Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Büyükorhan Araç Kiralama - Büyükorhan Oto Kiralama

Büyükorhan Araç Kiralama

Oldukça geniş ve kapsamlı bir alana sahip olan Büyükorhan; Bursa illine bağlı turistik alanlardan biri olmaktadır. 1321 senesinde Organ Gazi zamanında Osmanlı Devleti sınırları içine dâhil edilen Cumhuriyet Dönemine kadar Orhan-ı Kebir ismiyle anılmıştır. Bağlı bulunduğu ile merkeziyle arasında Gezgin 724 Büyükorhan araç kiralama yapılması durumunda seksen bir kilometre içinde ulaşabileceğiniz ilçemiz; dağlık ve engebeli bir jeolojik yapıya sahip olmakta. 

1944 ile 1967 seneleri arasında Orhaneli nahiyeleri arasındayken 1967 senesinde belediye olmuş, 1987 senesinde ise Bursa iline bağlı bulunan ilçeler arasında yerini almıştır. 

Büyükorhan Gezilecek Yerler 

Bursa ili kapsamında yer alan ilçeler arasında en fazla turistin ziyarette bulunduğu Büyükorhan ilçesi; gezilecek yerler açısında zengin bir potansiyele sahip olmaktadır. Gezgin 724 Büyükorhan oto kiralama aracılığıyla yapacağınız ilçe gezimiz sırasında gezmenizi önerebileceğimiz yerleri şu şekilde sıralayabiliriz: 

 • Bayındır Mağarası 
 • Görecik Yaylası 
 • Derecik Bazilikası 
 • Düğüncüler Hamamı
 • Yeşil Cami
 • Çökene Köyü
 • Orhaneli 
 • Festival ve Şenlikler

Bayındır Mağarası 

İlçe merkezi ile arasında Gezgin 724 Bursa Büyükorhan araç kiralama yapmanız durumunda yaklaşık olarak yirmi dakikalık bir mesafe bulunan Bayındır Mağarası; yedi yüz metrelik bir derinliğe bir kilometre civarında da bir uzunluğa sahip olmakta. Kapsamında yer alan dikit ve sarkıtlarla olağan üstü bir güzelliğe sahip olan Bayındır Mağarasını bu ilçede gezebileceğiniz yerler arasına ekleyin. 

Görecik Yaylası 

Kapsamında bulunan çam ağaçlarıyla kelimenin tam anlamıyla bir oksijen deposu niteliğinde bulunan Görecik Yaylası; Büyükorhan ilçesine kiraladığınız araçla sekiz on dakika içinde ulaşabileceğiniz bir konumda bulunmakta. Yeşil doğasıyla ön plana çıkan yayla, her sene düzenli olarak Haziran aylarında Yörük ve Türkmen festivallerine ev sahipliği yapmakta. 

Derecik Bazilikası 

Dereck köyünde bulunan Bazilikaya Gezgin 724 Büyükorhan rent a car ile yedi dakika içinde ulaşabilirsiniz. Milattan sonra ikinci yüzyılda yapıldığı saptanan bazilika yöre halkı tarafından bir tesadüf sonucunda gün ışığına çıkarılmıştır. 

Düğüncüler Hamamı 

Adını aldığı Düğüncüler Köyü kapsamında bulunan tarihi hamam ilçe merkezine otuz dakikalık bir mesafede Düğüncüler çayına oldukça yakın bir alanda yer almakta. bursa araç kiralama Şifalı çamur ve su banyolarıyla gündemde olan Düğüncüler Hamamı; Bursa ilinde sağlık turizmi konusunda oldukça ilgi görmekte. 

Yeşil Cami

Mehmet Çelebi tarafında 1414 ve 1424 seneleri arasında ters yapı planı kullanılarak projelendirilen Yeşil Cami; Gezgin 724 Büyükorhan ucuz araç kiralama sayesinde gezebileceğiniz ilçemize ait tarihi güzelliklerden biri olmakta. Mermer ve kesme taş işçiliği kullanılan Yeşil Caminin en önemli özelliklerinden biri inşasında kullanılan firuze ve yeşil tonlarda çini süsleme işçiliği olmakta. 

Çökene Köyü

Büyük göçün sembollerinden biri durumunda olan Çökene Köyü; günümüzde hayalet köy niteliğindedir. Alelacele terk edilen köyün ıssız, sakin, anılarla yüklü olan sokaklarında gezerken kapıları açık olan evlerden içeri baktığınızda hala eşyaları görebilirsiniz. 

Orhaneli 

Tarihimiz açısından büyük bir öneme sahip olan Orhaneli bölgesine Gezgin 724 Büyükorhan kiralık araç farkıyla ulaşabileceksiniz. İlk zamanlar av alanı olarak yapılan Orhaneli; tarih sürecinde Hadrioaia, Atranos, Adronos, Adırnaz , Beyce gibi isimler de almıştır. 

İlginç bir konumda yer Orhaneli; Büyükorhan araba kiralama ile size zevkli bir seyahat olanağı yaşatacaktır. Çamlıkları e ormanlık alanlarıyla bütün stresinizden kurtulabilme olanağı bulacağınız bölge; piknik ve mesire alanlarıyla ön plana çıkmakta. 

Kapsamında yer alan Sadağı köyü dâhilinde bulunan mükemmel kanyon; bilhassa adrenalin ve heyecan tutkunları için görülmeye değer nitelikler taşımakta. Kanyona yapacağınız seyahat sırasında çadır ya da karavan kampı kurma şansınız da bulunmakta. İster günü birlik turlar ile isterseniz kamp aracılığı ile konaklama yaparak ziyaret edebileceğiniz kanyon; Büyükorhan gezilecek yerler konusunda önemli bir kapsama sahip olmaktadır.

Kanyon seyahati sırasında farklı ve eğlenceli aktiviteler de yapma şansını yapacağınız kanyon ziyaretiniz sırasında mükemmel vakit geçireceğiniz kesin. Turizm konusunda olağanüstü bir çekiciliğe sahip olan kanyonun yanında Çınarcık beldesi de eşsiz nitelikteki natürel doğal güzellikleriyle unutulmaz fotoğraf karelerine sahip olmanıza yardımcı olacaktır. 

Büyükorhan Şenlik ve Festivaller 

Eğer Büyükorhan ilçesinde bulunduğunuz süre içinde bu bölgede yapılan festivallerin zamanına denk gelirseniz kesinlikle yaptığınız kısa tatilin ayrı bir anlam farklı bir renk kazanacağını söyleyebiliriz. Gezgin 724 kiralık araçlarıyla yapacağınız Bursa ili Büyükorhan ilçesi seyahati sırasında bu bölgede yer alan festivallere katılma şansına da sahip olmaktasınız. 

Yöresel kültürü en iyi inceleme şansına sahip olacağınız Büyükorhan ilçe festivalleri; Bursa ili açısından ayrı bir çekiciliğe sahip olmaktadır. Yöresel ürünlerin tanıtıldığı bu festivallerin kapsamında yer alan konser ve şenlikler; hem yöre halkıyla tanışıp kaynaşmanızı sağlayacak hem de unutamayacağınız anıları tatilinize eklemenize zemin hazırlayacaktır. 

Büyükorhan ilçesinde düzenlenen şenlik ve festivalleri şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Tarihi Cuma Pazarı 
 • Görecik Çilek Festivali 
 • Büyükorhan Görecik Şenliği 
 • Görecik Yaylası Yörük ve Türkmen Şenliği Festivali