Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yenipazar Araç Kiralama - Yenipazar Oto Kiralama | Gezgin724

Bilecik Yenipazar Araç Kiralama 

Gezgin 7/24 olarak, Bilecik Yenipazar araç kiralama firmaları ile ilçede kiralık araç ihtiyacı bulunanları, bir araya getiriyoruz. Web sitemiz üzerinden basit birkaç işlem ile rahat bir şekilde, ihtiyacınıza ve bütçenize uygun aracı bilecik araç kiralama firmalarından ya da ilçedeki Yenipazar oto kiralama firmalarından karşılayabilirsiniz.

Uygun Fiyatlarla Yenipazar Araç Kiralama Hizmetleri 

Gezgin 7/24 ilan aldığı tüm oto kiralama firmalarının, öncelikli olarak müşteri memnuniyetine dayalı kaliteli hizmet veren firmalar olmasına dikkat etmektedir. Bunun yanı sıra ekonomik fiyatlarla her türlü araç ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz Yenipazar oto kiralama firmaları da, yine web sitemiz üzerinde yer almaktadır. Gezgin 7/24 güvenli altyapı sayesinde, dakikalar içerisinde kolaylıkla hizmet almanıza imkan tanımaktadır.

Bilecik Yenipazar Hakkında Bilgiler

Bilecik Yenipazar ilçesi nüfusu 12735 kişi olup, kısmen ormanlarla kaplı sebze ve bağcılık faaliyetlerinin yoğun olarak yapıldığı bir ilçedir. Yenipazar ilçesi ve il merkezi arasındaki ulaşım minibüs ve otobüsler ile yapıldığı gibi, konforlu bir ulaşımı tercih edenler ticari taksi veya kiralık araçlarla ulaşım sağlamaktadır. 

İl merkezi ve ilçe çevresi ile ekonomik ve rahat bir ulaşım sağlamak isteyenler ise, daha çok Yenipazar oto kiralama firmalarının sunduğu hizmetlerden yararlanmaktadır. 
yenipazar araba kiralama
İlçe geçmişi milattan önceki 1000 yılına kadar dayanmaktadır. İlçede bulunan trak mezarı, ilçe geçmişi hakkında önemli bir ipucu vermektedir. Evliya çelebi Yenipazar ilçesinden bahsederken zeytin, karpuz ve ayvası ile ünlü olduğunu dile getirmiştir. 

Tarihi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Yenipazar ilçesi, 1308 yılında Osmanlı Devleti tarafından fethedilmiş ve Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1913 senesinde şu anki ismi olan Yenipazar ismini alan ilçemiz, 1926 yılında ise Bilecik iline bağlı bir ilçe statüsü kazanmıştır. 

Osmanlı döneminde Rum nüfusu yoğunlukta olduğu ilçe, 1926 senesinde gerçekleşen mübadele sonrasında Türk vatandaşlarının bölgeye yerleştirilmesi ile birlikte, Türk nüfusunun yoğun olduğu ilçelerden biri olmuştur. İlçedeki Aya Yorgi Kilisesi, Osmanlı"nın Rum vatandaşlarının ibadet etmek için kullandıkları önemli tarihi yapılarından biridir.

Yenipazar ilçesinde halkının en önemli geçim kaynağı, tarım ve hayvancılıktır. Sanayi bakımından fazla gelişmiş bir ilçe olmasa da, ilçenin genel ihtiyaçlarını karşılayabilecek sanayi kuruluşları bulunmaktadır.

Meyilli bir araziye sahip olmasına rağmen verimli tarım toprakları ile farklı birçok ürünün yetiştiği ilçede, zeytincilik ve bağcılık halkın önemli geçim kaynakları arasındadır. Yine büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ile arıcılık faaliyetleri, ilçe ekonomisine önemli katkılar sunmaktadır.
yenipazar araç kiralama

Bilecik Yenipazar Gezilecek Yerler

Yenipazar ilçesinde gezilecek tarihi ve doğal güzelliklerden bazıları şunlardır. 

Taşköprü 

Mimar Sinan tarafından yapıldığına dair söylentilerin yer aldığı Taşköprü, günümüze kadar sağlam bir şekilde ayakta kalamamış, yıkılarak Göksu ırmağı içerisine düşmüştür. 

Yıkıntı halinde olmasına rağmen, Mimar Sinan"ın yapı teknikleri hakkında az da olsa bilgi sahibi olmak isteyenler tarafından ziyaret edilen kalıntıdır. 

Akkaya Şelalesi 

Yenipazar ilçe merkezinden 12 kilometre uzaklıktaki Akkaya şelalesi, ilçede bulunan önemli doğal güzelliklerinden biridir. Suyun muhteşem serinliği etrafında piknik yapmak isteyenler tarafından özellikle yaz aylarında ziyaret edilen şelaleye ulaşmak için, Yenipazar araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ya da kendi aracınızla ziyaret edebilirsiniz. 

Aya Yorgi Kilisesi 

İlçede en fazla dikkat çeken tarihi yapılardan biri olan Aya Yorgi Kilisesi, Osmanlı döneminde Rum vatandaşlar tarafından yaptırılmış bir yerdir. İlçe merkezinde yer alan tarihi kilise, yerli ve yabancı turistler tarafından hala ziyaret edilmektedir. 

1924 senesinde yaşanan mübadele sonrasında Rumların burayı terk etmesi sonucu biraz bakımsız konumda olsa da, yine de ziyaret edilebilir özelliğini kaybetmeden günümüze kadar gelmiştir.

Hamide Hatun Cami 

Kırgıllı cami olarak da bilinen tarihi yapı, yine bölgedeki Osmanlı yapılarından biridir. Günümüzde halen Müslümanların ibadet ettiği yerlerden biri olan cami, ilçe merkezinde bulunmaktadır.

Rüstem Paşa Cami 

1527 yılında Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman"ın damadı ve veziri olan Rüstem Paşa tarafından yaptırılan tarihi cami, Osmanlı mimarisinin bölgede bulunan en güzel örneklerinden biridir. 
yenipazar oto kiralama
Dikdörtgen bir plan üzerinde yapılmış olsa da, plan kare planına yakındır. Ahşap tavanlı bulunan cami, halen aktif olarak ibadet yapılan bir yerdir. 

Selçuklu Gözetleme Kuleleri 

İlçeye bağlı Orhaneli köyünde bulunan Selçuklu gözetleme kuleleri, 1092 yılında Selçuklular tarafından yaptırılmıştır. Bölgenin güvenliğini sağlamak ve kervanları gözetlemek için yapılan kuleler, zaman içerisinde yıpranmış olsa da orijinal yapısını korumayı başarmıştır.

Bölgede gezilecek yerler arasında Osmanlı tarihi konakları da, ilgi çekmektedir. Hem işlerimizi rahat bir şekilde yapabilmek hem de gezilecek alanları konforlu bir ulaşımla gezmek için, Yenipazar araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz. 

Web sitemiz üzerinde ilanı bulunan Yenipazar oto kiralama firmaları, ziyaretçilerimize özel fiyatlarıyla hizmet vermektedir.