Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bolu Araç Kiralama - Bolu Rent A Car

Bolu Oto Kiralama

Online ortamda çok hızlı ve ekonomik bir şekilde Bolu oto kiralama hizmeti almak için, Gezgin724 avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bolu rent a car firmaları arasında rahatlıkla kıyaslama yaparak, ihtiyaçlarınıza en uygun kiralık aracı, özel hazırlanan modülümüz sayesinde dakikalar içerisinde bulabilirsiniz.

Bolu Ucuz Araç Kiralama

Gezgin724, Bolu araç kiralama firmalarını ve tüm araçlar için belirlemiş oldukları araç kiralama fiyatlarını, kısa sürede ekranınıza yansıtarak Bolu ucuz araç kiralama hizmeti almanız noktasında, önemli avantajlar sunmaktadır.

Ayrıca Bolu oto kiralama firmalarının web sitemizden yapılan işlemlere özel sunduğu indirim ve ek hizmet avantajlarından da, yine Gezgin724 üzerinden rezervasyon yaparak yararlanmanız mümkün olmaktadır.

Bolu Hakkında Genel Bilgiler

Karadeniz Bölgesi"nin batı Karadeniz illerinden birisi olan Bolu nüfusu, 299896"dır.

Köroğlu yayla şenlikleri ve aşçılık ve turizm festivali gibi etkinlikleri ile ünlü olan şehir, özellikle gezilecek doğal güzellikleri ile öne çıkmaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü aşçıların yetiştiği bir il olan Bolu"yu, doğal ve tarihi güzellikleri ile birlikte tanıyalım.

Bolu Gezilecek Yerler

Adeta göller cenneti olarak nitelendirilen Bolu gezilecek yerler listesinde, onlarca irili ufaklı göl bulunmaktadır. Bunun yanında birçok tarihi yapıya da ev sahipliği yapan Bolu, Karadeniz Bölgesi"nin gezilesi yerlerinden birisidir. Osmanlı tarihinde devletin önemli yerleşim alanlarından birisi olması sebebiyle, şehrin dört bir yanında, birçok Osmanlı eserine rahatlıkla rastlayabilirsiniz.

Yedigöller Kamp Alanları

Türkiye"nin en büyük milli park alanlarından birisi olan Yedigöller Milli Parkı içerisinde bulunan kamp alanları, kampçılığa merak salmış insanların en fazla tercih ettikleri yerlerdir. 
bolu arac kiralama firmaları
Burayı tercih etmeniz için birçok sebep bulunmakta olup, en önemli sebeplerden birisi kamp kurulacak alanların geniş ve yabani hayvanlar nedeniyle daha zararsız olmasıdır. 

Doğa sporları için oldukça uygun bir bölge olan Yedigöller kamp alanları, Türkiye"nin çeşitli yerlerinden kamp yapmak isteyenlerin ziyaret ettiği alanların başında gelmektedir.

Akşemsettin Türbesi 

1464 yılında hocasına vefasını göstermek için Fatih Sultan Mehmet talimatı ile yaptırılan Akşemsettin türbesi, gerek tarihi değeri nedeniyle ve gerekse Osmanlı"nın manevi değerlerinden Akşemsettin hazretlerinin anısını yaşatmak için, önemli bir türbe olup Türkiye"nin çeşitli yerlerinden gelen ziyaretçiler tarafından ziyaret edilmektedir. 

Göynük ilçesinde bulunması sebebiyle, daha rahat bir ulaşım tercih edenlerin Bolu oto kiralama hizmeti alarak türbeye ziyaret etmesi mümkündür. 

Çubuk Gölü 

Göynük ilçesinde bulunan ve ilçe merkezinden 5 kilometre uzaklıkta yer alan Çubuk gölü, doğanın tüm cömertliği ile ziyaretçilerini karşıladığı güzelliklerden biridir. Deniz seviyesinden 1150 metre yükseklikte bulunan göl, çevresinde yer alan yürüyüş parkurları ve piknik alanları ile ziyaretçiler için güzel bir gün geçirmelerine imkan tanıyan alanlardan biridir.

