Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
İnegöl Araç Kiralama - İnegöl Oto Kiralama | Gezgin724

İnegöl Araç Kiralama

Bursa iline bağlı ilçeler arasında en büyük yüz ölçümüne sahip olanlardan biri konumunda olan İnegöl ilçesi; doğal ve tarihi güzellikleri yanında köftesi, mobilyası ve sanayisi ile de adından sık olarak söz ettirmektedir. Gezgin 724 İnegöl araç kiralama yapmanız durumunda Bursa il merkezi ile arasında bir saat civarında bir mesafe bulunan İnegöl ilçesine; oldukça kolay bir ulaşım sağlayabileceğiniz gibi bu ilçemizi de büyük bir konforun içinde gezebilme şansını yakalama olanağına kavuşabilirsiniz. 

İnegöl Gezilecek Yerler 

 • Oylat Mağarası 
 • İshak Paşa Külliyesi 
 • İnegöl Kent Müzesi 
 • Oylat Şelalesi 
 • Kıran Şelalesi ( Ayı Dağı Şelalesi ) 
 • Kıran Köy Dokuzlar Şelalesi 
 • Kıran Köy Kıran Yaylası 
 • İnegöl Başalan Yaylası 
 • Hacıkara Şelalesi 
 • Boğazova Yaylası 
 • Oylat Kaplıcaları 
 • İnegöl Ormanları 
 • Oylat Vadisi 
 • Hilmiye Köyü

Oylat Mağarası 

İl merkezi olan Bursa ile arasında Gezgin 724 İnegöl oto kiralama sayesinde yaklaşık olarak yirmi dakikalık bir mesafe bulunan Hilmi köyü sınırları içinde yer alan Oylat Mağarası; iki ayrı kattan meydana gelmiştir. Yaklaşık olarak altı yüz atmış beş metrelik bir uzunluğa sahip olan mağara kapsamında bir de medrese bulunmaktadır. On beş metre yüksekliğinde bir tavanı bulunan Oylat Mağarası kapsamında yer alan damlataş havuzlar ve dev kazanlar kesinlikle ilgi çekici niteliğe sahip olmakta. 
inegöl araba kiralama

Mağara sonunda yer alan kalın çakıllı bir tabakaya sahip olan salon değişik bir mistik yapıya sahip olmakta. Oylat mağarası içine girdiğinizde bin ayaklılar, solucanlar, kelebekler ve yarasalar hem ilginizi çekecek hem de sizi biraz ürkütecek. Ülkemiz çapında en büyük üç mağaradan biri olan Oylat Mağarası; İnegöl ilçesine gittiğinizde mutlaka görmenizi önereceğimiz yerlerden biri olmakta. 

İshak Paşa Külliyesi 

Gezgin 724 İnegöl araç kiralama; iyi kapsamlı ve doyurucu bir tatil yapmak isteyenler için sayılı zamanlarını değerlendirmeye yarayan en iyi seçeneklerden biri olmakta. Eğer İnegöl ilçesinde yapacağınız gezinti sırasında indi bindilerle toplu taşımaların pesinde zaman kaybetmek istemiyorsanız, altınızda bir aracın olması kesin gereksinim olmakta. 

İnegöl çarşısının içinde yer alan İshak Paşa Külliyesi kapsamında; türbe, medrese, han, zaviye ve imarethane bulunmaktadır.  Osmanlı İmparatorlu döneminde görev yapan İshak Paşa adına yapılan külliyesinden zamanımıza kadar gelebilen medresesi, camisi ve külliyesi u ilçeye yapacağınız seyahatte görülmeye değer nitelikler taşımaktadır. 

