Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Genç Oto Kiralama - Genç Araç Kiralama | Gezgin724

Genç Gezilecek Yerler

Bingöl’ün 8 ilçesinden biri olan Genç il merkezinden 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Genç gezilecek yerler ve doğası ile dikkatleri üzerine çekmektedir. İlçeye ulaşım bakımından da seçenekler bulunmaktadır.

Bingöl’e tren, uçak ya da otobüs ile gelebilirsiniz. Eğer uçak ile gelirseniz en yakın havaalanı yaklaşık 110 kilometre uzaklıkta Muş’ ta yer almaktadır. Genç’e en kolay ulaşım trendir. Uzun ancak keyifli bir yolculuktur. İstasyonda ilçede yer aldığı için çok kolay bir şekilde gelmiş olacaksınız. 

Bingöl il merkezinden kalkan dolmuşlar ile de ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir. İlçeyi hem keyifli hem de rahat gezmek istiyorsanız Genç araç kiralama hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz şekilde bir plan yapabilirsiniz ya da planlarınızı değiştirebilirsiniz. Ailecek güzel bir tatil yaparken unutulmaz anlarda biriktirebilirsiniz. Genç oto kiralama hizmetlerinde aradığınız aracı rahatlık ile seçebilirsiniz. İlçede kaldığınız süre boyunca her yere gitme imkanına da sahip olabilirsiniz. 

Genç’in Tarihi Önemi

Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan ilçenin ilk adı Genç değildir. Eski dönemlerde Dara hini denen ilçenin anlamı çeşme ağacıdır. Dara hini adının da bir efsaneden geldiği düşünülmektedir. Persler döneminde ilçe yakınlarında bir kale yer almaktaymış. Kral Kızı kalesi adı verilen kale ilçenin sembollerinden biridir. Hükümdarın adı Dara’nın emri üzerine kale inşa edilmiştir. Daha sonra kaleye Dara Hini denmiştir. 

İlçenin tarihi çok eskilere Malazgirt Zaferi’ne kadar uzanmaktadır. İlk önce Selçukluların daha sonra ise Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı Devleti topraklarının bir parçası olmuştur. bingol araç kiralamaİlk fethedildiği zaman Diyarbakır’a bağlıymış. 1878 yılına gelindiği zaman Bitlis’e bağlanmasına karar verilmiştir.
genç araba kiralama
Cumhuriyet ilan edilene kadar ilçenin adı değişmemiştir ve adı Genç olarak değiştirilmiştir. 1924 yılına gelindiği zaman bölgedeki teşkilat ve sancaklar il olmuştur. Genç ise Çapaçkur olmak üzere iki ayrı ilçeye bölünmüştür. 1936 yılında ise Bingöl il ilan edilmiştir ve Bingöl’e bağlı bir ilçe kalmıştır. 

Genç Geçim Kaynakları

Genç geçim kaynakları dendiği zaman ilk akla hayvancılık gelmektedir. Küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Süt ve süt ürünleri ile kaymağı ve balıyla çok ünlüdür. Arazilerinin büyük bir kısmı dik ve kayalıklardan oluştuğu için tarıma elverişli değildir. Buna karşın tarım ürünleri de yetiştirilmektedir. Başlıca ürünler buğday ve arpadır. Kavun, sebze, karpuz ve cevizde sayılabilir. En çok da cevizi ile meşhurdur. Aynı zamanda ceviz ağacından yapılan oymalar ve sandıkları da çok güzel ve sağlamdır.
genç araç kiralama
Sanayinin çok fazla gelişmediği ilçede kilimler dokunmaktadır. El dokuma tezgahlarında emek emek birbirinden özel kilimler yörenin önemli sembollerinden biridir. 

 

Kral Kızı Kalesi Nerededir?

Genç ilçe merkezinden 2 km uzaklıkta bulunan Kral Kızı Kalesi ilçede bilinen en eski yapıdır. O dönemki Pers kralı bu kaleyi kızı için yaptırmıştır. Günümüzde ise mesire alanı olarak kullanılan kale ilçeye geldiğiniz zaman görmeniz gereken ilk yerdir. 

Genç oto kiralama kaleye kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Geçmişe doğru güzel bir yolculuk yaparken unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. 

Dıkpınar Ilıcası Nerededir?

İlçe merkezine bağlı köyde bulunan Dıkpınar Ilıcası çok şifalıdır. Genç ilçe merkezinden 30 km mesafededir. Cilt hastalıklarına çok iyi gelen suları ile her yıl binlerce kişi gelmektedir. Genç araba kiralama ile ılıcaya gelerek şifa bulabilirsiniz. 

Sadece yerli değil yabancı turistlerde gelmektedir. Sağlık turizminin önemli merkezlerinden biridir. 

Genç’te Ne Yenir?

Genç’e geldiğiniz zaman yöresel lezzetlerini tatmadan dönmemelisiniz. Süt ve etten yapılan yemeklerin yanı sıra çeşitli otların da kullanılması farklı bir tat katmaktadır. Köfte çeşitlerinden içli, sulu, kuru, yoğurtlu başta olmak üzere çok fazla çeşit bulunmaktadır. Tatlılardan ise revani, dolanger ve burma kadayıfı ile bilinmektedir. Bunların dışında ayran çorbası, gömme, keldoş, mastuva ve sorine pelde de çok lezzetli seçenekler arasında yer almaktadır. 

Genç kiralık araç ile ilçeyi gezerken bu lezzetleri de tatmak için mutlaka zaman ayırmalısınız. Yöreye özgü bu tatları başka bir yerde bulmanız çok zordur.
genç oto kiralama
Genç’te Nasıl Bir Plan Yapılabilir?

Bingöl’de en zengin bitki örtüsüne sahip ilçe dendiği zaman akla Genç gelmektedir. Genç araba kiralama ile ilk önce kaleye gitmelisiniz. Kaplıcaları da görmeden ve gitmeden ayrılmamalısınız. Doğanın içinden bir mucize yeryüzüne ulaşmakta ve tedavi etmektedir.  Bu planların içerisine lezzetleri tatmak için zaman ayırmayı unutmayın. 

Genç ucuz araç kiralama hizmeti sundukları için uygun fiyata ilçenin her yerine gidebilirsiniz. Genç rent a car ile size uygun aracı rahatlık ile seçerken seçeneklerde sunmaktadırlar. Genç kurumsal araç kiralama seçeneğinden de yararlanabilirsiniz.