Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bitlis Rent A Car - Bitlis Oto Kiralama Gezgin7/24

Bitlis Oto Kiralama

Gezgin 7/24 üzerinden yapacağınız Bitlis oto kiralama rezervasyonlarında, Bitlis araç kiralama firmaları tarafından web sitemizden yapılan araç kiralama işlemleri için sunulan özel avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Türkiye"nin her bölgesinden rent a car firmaları ile kiralık araç ihtiyacı olanları bir araya getiren ve tüketiciye en ucuz oto kiralama firmaları arasında seçim yapma şansı veren Gezgin 7/24 online araba kiralama platformu, birkaç dakika içerisinde, ucuz kiralık araç bulmanıza imkân vermektedir.

Bitlis Ucuz Araç Kiralama

Web sitemize özel avantajlar sunan Bitlis araç kiralama firmaları, belirli zamanlarda web sitemizden yapılan oto kiralama işlemlerine özel avantajlar sunduğu gibi, normal kiralama fiyatlarına nazaran ziyaretçilerimize Bitlis ucuz oto kiralama imkânı da sunmaktadır.
bitlis arac kiralama firmaları
Hem Bitlis oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanıza, hem de bu kıyaslama sonucunda en ucuz kiralık araç modellerini kısa sürede bulmanıza yardımcı olan Gezgin 7/24, hiç yorulmadan internetten Bitlis ucuz araç kiralama hizmeti almanızı sağlamaktadır.

Bitlis Hakkında Genel Bilgiler

Son nüfus sayımına göre 338 binin üzerinde nüfusu bulunan Bitlis, Doğu Anadolu Bölgesi"nin kalkınmakta olan şehirlerinden biridir. 

Van Gölü"nün batısında bulunan Bitlis özellikle kervansaray, han, cami ve tarihi köprüleri ile ön plana çıkmaktadır. 16. Yüzyılda kendisine bağlı bazı nahiyeler ile birlikte Osmanlı Devleti"nin bir vilayeti olan Bitlis sonrasında ise, Osmanlı"nın Muş sancağına bağlı kazalardan birisi olmuştur. 

1919 senesinde yapılan düzenleme sonrasında ikinci sınıf il konumuna geçen Bitlis, 25 Aralık 1935 tarihinde yeniden il statüsü alarak, günümüze kadar il statüsünde gelmiştir.

Bitlis Gezilecek Yerler

Bitlis araç kiralama listemizde, özellikle cami ve kervansarayların fazlalığı dikkat çekmektedir. Bu tarihi yapıların dışında şehirde kümbet ve kale gibi tarihi yapılarda, Bitlis"in tarihi değerine ayrı bir anlam katmaktadır. Bitlis"te gezilecek yerler son derece dağınık bir konumda olduğu için, tarihi yerleri gezmek için kendi aracınızı kullanmak ya da Bitlis oto kiralama hizmeti almak, gezinizi daha hızlı tamamlamanın yanı sıra daha fazla yer görmenizi de sağlayacaktır. 

Bitlis rent a car firmaları tarafından gezgin 7/24 web sitemize özel sunulan Bitlis ucuz araç kiralama rezervasyon hizmetlerinden online olarak yararlanabilirsiniz.

Bitlis Kalesi 

Şehir merkezine yakın mesafede bulunan Bitlis kalesi, dik ve kayalık bir yamacın üzerine inşa edilmiştir. 

Büyük İskender"in talimatı ile yapıldığı bilinen kale, bölgenin savunmasında uzun yıllar stratejik bir görev üstlenmiş olup, şehrin tarihine ışık tutan yapısıyla ziyaretçilerin ilgi gösterdiği alanlardan biridir. 

Her ne kadar şehir merkezinde kabul edilebilecek bir konumda olsa da, özel araçlar dışında ulaşım biraz zorlayıcı olmaktadır. Bu nedenle tarihi kaleyi ziyaret etmek için, Bitlis oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Süphan Dağı 

Ülkemizin en büyük 3 dağı olanın Süphan Dağı, Bitlis Adilcevaz daha bulunmaktadır. Ahlat, Malazgirt ve Patnos gibi çevre şehirlerin ilçelerinden de görülen bu heybetli dağı, dağcılık sporları ile ilgilenenler daha fazla ziyaret etmektedir. Bölgede zaman zaman terör olaylarının yaşanması nedeniyle jandarma karakolundan izin alınarak çıkılan Süphan dağı, muhteşem seyri ile doğanın tüm güzelliklerini ziyaretçilerine sunmaktadır.

