Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Harmancık Araç Kiralama - Harmancık Oto Kiralama  Gezgin724

Harmancık Araç Kiralama

Bursa iline bağlı en önemli ilçelerden biri olan Harmancık; oldukça şirin bir kapsama sahiptir. Doğa ile iç içe şirin bir kapsamı bulunan Harmancık; oldukça eski bir tarihi içermektedir. Bursa ile arasında yaklaşık olarak yüz kilometre bulunan bu ilçeye Gezgin 724 Harmancık araç kiralama yaparak ulaşıp keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. 

Yurdumuzda bulunan en önemli krom yataklarından birine sahip olan Harmancık ilçesi; İprik, Kovalcı, Gâvur evleri, topbaşı gibi güzellikleriyle adından sıklıkla söz ettirmektedir. Gezgin 724 Harmancık oto kiralama; bu bölgeye yapacağınız seyahat sırasında ilçede yer alan tüm doğal güzellikleri zaman kaybetmeden gezmenize yardımcı olacaktır. 

Harmancık Gezilecek Yerler 

Gezgin 724 Bursa Harmancık araç kiralama yaparak bu ilçemize geldiğinizde ilk olarak arabanızı bir lokantanın önünde park ederek bu öreye has olan pidesinin ve köftesini tadına bakarak karnınızı doyurmanızı tavsiye ederiz. Çünkü burada yiyebileceğiniz köfteleri ve pideleri başka bir yerde yeme şansınız yok. Harika bir lezzeti olan köfte ve pide ziyafetinden sonra şimdi harika bir gezinin tadını çıkarabilirsiniz.

Pek çok konuda gündemde olan Harmancık ilçesi gezilecek görülecek yerler konusunda da ayrı bir öneme sahip olmakta. Bu ilçeye yapacağınız Gezgin 724 Harmancık rent a car bursa araç kiralama geziniz sırasında görmenizi önerebileceğimiz yerleri şu şekilde isteyebiliriz:

  • Harmancık Kalesi 
  • Ilıcaksu Ilıcası 
  • Harmancık Hamamları 
  • Harmancık Murat Çelebi Camii
  • Harmancık Köyleri 
  • Harmancık Panayırı
  • Harmancık Karaca Göletti 

harmancık araba kiralama

Harmancık Kalesi

Gezgin 724 Harmancık ucuz araç kiralama yaparak gezebileceğiniz yerler arasında en önemli olanlardan biri de Harmancı Kalesi olmaktadır. Bir Metropol şehri olan Harmancık ilçesinin kapsamında yer ala kale; tarihi güzellikler arasında görülmeye değer nitelikler taşımaktadır.

Ilıcaksu Ilıcası 

Harmancık ilçesinde yer alan Ilıcaksu kendi adını taşımakta olan Ilıcaksu köyü sınırları içinde yer almaktadır. Gezin 724 Harmancık ucuz ne araç kiralama yapmanız durumunda ilçe merkezinden yola çıkarak on beş ya da yirmi dakika içinde ulaşabileceğiniz ılıca; kırk beş derecelik ısıya sahip olan şifalı sulara sahip olmakta. 

Romatizma, egzaman, cilt ve deri hastalıkları, kadın hastalıkları, kireçlenme, kas hastalıkları, gözle ilgili sağlık sorunları gibi akla gelebilecek pek çok rahatsızlıkta ana tedaviye destek olan tedavi edici etkilere sahip olan Ilıcaksu Ilıcaları; Bursa ilinde sağlık turizmi açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. 

Harmancık Hamamları 

Bursa iline bağlı bulunan Harmancık ilçesine Gezgin 724 Harmancık kiralık araç aracılığı ile yapacağınız gezi sırasında ilçenin adını alan Harmancık tepesine ulaştığınızda bu bölgede yer alan tarihi hamamları görebileceksiniz.  Gördüğünüz bu tarihi hamamların büyük bir bölümü zarar görmüş olsa da bazıları hala kullanılabilmektedir. 

Termal suları bulunan tarihi Harmancık hamamları pek çok hastalık konusunda şifalı nitelikler taşımaktadır. Bursa ili kapsamında yer alan Harmancık ilçesine yapacağınız gezi sırasında rotanız Harmancık tepesine düştüğünde bu bölgede yer alan termal nitelikteki hamamları da ziyaret etmenizi öneririz.
harmancık araç kiralama

Harmancık Murat Çelebi Cami 

Kapsamında pek çok tarihi eserin de yer aldığı Harmancık Murat Çelebi Camii; Osmanlı İmparatorluğu döneminde padişah olan Murat Çelebi tarafından inşa ettirilmiştir. Gezgin 724 Harmancık araba kiralama yapıp, Nalbant köyüne ulaştığınızda bu köyün kapsamında yer alan Harmancık Murat Paşa Camisini de ziyaret etme şansınız bulunmakta. 

Kendine has bir mimari yapısı bulunan Harmancık Murat Çelebi Cami; dikdörtgen şeklinde bir projeye sahip olmaktadır. Gerek iç gerekse dış duvarlarında kabartma tekniği kullanılarak yapılan geometrik ve bitkisel desenler Harmancık Murat Çelebi Camisine ayrı bir hava vermekte.

Harmancık Köyleri 

Gezgin 724 Bursa ucuz araç kiralama yaparak oldukça ekonomik bir ücretle beğendiğiniz bir araca sahip olup Harmancık ilçesinde bulunan köyleri de gezebilirsiniz. Her birinin ayrı bir özelliği olan bu köyler yirmi iki tanedir.  

Harmancık köylerine yapacağınız seyahat sırasında hem sıcakkanlı, misafirperver yöre halkıyla kaynaşacak hem de harika bir otantik ortamın iç inde kendinizi evinizde hissedeceğiniz samimiyetle keyifli bir tatil yapacaksınız.  Harmancık köylerine yapacağınız ziyaret sırasında yöre halkı tarafından organik ürünlere de sahip olabilirsiniz. 

 

Harmancık Panayırı 

Eğer 5 Ağustos tarihinde Bursa iline bağlı olan Harmancık ilçesinde bulunuyorsanız; yöre halkı tarafından kendi el emekleri ve kendi üretimi sonucunda ortaya çıkarılan ürünlerin sergilenip satıldığı Harmancık Panayırı kesinlikle ilginizi çekecektir. 

İlk olarak 1947 senesinde düzenlenmeye başlayan ve arkasından her sene tekrarlanarak günümüze kadar Harmancık Panayırı; Harmancık gezilecek yerler arasında size keyif veren noktalardan biri olacaktır. Beş gün boyunca devam eden panayıra çevre il ve ilçelerden gelen halk da renk katmaktadır. 
harmancık oto kiralama

Harmancık Karaca Göletti

Bursa Harmancık gezilecek yerler denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden biri de Harmancık Karaca Göletti olmaktadır. Sizi büyüleyecek kadar olağanüstü bir manzaraya sahip olmaktadır. Karaca Gölet’ine yapacağınız seyahat sırasında dinlenmenizi, eğlenmenizi sağlayacak birbirinden ilginç aktiviteler yapabilme şansınız da bulunmakta. Harmancık Göletti yolculuğunuz sırasında mutlaka etrafta bulunan mantarlardan da toplayın.