Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Burdur Rent A Car - Burdur Oto Kiralama

Burdur Oto Kiralama

Burdur ucuz oto kiralama hizmeti veren rent a car firmalarını, gezgin724.com üzerinden karşılaştırarak, en uygun fiyata Burdur oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. İnternetten ucuz araç kiralama yapmanın en kolay yolu olan Gezgin 7/24, sizlere özel birçok avantajla kısa sürede aynı aracı daha uygun fiyatlarla kiralamanıza olanak tanımaktadır.

Burdur Havalimanı Araç Kiralama

Şehirde henüz havalimanı yapılmadığı için, uçak ile şehre gelmek istiyorsanız Isparta havalimanına iniş yaparak, Buradan Isparta havalimanı araç kiralama hizmeti almanız gerekmektedir. Web sitemiz üzerinde, Isparta havalimanı araç kiralama hizmeti veren rent a var firmalarından araç kiralayabilir, Burdur’a kiraladığınız araçlarla daha rahat ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Burdur oto kiralama firmaları da, Isparta havaalanı oto kiralama hizmeti vermektedir.

Burdur Hakkında Genel Bilgiler

Akdeniz bölgesi şehirlerinden birisi olan Burdur, 264 binlik nüfusuyla, Akdeniz Bölgesi"nin küçük illeri arasındadır. En küçük ilçesi kemer olup şehrin en büyük ilçesi ise merkez Burdur ilçesidir. 

Klasik Akdeniz Bölgesi iklimi özelliklerine sahip olan şehir, tarım için elverişli topraklarıyla, halkın daha fazla tarımla uğraşmasına neden olmaktadır. Sanayi bakımından fazla gelişmemiş olan şehir, tarih boyunca Hititler ve Lidyalılara ev sahibi olmuştur. 

Lidyalılardan sonra persler ve Büyük İskender’in yönetimine geçen şehirde, bu medeniyetlere ait kalıntıları fazlasıyla bulabilirsiniz.

Burdur Gezilecek Yerler

Başta Burdur gölü olmak üzere farklı birçok göl ve tarihi kalıntılar, Burdur gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Ayrıca şehirde, birçok antik kent yer almaktadır.
burdur kiralık oto

Burdur Arkeoloji Müzesi 

12 haziran 1969 senesinde açılan Burdur arkeoloji müzesi, özellikle antik kentlerin çevresinde yapılan kazı çalışmaları sonucunda ortaya çıkarılan, tarihi eserlerin sergilendiği bir alandır. 2008 senesinde gezilip görülmeye değer müze ödülüne layık görülen Burdur arkeoloji müzesi, şehir meydanına yürüme mesafesinde olup şehrin merkezinde yer almaktadır. 

2001 yılında neredeyse tamamen düzenlenen arkeoloji müzesi, Burdur"un tarihine ışık tutan eserlere ev sahipliği yapmaktadır. 

Burdur Saat Kulesi

Bölgede ilk analog saat olma özelliği ile dikkat çeken Burdur saat kulesi, 1830 yılında yaptırılmıştır. 1914 yılında yaşanan deprem sonucunda yıkılan tarihi saat kulesi, 1937 yılında tekrardan Kahvecioğlu Hacı Ali Emir Bey tarafından yaptırılmıştır. 

Kesme taş işçiliğinin hayranlık uyandırıcı işçiliğini göreceğiniz saat kulesi altında, 1 tane dükkan yer almaktadır.

Yarışlı Gölü 

İçerisinde küçük bir adanın yer aldığı yarışlı gölü, ziyaretçilerine mistik bir hava sunmakta ve tüm cömertliği ile Yeşilova ilçesinde bulunmaktadır. Göl ve çevresinde bulunan diğer doğal güzellikleri ziyaret etmek için, Burdur oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Tymbrianasus Antik Kenti 

Yeşilova"ya bağlı düğer köyü içerisinde bulunan antik kent, klasik çağdan kalma eser ve heykellerin yoğun olarak görüldüğü yerler arasındadır. 

Uzmanlar tarafından yapılan tarihi araştırmalar, antik kentin milattan önce 6. Yüzyılda inşa edildiğine dair bulgularla sonuçlanmıştır.

