Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bingöl Araç Kiralama - Bingöl Oto Kiralama | Gezgin 7/24

Bingöl Oto Kiralama

Bingöl oto kiralama hizmeti almanın en kolay yolu olan gezgin724.com, Bingöl araç kiralama hizmeti veren firmalara hızlıca ulaşmanıza ve sitemizden ayrılmadan online rezervasyon yapmanıza imkân vermektedir.

Bingöl araç kiralama firmalarının sunmuş olduğu fiyatlar ve araçlar arasında hemen karşılaştırma yaparak, size en uygun aracı kiralayabilirsiniz.

Bingöl Ucuz Araç Kiralama

Bingöl ucuz araç kiralama hizmeti veren ve müşteri memnuniyetine odaklı hizmet sunan firmalara ulaşmak için, karşılaştırma ekranını kullanabilirsiniz. Bu ekran sayesinde Bingöl"de bulunan rent a car firmalarını karşılaştırabilir ve gezgin724.com’a özel sunulan fırsatlardan yararlan

Bingöl Hakkında Bilgiler 

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan küçük illerinden birisi olan Bingöl’ün nüfusu, 239 bin 560’dır. Nüfusunun önemli bir kısmı şehir merkezinde yaşayan Bingöl 0426 telefon alan koduna sahip olup, il trafik plaka kodu ise 12’dir.

Karlıova, Yayladere, Solhan, Adaklı, Kiğı, Genç ve Yedisu olmak üzere, 7 ilçeye sahiptir. Milattan Önce 3000’li yıllarda Orta Asya Türkleri, burada ilk hüküm süren millet olmuştur. Bugüne kadar birçok kez el değiştiren Bingöl, Cumhuriyetin ilanından kısa bir süre sonra 1936 senesinde il statüsüne geçmiştir.
Bingol havalimanı oto kiralama
Sosyal ve ekonomik faaliyetleri kısıtlı olan şehrin en önemli geçim kaynağı, hayvancılıktır. Tarım alanlarında ise buğday, arpa ve çavdar gibi tahıllar ekilmektedir. Şehirde sanayileşme yok denecek düzeydedir. Erzurum, Muş, Tunceli, Elazığ, Erzincan ve Diyarbakır ile komşu olan şehir, Bölgenin Yukarı Fırat kısmında bulunmaktadır.

Bingöl Gezilecek Yerler

Tarihi ve kültürel dokusu açısından zengin olsa da gezilecek yerler bakımından biraz kısıtlı olan Bingöl, ulaşım konusunda da sorun yaşanabilecek şehirlerden birisidir. Bu nedenle Bingöl gezilecek yerler için bir planınız varsa, şehre özel aracınızla gitmeniz ya da Bingöl oto kiralama hizmeti almanız daha yararlıdır. 

Çil Şelalesi 

Yaklaşık 100 metre yükseklikteki kayalıklardan dökülen çil şelalesi, Bingöl oto kiralama listesinde yer vermenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasındadır. 

Ilıca Kaplıcaları 

Yine Bingöl Ilıca"da bulunan ve bulunduğu yerin ismi ile anılan ılıca kaplıcaları, birçok romatizma ve eklem rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Bingöl genelinde normalde ulaşımın zor olması ve kaplıcaların şehir merkezinden uzak olması sebebiyle, kaplıcalara ulaşmak için Bingöl araç kiralama hizmeti almanız vakitten tasarruf etmeniz adına önemlidir. 
bingol araç kiralama
Zağ Mağarası

İçerisinde 26 farklı odanın bulunduğu 3 katlı mağara içerisinde, çok eski tarihlerde yaşamış olan insanların duvarlara kazıdığı figür ve resimler bulunmaktadır. Milattan önce 5. Yüzyılda ki Hristiyanların izlerini taşıyan mağara, günümüzde yerli turistlerin yanı sıra Hristiyanların da ziyaret ettiği alanlardan birisidir. 

