluş aşamasında halktan toplanan birçok tarihi eser, burada sergilenmektedir.
söğüt oto kiralama

Çelebi Sultan Mehmet Camii

  1. yüzyıldan günümüze kadar orijinal yapısını koruyan tarihi camii, ilçede bulunan hükümet konağının karşı tarafında bulunmaktadır. Dikdörtgen plan şeklinde inşa edilen caminin bir kısmının, tadilat gördüğü bilinmektedir. Camii en son olarak II. Abdülhamit döneminde tadilattan geçerek, günümüzdeki görüntüsüne kavuşmuştur.

Şeyh Edebali Türbesi

1206 yılında yaptırılan Şeyh Edebali Türbesi, yine yerli turistler ve akraba Türk devletlerinin halkları tarafından ziyaret edilmektedir. İslam bilgini olan Şeyh Edebali’nin, Osmanlının kurucusu Osman Bey’in kayınpederi ve hocası olduğu bilinmektedir.

Ünlü İslam alimi Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna tanıklık etmiş, kuruluş aşamasında ve sonrasında da önemli katkılar sağlamıştır. Şeyh Edebali için Osmanlı Devleti’nin manevi kurucusu olduğundan bahsetmek mümkündür.

Dursun Fakih Türbesi

Osmanlı’nın kuruluşuna şahitlik edenlerden biri de, Dursun Fakih olmuştur. Kendisi Şeyh Edebali’nin öğrencisi olup, önemli bir Türk bilginidir. 

Söğüt gezilecek yerler listemizdeki yerlerin dışında, ilçede gezilebilecek farklı alanlarda bulunmaktadır. Daha hızlı ve konforlu ulaşım için, Söğüt araç kiralama firmalarına web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.