Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kığı Araç Kiralama - Kığı Oto Kiralama | Gezgin724

Kiğı Gezilecek Yerler

Bingöl şehri söz konusu olduğunda akla ilk gelen ilçelerden biri de Kiğı ilçesidir. Bingöl şehrinin en şirin ve güzel ilçelerinden biri olan Kiğı ilçesi gezilecek yerleri ile dikkat çekmektedir. Şehir merkezine uzaklığı fazla olan ilçeyi, yıl içinde farklı yerlerden gelen kişiler gezmektedir. Bölgenin en ünlü tarihi yerleri arasında bulunan ilçe, kültürel zenginlikleri ile ünlüdür. İlçeyi gezip görmek isteyen kişilerin tercih edebileceği çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. Kiğı gezilecek yerler için araç kiralama firmalarına sık sık başvurulmaktadır.

Kiğı ilçesinin gezip görülecek yerleri arasında hem tarihi hem de doğal yerler bulunmaktadır. Engebeli bir araziye sahip olan ilçe, orman bakımından da oldukça zengindir. Yüksek bir araziye kurulu olan ilçede ulaşım seçenekleri farklılık göstermektedir. İlçeye iş veya gezi amaçlı gelecek olan kişilerin yararlanabileceği ulaşım seçenekleri arasında toplu taşıma ve araç kiralama bulunmaktadır. Bölgenin güzelliklerini daha pratik ve rahat bir şekilde gezmek isteyen kişiler, Kiğı araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

Kiğı Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Kiğı ilçesi, Bingöl ile bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. Bingöl ilinin 8 ilçesinden biri olan Kiğı, şehre yaklaşık olarak 75 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçeye ulaşmak isteyen kişiler, Bingöl şehir merkezinden hareket eden toplu taşıma araçlarından veya araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Kiğı oto kiralama hizmetleri ile kolay bir şekilde araç kiralamak mümkündür. 
kığı araba kiralama
Kiğı ilçesinin batısında Yayladere ilçesi bulunmaktadır. Doğusunda Adaklı bulunan ilçesinin kuzeyinde ise Yedisu ilçesi bulunmaktadır. Güneyinde Bingöl şehir merkezi bulunan ilçe, çeşitli illere de yakın konumda bulunmaktadır. Özellikle kuzey bölgelerden Bingöl şehrine gidecek olan kişilerin geçiş yaptığı yerler arasında yer almaktadır. İlçeye gelen ve özel araçlara ihtiyaç duyan kişiler, Kiğı araba kiralama hizmetlerine başvurabilmektedir.

Kiğı Geçim Kaynakları

Doğu Anadolu Bölgesinin ve Bingöl ilinin önemli yerlerinden olan Kiğı ilçesi, çeşitli geçim kaynakları ile öne çıkmaktadır. Yüksek bir arazide kurulu olduğu için hayvancılık faaliyetleri yoğun olarak yapılmaktadır. İlçeyi çevreleyen bitki örtüsünün yaklaşık yüzde 70 oranı mera alan olduğu için hayvancılık faaliyetleri gelişmiştir. Hayvancılık dışında turizm ve sanayi ile geçimini sağlayan kişiler de bulunmaktadır. İlçede yürütülen hizmetler arasında Kiğı kiralık araç faaliyetleri de bulunmaktadır.

Kiğı Çiçektepe Mağarası

Kiğı ilçesinin gezip görülebilecek yerlerinden biri de Çiçektepe mağarasıdır. Aynı isimdeki köyün sınırları içerisinde yer alan mağara, oldukça eski bir tarihe sahiptir. Eğimli bir araziye sahip olan mağara uzun ve gizemlidir. Derin ve karanlık mağaraları seven gezi severlerin gezip görmesi gereken yerler içinde gösterilebilir. Çiçektepe mağarasına ulaşım sağlamak isteyenler, ilçe merkezinde verilen Kiğı ucuz araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir.

 
kığı araç kiralama
Kiğı Tarihi Kalesi

Kiğı ilçesinin merkez bölgesine yakın konumda bulunan gezilecek yerlerinden biri de tarihi kaledir. Kaleli Mahallesi sınırlarında bulunan tarihi kale, ilçenin güneydoğu konumunda yer almaktadır. Geçmiş zamanlarda çeşitli savaşlara ev sahipliği yapan kale, dağlık ve yoğun kayalıklara sahip bir arazide yer almaktadır. bingol araç kiralama Tarihi açıdan oldukça önemli bir yere sahip olan kaleyi gezip görmek isteyen kişiler, Kiğı oto kiralama faaliyetlerinden yararlanabilmektedir.

Kiğı Tarihi Cami

İlçe merkezinde bulunan tarihi cami, bölgenin tarihi değeri yüksek yapıları arasında yer almaktadır. Akkoyunlular tarafından yapıldığı tahmin edilen caminin minaresi daha sonraki yıllarda yapılmıştır. Mimari açıdan da oldukça güzel olan tarihi cami, bölgeye gelen turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Hem dini hem de kültürel bakımdan önemli olan camiyi gezmek isteyen kişilerin tercih edebileceği ulaşım seçenekleri arasında Kiğı rent a car hizmetleri bulunmaktadır.

Kiğı Selenk Köprüsü

Kiğı ilçesinden geçen su kaynaklarından olan Peri Suyu, önemli bir tarihe sahiptir. Eski zamanlarda sık sık kullanılan ve çeşitli hikayeleri bulunan su kaynağının üzerinde bulunan tarihi köprünün ismi Selenk köprüsüdür. 2.Adbülhamit döneminde inşa edilen köprünün genişliği 4 metre, uzunluğu ise 28 metredir. Hem ulaşım yönünden hem de turizm yönünden sık sık kullanılan köprü, bölgenin önemli turizm yapılarından biridir. Köprüye ulaşım sağlamak için Kiğı araç kiralama faaliyetlerinden yararlanılabilmektedir.
kığı oto kiralama
Kiğı Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Bingöl ilinin turizm bakımından en önemli ilçeleri arasında bulunan Kiğı ilçesi, hem yerli hem de yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. İlçeye gidecek olan kişiler, gezi turunun nasıl yapılabileceği konusunda araştırmalar yapmaktadır. Kiğı gezi turu için toplu taşıma araçlarından, araç kiralama hizmetlerinden ve gezi turu firmalarından yararlanılabilmektedir.

Bölgeye gelen kişilerin konaklayabileceği otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. Bingöl şehir merkezinden ilçeye ulaşmak isteyen kişiler, araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilmektedir. İş amaçlı olarak ilçeye gidecek olan kişiler, Kiğı kurumsal araç kiralama hizmetlerini tercih edebilmektedir.