Kral Kızı Kalesi 

Bingöl Genç ilçesinde bulunan Kral Kızı Kalesi, ilçe merkezinin 2 kilometre uzağında bulunmaktadır. Pers hükümdarının kızı için inşa ettirdiği bilinen Kral Kızı Kalesi, şu anda mesire alanı olarak hizmet vermektedir. 

Buban Bacaları 

Nevşehir"de bulunan Peri Bacaları"na benzerliği ile dikkat çeken Buban Bacaları, şehir merkezine bağlı Oğuldere köyünde yer almaktadır. Muhteşem manzarasıyla Bingöl araç kiralama listenizde yer verebileceğiniz alanlar arasındadır. 

Sülbüs Dağı 

Volkanik bir dağ olan Sülbüs Dağı, Bingöl"de dağcılık sporları ile ilgilenenlerin tercih ettiği alanlardan birisidir.

Sebeterias Kalesi 

Şehirde bulunan yaylaları ellerinde tutmak isteyen Urartular, bu amaçla Murat Vadisi"nde bir kale yaptırmıştır. Urartular dönemine ait bu kale günümüzde orijinal dokusunu hala koruyor olsa da, önemli ölçüde yıpranmıştır.

Yüzen Ada 

Solhan ilçesinin Hazarşah köyünde bulunan yüzen ada, turna gölü üzerinde yer almaktadır. Muhteşem bir tabiat görüntüsüne ev sahipliği yapan Bingöl Yüzen Ada, 3 farklı adacıktan oluşmaktadır. 

Bağlı olduğu toprak parçasından ayrılarak birbirinden bağımsız hale gelen bu üç adacık için, halk Yüzen Ada ismini vermiştir. Adacıkların çapı yaklaşık 10’ar metre olup, bu toprak parçalarının rüzgarın esmesi ile birlikte hareket ettiği de iddia edilmektedir.
bingol havalimanı rent a car
Hazarşah Köyü 

Bağlı olduğu Solhan ilçesi ile 25 kilometre, Bingöl şehir merkezi ile de 75 kilometre uzaklıkta bulunan Hazarşah Köyü, tarihi dokusunun yanında, doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Eski bir ermeni köyü olması sebebiyle Ermenilere ait yapıları köyün çevresinde sıklıkla görmek mümkündür. Nüfusu 3 bini aşan Hazarşah köyünde Zazalar yaşamaktadır.

Turna Gölü

38 hektarlık bir alan üzerinde bulunan turna gölü, Bingöl Solhan ilçesinde bulunmaktadır. İlçenin ve hatta Bingöl"ün önemli doğal güzellikleri arasında yer alan Turna Gölü"ne gitmek için, Bingöl oto kiralama hizmeti almanız ulaşım açısından rahat etmenizi sağlayacaktır. 

Bingöl Yolçatı Kayak Merkezi

Bölgenin kış turizminde önemli bir yere sahip olan Bingöl Yolçatı Kayak Merkezi, Bingöl merkezinden 25 kilometre uzaklıktadır. 44 askısı bulunan teleski, 950 metre uzunluğundadır. Her ne kadar kayak merkezi ana yol üzerinde bulunup ulaşımı rahat olsa da, bu rahatlık yine özel araçlar için geçerlidir. Bu yüzden Bingöl araç kiralama hizmeti alarak konforlu ve hızlı bir şekilde kayak merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.
Bingöl oto kiralama

Bingöl Mutfağı

Bingöl gelişmemiş bir kent olsa da, Bingöl mutfağı damak tadıyla dikkat çekmektedir. Mastuva tereyağı, ayran ve pirinç ile yapılan ve şehirle özdeşleşen yemeklerden birisidir. Bunun yanında kök, tutmaç çorbası, çiğ köfte, zerde, sorina pel, keledoş ve dolanger de, Bingöl yemek ve tatlıları arasında en bilindik olanlarıdır. Şehir meydanında, bu tatları tadabileceğiniz, uygun fiyatlı birçok yer bulunmaktadır.