Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Karlıova Araç Kiralama - Karlıova Oto Kiralama | Gezgin724

Karlıova’ya Genel Bir Bakış

Doğu Anadolu bölgesinin şirin ilçelerinden biri olan Karlıova, Bingöl iline bağlı 8 ilçeden biridir. Merkeze 72 km uzaklıkta olan Karlıova gezilecek yerler arasında, bölgenin en fazla rağbet gören yerleri arasındadır. Doğu Anadolu bölgesinin yukarı Fırat bölümünde yer alan ilçe, Şeytan dağları ile Bingöl arasındaki ovada kurulmuştur. 

İlçenin %83’ü dağlarla kaplıdır. Deniz seviyesinden yüksekliği 1940 metre olan ilçe, bu nedenle oldukça düşük sıcaklık seviyesine sahiptir. Oldukça çetin kış şartlarına maruz kalan ilçede en yüksek sıcaklık temmuz ve Ağustos aylarında hissedilmektedir.

Bingöl ili yüzölçümünün yaklaşık olarak %16,6 sınır kapsayan Karlıova, bu özelliği ile şehrin en büyük yüzölçümüne sahip ilçesidir. İlçeye bağlı bir mahalle, 4 mezra ve 48 köy bulunmaktadır. bingol araç kiralama Merkezden Karlıova’ya ulaşım genel olarak toplu taşım araçları ile sağlansa da, bu tarz ulaşımda saatlere ve hatla bağlı kalmak istemeyen kişilerin tercihi Karlıova araç kiralama şirketi olmaktadır.

Karlıova’nın Tarihi Geçmişi

Tarihi geçmişi oldukça eskilere dayanan Karlıova’nın Hz. Ömer’in halifeliği dönemi olan636 yılında İslam topraklarına katılmasıyla başlayan serüveni, 1514 yılında Osmanlı topraklarına geçmesiyle devam eder. İlçe ilk olarak 1923 yılında Muş iline bağlanır. 1936 yılında Bingöl il olarak kabul edilince, Karlıova Bingöl ilçesi olarak tarihi yolculuğunu tamamlar.
karlıova araba kiralama
Güneşin Bir Başka Doğduğu Yer

Karlıova; doğal güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. En belirgin özelliği ise, güneşin doğuşunu en belirgin olarak izleme imkanı olmasıdır. Dünyada bu muhteşem görseli izleme imkanı sunan iki yerden biri olma özelliği, Karlıova’ya olan ilgiyi artmasına neden olmaktadır. İlçede bulunan Kale tepesinden 15 Temmuz ile 15 Ağustos arasında, güneşin tüm renklerini en belirgin ve net haliyle izlemek mümkündür.

Sadece bu görsel güzelliği seyretmek için ilçeye gelenlerin tercihi ise Karlıovaucuz araç kiralama şirketi olacaktır. Böylece uygun fiyatla konforlu bir gezinin tadına varacaklardır.

Karlıovanın gezilecek yerleri arasında; Kös termal turizm merkezi ilk sıradadır. Yüzen ada olarak da bilinen termal tesis, merkeze 18 km uzaktadır. Bir çok hastalığa iyi gelen kaplıca suyu, hem içilip, hem banyo yapılabilmektedir. Hastalıklarına şifa bulmak için buraya gelen ziyaretçilerin Karlıoavarent a car şirketi ile ulaşımı sağlanmaktadır. 

Kübik mağarası, tarihte dolaşmak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Bu mağaranın duvarlarındaki resim ve yazılarla adeta tarihe gizemli bir yolculuk yapma imkanı bulunabilmektedir. İçerisinde cilalı taş ve tunç devrine ait kalıntıların bulunduğu bu egzotik yolculuğa çıkmak için,Karlıoava araç kiralama şirketini aramanız yeterlidir.

 
karlıova araç kiralama
Karlıova’ya En Yakın Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Çir şelalesi; Çir taşı adı verilen 100 metre yüksekliğindeki kayalığın ortasından geçen ve muhteşem bir görsellik sunan şelalesidir. 50 metreden aşağıya akan suyun görüntüsü, bir çok kişinin burayı görmesi için güzel bir nedendir.

Kral kızı kalesi; Diyarbakır çayı ile Konsper çayının buluştuğu noktada, Genç ilçesinde bulunmaktadır. Karlıova’ya gelen kişiler, Karlıova oto kiralama acentesi aracılığıyla kiraladıkları araçlarla bu otantik kaleye gelmektedir.

Buban bacaları; rüzgar, akarsu gibi doğal yollarla aşınıp taşınması sonucu oluşan muhteşem bir görselliktir. Pek duyulup, bilinmese de, bir gelen bu güzelliği bir kez daha görebilmek için buban bacaları’nı ziyaret etmektedir.

Zağ mağaraları; Roma imparatorluğu zamanında Hıristiyan halkın, dinlerini daha rahat yaşamaları için yaptıkları, bölmelerden oluşan mağaradır. İçerisinde bulunan Vank kilisesi görülmeye değer yapıdadır.

Hesarek kayak merkezi; misafirlerine kar’ın tüm güzelliklerini ve keyfini yaşatan eşsiz bir güzelliğe sahip sosyal bir tesisidir.

Karlıova ilçesine farklı mesafelerde olan tüm bu güzelliklere Karlıovaoto kiralama acentesi ile en konforlu bir şekilde ulaşım sağlamak mümkündür.
karlıova oto kiralama
Karlıova Kurumsal Araç Kiralama

Karlıova kiralık araç için tercihiniz acentemiz olmalıdır. Sunduğu konfor ve en uygun fiyat avantajıyla istenilen marka araçların tahsisi yapılmaktadır. Eşsiz doğal güzelliği, tarihi dokusu ve dünyanın sadece iki yerinden biri olan güneşin muhteşem doğuşunu izleyebilmek için, toplu taşım araçlarını beklemeyin.

Gruplar halinde gelecek olan misafirlerimiz için Karlıova kurumsal araç kiralama acentemiz, uygun indirimler yapmaktadır. İlçe merkezinde bulunan güzelliklerin yanında, ilçe çevresindeki tarihi ve doğal yapıları görebilmek için, hizmetlerimiz aksamadan devam etmektedir. Kaplıcalarda şifa bulup, doğal buban bacalarını ziyaret etmek ya da hesarek kayak merkezinde beyaz güzelliğin tadını çıkarmak için, 7/24 hizmetinizdeyiz.

Sizler de, Doğu Anadolu’nun saklı kalmış tüm bu güzelliklerini yerinde görüp, yaşamak ve unutulmayacak anılar yaşamak istiyorsanız Karlıova kiralık araç hizmeti sunan acentemizi arayabilir, istediğiniz noktadan aracımızı alıp, ilçeyi ve çevresindeki güzellikleri, hem konforlu hem de en uygun ücretle gezme imkanı bulabilirsiniz.