Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yayladere Araç Kiralama - Yayladere Oto Kiralama | Gezgin724

Yayladere Gezilecek Yerler

Doğu Anadolu Bölgesinin ve Bingöl ilinin önemli yerleşim merkezlerinden biri de Yayladere ilçesidir. Şirin ve küçük bir ilçe olan Yayladere, kültürel ve doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Çok eski zamanlardan beri yerleşim merkezi olarak kullanılan bölgede çeşitli medeniyetlere ait kültürel izlere rastlamak mümkündür. İlçeye yıl içerisinde çeşitli bölgelerden turistler gelmektedir. Yayladere ilçesini gezip görmek isteyen kişilerin tercih edebileceği çeşitli ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Yayladere gezilecek yerler için en önemli ulaşım seçeneklerinden biri araç kiralama hizmetleridir.

Bingöl şehir merkezine uzak bir konumda bulunan Yayladere, şehrin en fazla turist ağırlayan yerlerinden biri olarak dikkat çekmektedir. İlçeye bağlı olan çeşitli köy ve mezralar bulunmaktadır. Oldukça yüksek bir arazi üzerine kurulu olan ilçeye ulaşım sağlamak için araçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bingöl şehir merkezinden hareket eden toplu taşıma araçları ile Yayladere ilçesine ulaşım sağlanabilmektedir. Aynı zamanda Yayladere araç kiralama hizmetlerinden de yararlanılarak özel araç kiralama seçeneği tercih edilebilmektedir.

Yayladere Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Yayladere ilçesi, Bingöl iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin Bingöl şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık olarak 110 kilometredir. Bingöl ve çeşitli il ve ilçelerden kalkan toplu taşıma araçları ile bölgeye ulaşım sağlamak mümkündür. İlçeye gelen turistlerin en sık tercih ettiği ulaşım seçeneklerinden biri de Yayladere oto kiralama hizmetleridir. Bu hizmetler sayesinde Yayladere ve çevre ilçeler rahat bir şekilde gezilebilmektedir.
yayladere araba kiralama
Yayladere ilçesinin doğusunda Bingöl ilinin önemli ilçelerinden biri olan Kiğı ilçesi bulunmaktadır. Doğal ve tarihi güzellikler bakımında zengin olan Kiğı ilçesine gelen turistler, Yayladere ilçesini de gezip görmektedir. Yedisi ve Adaklı ilçeleri de Yayladere ilçesine yakın konumda bulunmaktadır. Bingöl ilçesinin kuzeyinde bulunan şehirlerden bölgeye ulaşım sağlayan kişiler, Yayladere ve Kiğı ilçelerinden sık sık geçiş yapmaktadır. Bu nedenle Yayladere kiralık araç faaliyetlerinden yararlanılmaktadır.

Yayladere Geçim Kaynakları

Yayladere ilçesi, çok eski dönemlerden beri yerleşim merkezi olarak kullanılmaktadır. İlçeyi yerleşim merkezi olarak kullanan toplumlar, farklı geçim kaynakları ile ilgilenmiştir. Hem yer şekilleri hem de bitki örtüsü Yayladere ilçesindeki hayvancılık faaliyetlerinin gelişmesini sağlamıştır. Yükseltisi fazla olan Yayladere ilçesinde yüksek oranda meralar bulunduğu için hayvancılık ile geçimini sağlayan birçok kişi bulunmaktadır. Ulaşım hizmetleri de gelişmiş olan ilçede Yayladere ucuz araç kiralama hizmetleri de dikkat çekmektedir.

Cumhuriyet döneminden itibaren gelişmeye başlayan ilçenin çevresinde çeşitli fabrikalar kurulmuştur. Sanayi ve fabrika kuruluşlarında çalışan ve geçimini sağlayan Yayladere halkı bulunmaktadır. Yayladere ilçesine bağlı olan 20 tane köy bulunmaktadır. Aynı zamanda 80 mezranın bağlı olduğu ilçesinin nüfus sayımları ile belirlenen nüfusu yaklaşık olarak 2 bin civarındadır.bingol araç kiralamaNüfus miktarı az olsa da kültürel ve doğal zenginlikleri ile dikkat çeken ilçeye turistler gelmektedir. Gelen turistlerin tercih ettiği ekonomik faaliyetler arasında Yayladere araba kiralama hizmetleri bulunmaktadır.
yayladere araç kiralama
Yayladere İlçesi Tarihi

Oldukça eski dönemlere dayanan Yayladere ilçesi, farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Malazgirt savaşı ile Türklerin yurdu olan ilçe, daha sonraki yıllarda çeşitli savaşlar ile farklı devletlerin eline geçmiştir. Önce Akkoyunlular sonra da Osmanlı Devleti tarafından yerleşim merkezi olarak kullanılan ilçe, son olarak Türkiye toprakları içerisinde kalmıştır. Bölgenin güzel ve şirin ilçelerinden biri olan Yayladere, hem yerli hem de yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. İlçenin tarihi özelliklerini öğrenmek ve çeşitli yapıları gezip görmek isteyen turistler, Yayladere rent a car hizmetlerinden araç kiralama seçeneğine sahiptir.

Yayladere Kalkanlı Mağarası

Kalkanlı köyü, Yayladere ilçesine bağlı olan 20 tane köyden biridir. Bu köy sınırları içerisinde bulunan Kalkanlı mağarası oldukça eski bir tarihe sahiptir. Bizans dönemlerinde kullanılan mağaranın duvarlarına çizilmiş olan çeşitli resimlere ulaşılmıştır. Mağaranın yan tarafından akan şelale, doğal güzellik oluşmasına sebep olmuştur. Hem tarihi hem de doğal bakımdan oldukça önemli bir yere sahip olan bölge, hem yerel halk hem de turistler tarafından sık sık ziyaret edilmektedir. Mağaranın olduğu köye ve bölgeye ulaşım sağlamak isteyenler Yayladere oto kiralama faaliyetlerinden yararlanabilmektedir.
yayladere oto kiralama
Yayladere Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Bingöl iline gelen ve Yayladere ilçesini gezmek isteyen turistler, Yayladere gezi turunun nasıl gerçekleştirebileceği konusunda araştırmalar yapmaktadır. İlçeyi rahat bir şekilde gezip görmek isteyen turistler, Yayladere araç kiralama faaliyetlerinden yararlanabilmektedir. Bu sayede istenilen zamanlar boyunca araç kiralanabilmektedir.

Bölgeye hem gezi hem de iş amaçlı gelen kişiler, konaklama hizmetlerinden de yararlanabilmektedir. İlçe merkezinde bulunan otel ve pansiyonlarda konaklanabilmektedir. Ayrıca ilçede bulunan lokantalarda ve esnaflarda güzel vakit geçirilebilir. Kurumsal olarak araç kiralamak isteyenler için Yayladere kurumsal araç kiralama hizmetleri de verilmektedir.