Seben Gölü

Bolu gezilecek yerler arasında yukarıda da bahsettiğimiz gibi özellikle onlarca göl bulunmasıyla, dikkat çekmektedir. Doğanın kalbinde huzur olmak isteyenlerin ziyaret edebileceği önemli alanlardan biri olan Seben gölü, şehir merkezinden 32 kilometre mesafede ziyaretçilerini beklemektedir. Gölün şehir merkezinden uzak olması nedeniyle, normal yollarla ulaşım biraz maliyetli ve zor olabilmektedir. Seben gölü ve çevresinde bulunan diğer tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret etmek için, Bolu araç kiralama hizmeti almanız hem ekonomik, hem de daha rahat olacaktır.

Yedigöller Milli Parkı 

Onlarca çeşit ağaçları ve içerisinde yaşayan hayvanlarla büyüleyici bir ortam olan Yedigöller Milli Parkı, İçerisinde bulunduğu 7 tane göl nedeniyle bu ismi almıştır. Milli park içerisinde kültür alabalığı yetiştirme tesisleri, ilk kez burada yer kurulmuştur. 
bolu oto kiralama
1965 yılından beri milli park statüsünde koruma altına alınan bölge, nesli tükenmekte olan kuşlara da ev sahipliği yapmaktadır. 

Büyüleyici ve mistik bir atmosferi milli park aynı zamanda, kampçılık içinde oldukça uygun bir alandır. Bolu oto kiralama hizmeti aldıktan sonra, kamp eşyalarınızla birlikte milli parkı daha rahat ziyaret edebilirsiniz.

Mudurnu Armutçular Konağı 

Barok mimarisinin şehirde bulunan en iyi örneklerinden birisi olan Mudurnu Armutçular konağı, adından da anlaşılacağı gibi Mudurnu ilçesinde bulunmaktadır. 1860 yılında yapılan konak, ahşap yapısıyla dikkat çekmektedir. Toplamda 27 odadan oluşan konak üç katlı olarak inşa edilmiştir. Zevklere hitap eden yapısının yanı sıra, dış cephesinde bulunan süslemelerde konağa ayrı bir değer katmaktadır.

Mudurnu Babas Kaplıcası 

İlçe merkezinden 4 kilometre uzak mesafede bulunan Babas kaplıcası, cilt ve romatizma hastalıklara karşı şifalı suyu ile Türkiye"nin farklı bölgelerinden insanların ziyaret ettiği alanlardan biridir. Hatta yer yer, yurtdışından turistlerin de cilt ve romatizma rahatsızlıkları için bu kaplıcayı ziyaret ettikleri görülmektedir. Hem kaplıcayı ziyaret ederek şifalı suyundan yararlanmak hem de Mudurnu ilçesinde bulunan tarihi mekanları gezmek için, Bolu araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Gazi Süleyman Paşa Camii 

1331 yılında temelleri atılan tarihi caminin tamamlanması, 1335 yılını bulmuştur. Gazi Süleyman Paşa tarafından yaptırılan cami 1875 senesinde uğradığı sel baskını neticesinde yıkılarak, 1878"de sultan II. Abdülhamit"in emri ile, yeniden yapılmıştır. Kesme taş işçiliğinin en güzel örneklerinden birisini görebileceğiniz caminin dış cephesindeki süslemelerde, o zamanın tekniklerine göre bir hayli ileri teknik kullanılarak yapılmıştır.

Mudurnu Yıldırım Beyazıt Camii

Osmanlı devleti döneminde inşa edilen cami 1374 yılında, Yıldırım Beyazıt Bolu şehzadesi iken yaptırılmıştır. 19,43 metre çapında kubbesi ile dikkat çeken cami, günümüze kadar birçok tadilat görmüş olsa da, bu tadilatların tamamı ufak çaplı tadilatlardır. Mudurnu ilçesine giderek tarihi camii ziyaret etmek için, Bolu ucuz oto kiralama hizmeti alıp ziyaretinizi ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
bolu rent a car

Mudurnu Kanuni Sultan Süleyman Camii

Tarihi cami 1546 yılında, Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmıştır. Yıldırım Beyazıt camisine yakın bir mesafede bulunan Kanuni Sultan Süleyman Camii, dikdörtgen bir plan üzerine inşa edilmiştir. Caminin tavanı ahşap yapılı olup, taban kısmı da birçok geometrik şekiller bulunmaktadır. Cami her ne kadar Osmanlı döneminde yapılmış olsa da, mimari bakımından Selçuklu dönemi eserlerini andırmaktadır.