Birçok önemli tarihi kalıntı ya ev sahipliği yapan antik kenti ziyaret etmek için, şehir merkezi dışarısında olması nedeniyle Burdur araç kiralama hizmeti alarak daha rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Baki Bey Konağı 

Osmanlı mimarisi ile yapılan Baki Bey Konağı, 17. Yüzyılın başlarında yapılmıştır. Burdur şehir merkezinde bulunan konak, bu nedenle insanların daha sık ziyaret etmesine imkan vermektedir.

Pencere bitimlerine kadar taş temelin oluşturduğu baki bey konağı, iki katlı olarak inşa edilmiştir. Konağı ziyaret ettiğinizde, kerpiç yapıyla nasıl bir sanatsal dokunuş yapıldığını mutlaka dikkatinizi çekecektir.

Sagalasos Antik Kenti 

Ağlasun ilçesinde bulunan Sagalasos Antik Kenti, ilçe merkezine 7, şehir merkezine ise 30 kilometre mesafededir. Antik kentte yapılan çalışmalar neticesinde, buranın oldukça eski bir yerleşim birimi olduğu çok net bir şekilde anlaşılmıştır. Yapılan kazı çalışmalarında 12000 yıl öncesine ait çok sayıda tarihi yapı ortaya çıkarılmıştır. Bu nedenle antik kentin bulunduğu bölgenin çevresinde, hala kazı çalışmaları yapılmaktadır.
burdur oto kiralama

Burdur Gölü 

Göller bölgesi içerisinde bulunan göllerden birisi olan Burdur gölü, Türkiye"nin 7. Büyük gölü olma özelliği taşımaktadır. 

Şehir merkezine yakın bir mesafede bulunan bu eşsiz doğa güzelliği, son yıllarda önemli su kayıplarına uğramıştır. Gölün su kaybına uğramasının en önemli nedeni, burayı besleyen su yataklarının göle ulaşamayacak derecede azalmasından kaynaklıdır.

Aynı zamanda kuş cenneti niteliği taşıyan Burdur gölü, 100’den fazla kuş türünün barınağı haline gelmiştir. Neslinin tükenmekte olduğu bilinen dilkuyruk ördekleri içinde önemli bir barınak olan göl, aşırı tuzlu suya sahip olması sebebiyle, sazancık dışında farklı balık türlerinin yaşama imkanı bulamadığı bir alandır. 

Turistik açıdan ziyaretlerin sıklıkla yapıldığı Burdur gölünü ve çevresindeki yerleri gezmek için, Burdur araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

İncir han Kervansarayı 

Bucak ilçesi sınırları içerisinde bulunan İncir han kervansarayı, ilçe merkezinden yaklaşık olarak 7 kilometre uzaklıktadır. 1200"lü yılların başında yapıldığı bilinen kervansaray, şehirde bulunan Selçuklu eserleri arasında önemli bir yere sahiptir. 

Bölgeden geçen kervanların konaklayıp istirahat etmeleri için yapılan kervansaray, kapı kısmında bulunan muhteşem işçilik ve süslemeler ile dikkat çekmektedir. 

Kapı kemeri günümüze kadar orijinal olarak gelmeyi başarmış olsa da, kervansarayın bazı kısımları zaman içerisinde hasar görmüştür. Hem şehir merkezine hem de ilçe merkezine uzak mesafede olan bu kervansarayı ve çevresindeki tarihi alanları hızlı ve rahat bir şekilde ziyaret etmek için, Burdur ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Sia Antik Kenti

Yine bucak ilçesinde bulunan tarihi alanlardan birisi olan antik kent, şehir merkezinden 100 kilometre ilçe merkezinden ise yaklaşık 13 kilometre uzakta bulunmaktadır. 
burdur rent a car
Bugüne kadar burada hiçbir bilimsel kazı çalışması yapılmamış olup, definecilerin kaçak yaptıkları kazılarda buldukları tarihi eserler yakalanarak sergilenmeye başlanmıştır. İçerisinde hamam, tapınak ve su çeşmelerinin bulunduğu antik kent, net bilgi olmasa da 3. Yüzyılda kurulmuştur.