Nemrut Krater Gölü 

Bitlis araç kiralama arasında, doğanın en cömert halini bizlere sunan Nemrut krater gölü, dünya genelindeki en büyük 2 krater gölü olmaktadır. Türkiye"nin ise en büyük krater gölü konumuna sahip olan Nemrut Krater Gölü, Tatvan ilçesinde yer almaktadır. 
bitlis oto kiralama
Şehir ve ilçe merkezinden uzakta olması nedeniyle, Bitlis ucuz araç kiralama hizmeti alarak şehrin en güzel yerlerinden birisi olan bu alanı hem ekonomik hem de çok daha hızlı bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. 

Tarihi Hizan Camii 

Adını bulunduğu ilçeden alan tarihi hizan camii, hakkında ilginç ibadetlerinde bulunduğu tarihi bir yapıdır. Hangi dönemde kim tarafından yaptırıldığı bilinmeyen camii hakkında en önemli rivayet, bu caminin kıyamete kadar yıkılmayacağı inancıdır. 

Bitlis Ulu Cami 

Şehir merkezinde konumlu Ulu Camii, 1150 yılında yapılmıştır. Sonrasında eklenen minare kitabesi ise 1492 yılına ait olan tarihi yapının mimarisi ve süslemeleri dikkatlerden kaçmayacak güzelliktedir. 

Ahlat Müzesi 

1971 yılında ziyaretçilere açılan müze, Bitlis oto kiralama listesinde yoğun şekilde ziyaret edilen alanlardan biridir. İçerisinde milattan öncesi yıllara ait tarihi eserlerin bulunduğu güzel binası, Türkiye"de zengin koleksiyonlara sahip sergi alanlarından biri olarak öne çıkmaktadır. 

Şerefiye camisi ve külliyesi 

Şehir merkezinde konumlu olan Şerefiye Camisi ve Külliyesi, içerisinde türbe, hamam, medrese ve imareti ile şehir merkezini gezenlerin ilgi gösterdiği tarihi yapılar arasındadır. 

Özellikle külliye genelinde bulunan ağaç işçilikleri, günümüzde dahi bulunamayacak güzelliktedir. 

Gökmeydan Camii 

Kitabesinden edindiğimiz bilgilere göre 1801 yılında inşaatına başlanılan tarihi camiyi, mimari özelliklerinin incelendiğinde ise daha eski bir yapı olduğu izlenimi bırakmaktadır. 

Bu nedenle yapıyı inceleyen uzmanlar kitabenin bir onarım sırasında tarihi camiye eklendiğini düşünmektedir.

Caminin minaresi sonradan eklenmiş ya da önceden yıkıldıktan sonra tekrar yapılmış olup, 1924 tarihlidir. 

Caminin özellikle minaresinde bulunan kavalı silmeler, detaylı bir şekilde işlenmiş rozetler ve bilezikler, bu tarihi yapıya ayrı bir anlam katmaktadır.

Ahlat Sahil Kalesi

Ahlat ilçesinde bulunan ahlat sahil kalesi ilk olarak Urartular döneminde yapılmış olsa da, 1224 yılında yıkılmıştır. 

Osmanlı hükümdarlarından Kanuni Sultan Süleyman kalenin harap halini gördükten sonra emir vererek, aslına uygun bir şekilde yeniden onarılmasını istemiştir. Kalenin yapımı ise Mimar Sinan tarafından, gerçekleşmiştir. 
bitlis rent a car
Tarihi kale son yapıldığı haliyle orijinal yapısını önemli ölçüde korumayı başarmış, günümüze kadar gelmiştir. Şehir dışında bulunan kale ve çevresindeki tarihi yapıları ziyaret etmek istiyorsanız, Bitlis oto kiralama hizmeti alarak daha kısa sürede daha çok yer gezebilirsiniz.