Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 26.04 - 10:00
Drop of location 01.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bingöl Havalimanı Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Bingöl Havalimanı araç kiralama

Bingöl Havalimanı araç kiralama ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunan Gezgin 7/24 dakikalar içerisinde, Bingöl Havalimanı oto kiralama hizmeti alabileceğiniz oldukça kapsamlı bir platformdur. 

Araç kiralama hizmeti almak isteyenlerle bu hizmeti verenleri aynı platformda Buluşturan Gezgin 7/24, araba kiralama işlemleri için ek ücret talep etmeden hizmet vermektedir. Bir oto kiralama firması olmayan Gezgin 7/24 sadece online ortamda ihtiyaçlarınıza yönelik hizmet vermek için kurulmuş online bir platformdur. 

Bingöl oto kiralama firmaları tarafından web sitemize özel fiyatlardan yararlanmak için, sizde Bingöl Havalimanı araç kiralama rezervasyonlarınızı Gezgin 7/24 üzerinden yapabilirsiniz. 

Bingöl Havalimanı 

Bingöl il merkezinden 20 kilometre uzaklıkta bulunan Bingöl Havalimanı, 2013 yılında hizmete açılmış ve Bingöl"ün olduğu kadar çevre İllerinde, havayolu taşımacılığı ihtiyacı için önemli bir yere sahiptir. 

Bingöl Havalimanı adresi: 12000 Çeltiksuyu, Merkez Bingöl 

Bingöl Havalimanı telefon numarası: 0426 215 00 45

Bingöl Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ilçeleri: Karlıova, Genç, Merkez, Adaklı, Kiğı, Yedisu, Yayladere, Solhan olmak üzere Bingöl"ün 8 ilçesi bulunmaktadır. 

Bingöl il alan kodu: 0426 

Bingöl il plaka kodu: 12

Bingöl nüfusu: 285205 kişidir.

Elazığ, Tunceli, Erzurum, Erzincan ve Muş ile komşu olan Bingöl, Güneydoğu Anadolu Bölgesi"nin tarih boyunca önemli yerleşim merkezlerinden biri olarak bilinmektedir. Şehirde tam olarak yerleşik hayatın ne zaman yaşanmaya başlandığı bilinmese de, burada ilk yerleşik hayatın Hitit İmparatorluğu tarafından kurulduğu tahmin edilmektedir. Çünkü Bingöl il sınırları içerisinde yapılan çeşitli kazı çalışmalarında ulunan tarihi eserler, Hitit İmparatorluğu döneminde işaret etmektedir. 

Yazları diğer illere göre biraz daha serin gitse de kurak olan Bingöl, kış aylarında ise çok çetin soğukların yaşandığı bir memlekettir. 
bingöl havalimanı araba kiralama

Bingöl ekonomisi 

Tüm Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu illerinde olduğu gibi, Bingöl ekonomisi de ağırlıklı olarak hayvancılık üzerine kuruludur. Bunun yanında ormancılık ve ticaret de, Bingöl ekonomisine katkı veren iki farklı unsurdur. Yeraltı kaynakları bakımından da zengin olan ve birkaç petrol kuyusuna sahip Bingöl, sanayi bakımından gelişmemiştir. Şehrin sanayisi ancak, kendi ihtiyaçlarına yeterli kalabilmektedir. 

Ticaret ise hayvansal ürünler ağırlıklı olup, Türkiye geneline yapılabilmektedir. Tarım alanlarının kısıtlı olması nedeniyle çok aktif bir şekilde, Bingöl"de tarım yapılması mümkün değildir. Ancak sadece kısıtlı alanlarda, tarımın yapılabildiği görülmektedir. 

Arıcılık Bingöl"de yapılan en yaygın işlerden biri olup, özellikle son 20 yıldır bölgeye yapılan büyük teşviklerle arıcılık faaliyetleri daha geniş kapsamlı ve profesyonel olarak yapılmaktadır.

İmkanların kısıtlı olması nedeniyle Bingöl halkının bir kısa batıda bulunan büyük şehirlere göç etmiş, şehrin köylerinde yaşayan önemli bir kesimde ticaretle uğraşmak için şehir merkezinde yaşamaya başlamıştır. 

Bingöl gezilecek yerler 

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi"nin birçok yerinde olduğu gibi, Bingöl"de de gezilecek yerler aslında oldukça fazladır. Ancak tarihi yapılara gerektiği ilgi ve bakımını zamanında gösterilmemesi sebebiyle, bu yapıların önemli bir kısmını harap olmuştur. Çok köklü bir tarihe sahip olmasına rağmen, günümüze kadar sağlam bir şekilde hayatta kalmayı başarabilmiş tarihi yapı sayısı oldukça azdır. Bingöl"de gezilecek yerlerden bazıları, şunlardır. 

 • Kiğı Kalesi 
 • Sebeterias Kalesi 
 • Kral Kızı Kalesi 
 • bingöl havalimanı oto kiralama

 • Kös Kaplıcaları
 • Çır Şelalesi
 • Sülbüs Dağı 
 • Yolçatı Kayak Merkezi 
 • Yüzen Ada 
 • Buban Bacaları 
 • Vank Kilisesi 
 • Zağ Mağarası 
 • Ilıca Kaplıcaları Ve Termal Tesisleri
 • Hesarek Kayak Merkezi 
 • Abdulkadir Sarı Dinlenme Parkı 

bingöl havalimanı araç kiralama
Gibi doğal alanların yanı sıra, günümüze kadar kısmen de olsa ayakta kalmayı başararak gelmiş tarihi yapılarda bulunmaktadır. Bu alanları hızlı bir şekilde gezmek için, Gezgin 7/24 üzerinden Bingöl araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Şehre uçakla gelecekseniz, il merkezinden 20 kilometre uzaklıkta bulunan Havalimanından daha rahat ulaşım sağlamak için, Bingöl Havalimanı oto kiralama firmalarından hizmet almanızı tavsiye ederiz.