Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Tatvan Araç Kiralama - Tatvan Oto Kiralama | Gezgin724

Tatvan

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tatvan, Van iline bağlı bir ilçedir. Diyarbakır- Van ve Siirt- Bitlis karayollarının geçtiği bir kavşakta bulunan ilçe, bu yönünden dolayı oldukça gelişmiştir. Tatvan’a Van üzerinden vapur seferleri bile vardır. Van Gölünü de içine alan Tatvan, gezilecek yerler açısından zengin bir potansiyele sahiptir. 1650 metre rakıma sahip olan ilçede, üç tane göl mevcuttur. En yüksek nokta ise 2878 m yüksekliğindeki meşhur Nemrut Dağıdır. İlçedeki göllerden birisi, Nemrut Dağını kraterinde yer alır. Uzun bir sahil şeridine sahip olan Tatvan, bu özelliği ile diğer doğu şehirlerinden ayrılır. 

Tatvan Ve Van Gölü

Belediye tarafından sahil bandına ışıklandırma ve peyzaj çalışmaları yapıldıktan sonra Tatvan, Akdeniz ve Ege sahillerine aratmayan bir görünüme kavuşmuştur. İlçe nüfus olarak bünyesinde Laz ve Türkmenlere ev sahipliği yapar. Ayrıca çevre illerden de ilçeye göçler yaşanmıştır. Bünyesinde pek çok tarihi eser barındıran Tatvan, araç kiralama hizmetlerinin sıklıkla arandığı bir ilçedir. Bölgeye gelen yerli ve yabancı turistler, Nemrut Dağının eteklerindeki Tatvan’ı ziyaret ederler. Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan ilçe, bu sebeple el değmemiş bakir güzelliklere sahiptir. 
tatvan araç kiralama

Tarihin Önemli Uygarlıklarının Beşiği Tatvan

Tarihin her döneminde bir çok uygarlığa ev sahipliği yapan Tatvan’daki Kalekıran Kalesi bunlardan bir tanesidir. Tatvan şehrinin siluetini en iyi şekilde göreceğimiz kale günümüzde harap bir haldedir. Tatvan El Aman Kervansarayı, Osmanlı döneminden kalma bir eserdir. Burayı ziyaret etmek için, Tatvan ucuz araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kervansaray sonrasında restore edilerek sosyal tesis olarak kullanılmaya başlanmıştır. Hanın içerisinde kahvaltı salonları, restoran ve kütüphane gibi yerler bulunur. İpek Yolu geçiş güzergahında olan Han dönemin mimarisini yansıtan farklı ayrıntıları ile dikkat çeker. Abdülcelil Behtani Türbesi, İslam dinini yaymak amacıyla Tatvan’a gelen zat adına yapılan eserdir. Türbenin üzerinde kümbet ve cami bulunur. Her iki eseri de Tatvan oto kiralama hizmetinin konforlu ve lüks araçları ile ziyaret etme imkanı bulabilirsiniz. 
tatvan oto kiralama

Feribotlar ile Kolay Ulaşım Sağlanan Tatvan

İlçede bulunan Urartu Kaya Mezarları, Van Gölü feribot iskelesinin yanında yer alır. Oda şeklinde olan bu mezarların iç kısımları ve işlemeleri oldukça ilginçtir. Kaya mezarlarını ulaşmak için tatvan araç kiralama
hizmetinden faydalanabilirsiniz
. Ayrıca buraya ziyarete gelen turistler için Van Gölü"nden feribot seferleri yapılmaktadır. Tatvan Tuğ Kilisesi, bazı kısımları tahrip olmasına rağmen iskeleti sağlam kalmış bir kilisedir. Klasik kilise mimarisine uygun olan eserin, günümüze kadar ulaşan kitabesi ilçeyi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam eder. 

İpek Yolu Güzergahındaki Miras Tatvan 

Tatvan, tarihi İpek Yolu üzerinde bulunması ve kolay ulaşımı sebebiyle içinde barındırdığı kilise, cami, kervansaray, kale, çeşme ve köprüler gibi eserlerin mimari dokusuyla her dilden ziyaretçilerin uğrak yeri olmaya devam eder. Tatvan rent a car ilçede güvenli ve kaliteli hizmeti ile ön plana çıkar. 
tatvan rent a car

Gerek turistik gerekse dini açıdan önemli bir turizm potansiyeline sahip olan ilçe, güneşin en güzel doğduğu yer olarak bilindiği için Tatvan kurumsal araç kiralama ile gelen ziyaretçileri yılın her mevsiminde ağırlar. İlçe ulaşımını karayolu, demiryolu ve deniz yolu ile sağlar. Karasal iklimin hakim olduğu ilçe, Aralık Ocak Şubat ve Mart aylarında yoğun kar yağışı olarak geçer. Rahva Ovası, ilçesinin kuzeybatısında 1850 metre yükseklikte yer alan ve kar yağışının en çok düştüğü yer olarak bilinir. İlçe her mevsimdeki doğal güzelliklerini görmek isteyen ziyaretçilerine Tatvan araç kiralama sayesinde gezme imkanı sunar. Tarihi ve doğal güzellikleri ile gelenleri büyüleyen Tatvan, doğunun yenilenen ve gelişen yüzü olmaya devam ediyor.