Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
İznik Araç Kiralama - İznik Oto Kiralama | Gezgin724

İznik Araç Kiralama

Gezgin 724 İznik araç kiralama yapıp İstanbul yakınlarında bulunan hafta sonları da kolaylıkla ziyaret edip stres atabilme şansınız bulunan İznik ilçesini gezmeye ne dersiniz? Bursa iline bağlı bulunan İznik ilçesi aynı zamanda bu ilin hem tarihi hem de turistlik açıdan en kapsamlı bölgelerinden biri olmaktadır 

İznik ilçesine günübirlik bir seyahat yapmak istiyorsanız; Gezgin 724 İznik oto kiralama yapıp sabah daha gün ışımadan yola çıkıp erkenden İznik’te olmanızı öneririz. Marmara Bölgesinde bulunan en keyifli tatil beldelerinden biri olan İznik günü birlik seyahatlerin yanı sıra uzun süreli tatiller konusunda mükemmel bir kapsama sahiptir. 

İznik Gezilecek Yerler 

Seramik ve çini işçiliği konusunda gösterdiği performanslarla adından sıklıkla söz ettiren İznik ilçesi kapsamında seyahatiniz sırasında sıklıkla bu işçilik kullanılarak yapılan yapıtlar karşınıza çıkacaktır. 

İznik ilçesine Gezgin 724 kiralık araçlarıyla yapacağınız seyahat sırasında gezebileceğiniz yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • II Murat Hamamı
 • Süleyman Paşa Medresesi
 • Tarihi İznik Kaplıcaları 
 • İznik Gölü
 • İznik Müzesi 
 • Ayasofya Camii
 • Yeşil Camii
 • İznik Kalesi 
 • Antik Tiyatro
 • Lefke Kapısı 
 • İsmail Bey Hamamı 
 • Eşrefoğlu Rumi Türbesi 
 • Aziz Tryphonos Kilisesi 
 • Koinesisi Kilisesi 
 • Nikaia Antik Kenti 

iznik araba kiralama

II Murat Hamamı 

Hacı Hamza Hamamı olarak da anılan II Murat Hamamı; Gezgin 724 Bursa İznik araç kiralama ile bu bölgede yer alan Ayasofya Camisine iki ya da üç dakikalık bir uzaklıkta yer almaktadır. bursa araç kiralama On beşinci yüzyılda inşa edilen Hacı Hamza hamamı günümüzde de hamam olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etmekte.

Süleyman Paşa Medresesi 

On dördüncü yüzyılda Orhan Gazinin oğlu olan Süleyman Şah aracılığı ile inşa ettirilen medrese; o döneme ait bulunan en eski tarihi yapıtlardan biri olmaktadır. Zamanında hukuk fakültesi olarak da kullanılmış bulunan Süleyman Şah Medresesi; onu derslik biri de öğretmenler odası olarak kullanılmış bulunan on bir bölümden inşa edilmiştir. 

Tarihi İznik Kaplıcaları 

İznik ilçesinin adeta bir simgesi durumunda bulunan tarihi kaplıcalar; İmparator Vespasıianus Titus zamanında inşa edilmiştir. Görkemli bir mimariye sahip olan Tarihi İznik kaplıcalarından Göl Kapısı biraz yıkık durumda olsa da İstanbul, Yenişehir ve Lefke kapılar hala tüm ihtişamıyla ayakta kalmayı başarabilmiştir.

İznik Gölü

Bol oksijeni,, harika tabiatıyla Gezgin 724 İznik rent a car rotanızda yer alan İznik Gölü çevresinde 1950 senesinde yapılan düzenlemeler bu bölgenin kelimenin tam anlamıyla bir cazibe merkezi olmasını sağlamıştır.  Bu bölgeye günü birlik seyahat yapabileceğiniz gibi etrafında ayrılan alanlarda çadır ya da karavan kampı da yapabileceğiniz İznik Gölü; Antik çağlarda Ascania Limne diye anılmaktaydı. 
iznik araç kiralama

İznik Müzesi 

Nilüfer Hatun adına 1388 senesinde oğlu Sultan I. Murat tarafından inşa ettirtilen müze o zamanlar imarethane olarak kullanılmaktaydı. Bir aralar depo olarak da kullanılan bu yapı; etrafından elde edilen tarihi eserlerin toplanarak müze haline dönüştürülmesiyle farklı bir yapılanma kazanmıştır.  Tarihi eserlerin yanı sıra bu bölgeye ait olan çini ve seramik örneklerinin de incelenebileceği müze; ta olarak kültürel bir şov sunmaktadır.

Ayasofya Cami

Gezgin 724 İznik araç kiralama yaparak ilçe merkezinde bulunan Ayasofya Camisine yapacağınız seyahat sırasında; bir zamanlar Hristiyan Cemaati için büyük önem taşıyan bir kilise olan bu yapıyı inceleme fırsatını da yakalayabileceksiniz. 

1331 senesinde Orhan Gazi tarafından verilen karara istinaden İslamiyet âlemi için uygun bir ibadethaneye dönüştürülen yapı; uzun bir süre müze olarak kullanılmış, ardından 2011 senesinde tekrar cami olarak faaliyetlerine devam etmiştir. 

 

İznik Kalesi 

Milattan önce 258 senesinde inşa edilen İznik Kalesi Gezgin 724 İznik kiralık araç ile gezebileceğiniz yerlerden biri olmaktadır. Beş kilometre civarında bir uzunluğa sahip olan kale; Roma İmparatorluğu döneminde oldukça etkili bir savunma merkezi olmuştur. İki yüz elliye yakın burcu bulunan kalede on beş de tali kapı yer almaktadır. 
iznik oto kiralama

Antik Tiyatro 

Harika bir doğal güzelliğe sahip olan İznik gölü etrafında yer alan Antik Tiyatro; Gezgin 724 İznik araba kiralama ile yapacağınız yolculuğa farklı bir boyut getirecektir On beş bin kapasiteye sahip olan Antik Tiyatronun yapım tarihi milattan önce ikinci yüzyıla kadar uzanmaktadır. 

İsmail Bey Hamamı 

On dört ila on yedinci yüzyılın izlerini taşıyan İsmail Bey Hamamı İznik gezilecek yerler arasında sizi en fazla etkileyecek tarihi eserlerden biri olmaktadır. Katharina Otto-DOm ve Ali Sami Ülgen sayesinde turizme kazandırılmış bulunan İsmail Bey Hamamı kapsamında yapılan kazı çalışmaları sırasında çeşme ve suyolları da ortaya çıkarılmıştır. Tarihi hamam kalıntılarının sizi eteleyeceği kesin. 

Eşrefoğlu Rumi Türbesi

Hazire şeklinde bir mimariye sahip olan Eşrefoğlu Abdullah Rumi yer ait olan türbeye Gezgin 724 Bursa ucuz araç kiralama yolculuğunuz sırasında oldukça kolay ulaşım sağlayacaksınız. On beşinci yüzyıl imzasını taşıyan türbe; III Beyazıt oğlu olan Şahin Şah’ın zevcesi Mükrime Hatun tarafından yaptırılmıştır.