İnegöl Kent Müzesi

İshak Paşa Külliyesine yapacağınız Gezgin 724 İnegöl rent a car seyahati sırasında; külliyenin yanı başında bulunan İnegöl Kent Müzesini de gezmeden bu bölgeden ayrılmayın. İlçe kapsamında yer alan müzeler içinde ilk kent müzesi olma özelliğine sahip olan İnegöl Kent Müzesi halkın çabasıyla kurulmuştur. 
inegöl araç kiralama

Oylat Şelalesi

İnegöl ilçesinde yer alan Oylat Şelalesi; sadece Bursa ilinin değil bütün Marmara Bölgesinin kapsamında bulunan en meşhur beldelerden biri olmaktadır. Etrafında yer alan kanyon ve mağaralarla oldukça ilgi çeken bir güzelliğe sahip olan Oylat Şelalelisine yapacağınız yolculuk sırasında Gezgin 724 İnegöl araç kiralama yapma şansına sahipsiniz. bursa araç kiralama Etrafında meşe, çam, çınar ve ıhlamur ağaçları yer alan şelale; harika bir manzaraya da sahip olan Oylat Şelalesi; İnegöl gezilecek yerler arasında önemli bir konuma sahiptir. 

Kıran Şelalesi ( Ayı Dağı Şelalesi ) 

Harika bir jeolojik oluşuma sahip olan Kıran Şelalesine Gezgin 724 İnegöl oto kiralama sayesinde il merkezi olan Bursa’dan yola çıkarak yaklaşık olarak bir saat içinde ulaşabileceğiniz bir uzaklıkta bulunmaktadır. Uludağ eteklerinde yer alan Ayı dağı kapsamında eriyerek akan karların suyu yardımıyla oluşan Ayı Dağı Şelalesi; Kıran Şelalesi olarak da anılmaktadır. 

Yaklaşık olarak yirmi metrelik bir yüksekliğe olan Ayı Dağı Şelalesine yapacağınız yolculuk sırasında doğa yürüyüşleri ve dağcılık konusunda ilgisi olanların büyük zevk alacakları farklı aktiviteler de bulunmaktadır. 

Kıran Köy Dokuzlar Şelalesi

Gezgin 724 İnegöl araba kiralama yaparak Balaban ve Kuz Yatağı yaylarına ulaşırsanız; bu yaylalarda birleşerek inen kar suları sayesinde oluşmuş olan dokuz ayrı şelale ile karşılaşabilirsiniz. Kıran köyünde yer alan şelale suları; burada bulunan Yeşil havuzlar diye adlandırılan bir bölgede yer alan ağaç bir köprünün altında birleşip akarak dere ile birleşir. Harika bir manzaraya sahip olan bölgede bulunan piknik ve mesire alanları dinlendirici ve huzur veren niteliklere sahip olmaktadır.

Oylat Kaplıcaları 

İlçe merkezinden Gezgin 724 İnegöl araç kiralama yaparak güneye doğru yirmi yedi kilometre kadar yol aldıktan sonra karşınıza çıkacak olan Oylat Kaplıcaları; kayın ve çam ağaçlarıyla kaplanmış olan mükemmel bir mesire alanına da sahip olmaktadır. 

Dünya çapında önemli bir kapsama sahip olan sekiz yüz kırk metrelik bir yükseklikte bulunan Oylat kaplıcasının özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:
inegöl oto kiralama

 • Karbonat, sülfat, arsenik kapsamlı olan suları içilebilir niteliktedir. 
 • Kırk derece ısıya sahip olan sularında soğuk su eklemeden banyo yapılabilir.
 • Dakikada üç bin litre kapasiteli bir suya sahip olmakta.
 • Suda buluna radon gazının solunum yaparken vücuda nüfus etmesi 
 • Ağrılı sınır rahatsızlıkları, idrar yolları hastalıkları, cilt rahatsızlıkları, tansiyon, eklem,  felç, kadın hastalıkları, nevralji romatizma gibi rahatsızlıklar konusunda şifalı etkilere sahip olması 
 • Üç aslanağzının içinden dökülen şifalı suları modern havuzlara sahiptir.

Yeşil doğasıyla da oldukça ilgi çeken Oylat Kaplıcaları; İnegöl oto kiralama açısından oldukça popüler özelliklere sahip olmaktadır.