Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gemlik Araç Kiralama - Gemlik Oto Kiralama | Gezgin724

Gemlik Araç Kiralama

Deniz ve güneşle gündemde olan Gemlik ilçesi aynı zamanda birbirinden güzel kaplıcaları ile de gündeme çıkan bir Bursa ilçesidir. Dereleri, ovaları, tarihi güzellikleri, kaplıcaları ile son zamanda adından sıklıkla söz ettiren ilçemizi; Gezgin 724 Gemlik araç kiralama ayrıcalığıyla gezebilirsiniz. 

Bursa iline bağlı en eski yerleşim yerleri arasında bulunan Gemlik; milattan önce on ikinci yüzyıla kadar uzanan bir geçmişe sahip olmaktadır. Efsanelere doğrultusunda ilk olarak Yunan tanrılarından Hercul’ün ayağını basmış olduğu ilçe; aynı zamanda il merkezi kapsamında bulunan Marmara Denizi ile sınırlı üç ilçesi arasında yer almakta. İl merkeziyle arasında Gezgin 724 Gemlik oto kiralama sayesinde yarım saatlik bir mesafe bulunan ilçemiz; İstanbul iline de oldukça yakın bir konumda bulunur. 

Gemlik Gezilecek Yerler 

Bursa iline yolunuz düştüğünde ilk olarak gezmenizi gereken yerlerden biri de doğal ve tarihi güzellikleriyle ön plana çıkan Gemlik ilçesi olmaktadır. Gemlik ilçesine bulunduğunuz süre içinde Gezgin 724 kiralık araçlarıyla gezebileceğiniz yerleri şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Gemlik Açık Hava Müzesi 
 • Celal Bayar Vakfı Müzesi
 • Celal Bayar Anıt Mezarı 
 • Aytepe 
 • Gemlik Kaplıcası 
 • Gemlik Atattepe Sosyal Tesisi
 • Küçük Kumla Kasabası 
 • Karacali Köyü
 • Büyük Kumla Köyü
 • Narlı Köyü
 • Gemlik Zeytin Festivali 

Gemlik Açık Hava Müzesi 

Bursa ilinin; Gemlik ilçesinde yer alan arkeolojik kazı çalışmalarını havadan da inceleme fırsatı bulunduğu bölge daha sonra açık hava müzesi haline dönüştürülmüştür. bursa araç kiralama İki bin altı yüz seneden fazla bir tarihi bulunan Gemlik Açık Hava Müzesi; Roma İmparatorluğu zamanından kalma anıt mezarlarıyla ön plana çıkmaktadır.

Kültürel mirasın en kapsamlı örneklerinden biri olan Gemlik Açık Hava Müzesi gezinizi Gezgin 724 Bursa Gemlik araç kiralama ile rahat bir ulaşımla gezme şansına sahipsiniz. Tarihi yapıtların da yer aldığı açık hava müzesi görsel bir tarihi şov niteliğinde. 

Celal Bayar Vakfı Müzesi 

Harika bir mimari yapısı bulunan Celal Bayar Vakfı Müzesi kapsamında yirmi binin üzerinde kitap yer almaktadır. 1957 senesinde vakıf müzesi olarak faaliyet vermeye başlayan bu tarihi yapı; yirminci yüzyıla ait bir fotoğraf arşivine de sahip olmaktadır. 

Celal Bayar Anıt Mezarı

Gezgin 724 Gemlik Rent a Car sayesinde ilçe merkezinden yola çıkarak yaklaşık olarak beş dakika içinde ulaşma şansınız bulunan Celal Bayar anıt Mezar; Umurbey kasabası sınırları içinde yer almakta. 3. Cumhurbaşkanımız olan Celal Bayar’ın kabrinin yer aldığı anıt mezar; harika bir körfez manzarasına sahip olmakta.

Aytepe

Umurbey kasabasından doğuya doğru yola çıktığınızda karşınıza çıkacak Aytepe; harika bir manzaraya sahip olan mesire ve piknik alanları, Ali dede olarak da isimlendirilen Kara Ali Paşa türbesi ile oldukça ilgi çeken Gemlik gezilecek yerlerinden biri olmakta. 

Gemlik Kaplıcası 

Eğer Gemlik ilçesinde sağlık amacıyla kaplıca ziyaretleri için bulunuyorsanız gezgin 724 Gemlik Ucuz Araç Kiralama yapmanızı tavsiye ederiz. Kapsamında havuzlar, lokanta ve otellerinde yer aldığı Gemlik Kaplıcaları; kalp, romatizma gibi pek çok rahatsızlık konusunda yapılan ana tedaviye şifalı destekler vermektedir. Kaplıcaya gidenlerin çeşitli vücutlarda oluşan çeşitli sızı ve ağrılarında kaplıca suyuna girdikleri kesildiği konusunda yorumlar bulunmaktadır. 

Gemlik Atatepe Sosyal Tesisleri 

Olağanüstü bir manzarası bulunan Gemlik Atatepe Sosyal Tesisi; Gezgin 724 Gemlik kiralık araç kapsamında yapacağınız seyahat sırasında harika bir mola noktanız olacaktır. Bu mola sırasında tesis bünyesinde karnınızı doyurma, Gemlik ilçesinin muhteşem manzarasını seyrederken çayınızı yudumlama şansına da sahipsiniz.

Küçük Kumla Kasabası

Kiraladığınız Gezgin 724 araçlarıyla on dakika içinde ulaşabileceğiniz Küçük Kumla kasabası oldukça gelişmiş kapsamı bulunan şirin bir sahil kasabası konumundadır. Zeytin ağaçlarının yoğun olduğu kasabada doğa ile iç içe mükemmel bir tatil yapabilirsiniz.

 

Karacaalı Köyü

Gemlik ilçesinde yer alan şirin tatil köylerinden biri de Karacaali Köyü olmaktadır. Tatil köyü niteliğinde bulunan Karacaali bölgesine Gezgin 724 Gemlik araba kiralama ulaşımıyla gidebilmeniz mümkün. 

Büyükkumla Köyü

Deniz ve güneşin tadını sonuna kadar çıkarabileceğiniz Büyükkumla Köyü; doğa ve fotoğraf tutkunlarını da mıknatıs gibi kapsamına çekmekte. Ekonomik bir tatil yapmak isteyenler için uygun fiyata konaklama olanağı da bulunan köy; Gebze seyahatiniz sırasında görmeniz gereken yerlerden biri olmakta.

Narlı Köyü

Gezgin 724 Bursa ucuz araç kiralama ile yapacağınız bütçe dostu tatilinizde Narlı Köyüne de uğramanızı tavsiye ederiz. Mükemmel bir koya sahip olan köy; doğası ve plajı ile çekici bir havaya sahip olmakta.

Gemlik Zeytin Festivali 

Eylül ayı içinde Bura iline bağlı bulunan Gemlik ilçesinde bulunursanız; üç gün boyunca düzenlenen Gemlik Zeytin Festivaline de katılmanızı öneririz. Gemlik gezilecek yerler arasında mükemmel vakit geçirme olanağına sahip olacak zeytin festivalinde; eğlencenin sabaha kadar sürdüğünü söyleyebiliriz. Farklı sanatçıların katıldığı konserlerle ayrı bir havaya bürünen festival kapsamında ilginizi çekebilecek pek çok aktivite de yer almakta.