Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Karacabey Araç Kiralama - Karacabey Oto Kiralama | Gezgin724

Karacabey Araç Kiralama

Bursa iline bağlı en büyük beş ilçeden biri olan Karacabey ilçesi uzun bir süre Mihaliç adıyla anılmıştır. Gezgin 724 Karacabey araç kiralama yapıp; il merkezinden batıya doğru yola çıkmanız durumunda yaklaşık olarak yetmiş kilometre içinde ulaşabileceğiniz Karacabey ilçesi; gezmek, dinlenmek, stres atmak ve iyi bir tatil geçirmek için harika bir alternatif olmaktadır. 

Kapsamında Gençlik parkı, Atatürk Kültür Parkı, Kültür parkı gibi pek çok park alanı yer alan ilçe; sessiz sakin, gürültüden uzak, huzur verici bir yapılanmaya sahip olmaktadır. Bunun yanında gerek doğası gerekse tarihi eserleri konusunda zengin birçok gezilecek yerler zincirine sahip olan ilçemize yapacağınız seyahat sırasında altınızda mutlaka bir araç bulunması gerekmektedir. Eğer ilçemize kendinize ait olan bir araba ile gelmediyseniz, Gezgin 724 Karacabey oto kiralama sizin için ilginç bir alternatif olabilir. 

Karacabey Gezilecek Yerler 

Kapsamında pek çok tarihi eserin yer aldığı Karacabey ilçesine yapacağınız Bursa seyahati sırasında; ilçeye ait doğal güzelliklerin yarında birçok medeniyetin izleriyle karşılaşma şansına da sahip olabileceksiniz. bursa araç kiralama Gezgin 724 Bursa Karacabey araç kiralama ile ilçe kapsamında gezebileceğiniz yerleri şu şekilde sıralayabiliriz: 

 • Uluabat Kuş Cenneti 
 • Yeniköy 
 • Malkara
 • İmaret Cami 
 • Ulubatlı Hasan Anıtı 
 • Baba Kurşun At Mezarı 
 • Mikheal Archestratagos Kilisesi
 • Issız Han 
 • Kurşunlu Manastırı
 • Tigem Karacabey Harası 
 • Bursa Dalyan Gölü

Uluabat Kuş Cenneti 

Uluabat Körfezinde bulunan sazlık kaplı bir alanda yer alan Uluabat Kuş Cenneti; Gezgin 724 Bursa Karacabey araç kiralama yapıp ilçe merkezinden yola çıkarak yaklaşık olarak on beş dakika içinde ulaşabileceğiniz bir konuma sahip olmaktadır. 

Kapsamında yaklaşık olarak ellinin üzerinde kuş türü ve iki yüzün üzerinde bitki çeşidi yer alan Uluabat kuş cenneti; 1974 senesinde hizmete açılmıştır. 
karacabey-araba-kiralama

Yeniköy 

Olağan üstü bir sahil köyü konumunda bulunan Marmara Denizinin kıyı kesiminde yer almaktadır. İle merkezine Gezgin 724 Karacabey rent a car sayesinde otuz dakikalık bir süre içinde ulaşabileceğiniz Yeniköy bölgesi; masmavi denizi ve yemyeşil ormanlarla çevrelenmiş alabildiğine kumsalı ile harika bir tatil beldesi olmaktadır. 

Malkara 

Yeniköy beldesine oldukça yakın bir konumda yer alan Malkara; kapsamında bulunan yeşil alanları ve ormanları ile mükemmel bir nefes alıp verme noktası olmaktadır. Harikulade bir kumsala sahip olan Malkara bölgesi; günübirlik seyahatlerin yanında uzun süre konaklama yapabileceğiniz dinlendirici bir tatil olanağını da sizlere sunmaktadır. 

İmaret Camii

1457 senesinde Karacabey tarafından yaptırtılan İmaret cami seyahatiniz sırasında Gezgin 724 Karacabey ucuz araç kiralama yapma şansına da sahip olacaksınız. Dokuz kubbesi bulunan İmaret Cami; iki kapılı olarak projelendirilmiştir. Avlusunda Karacabey’e ait bir türbe de yer alan İmaret Cami; 1972 senesinde onarlım görmüştür.  
karacabey araç kiralama

Ulubatlı Hasan Anıtı 

Ulubatlı Hasan adına doğduğu köy olan Ulubat köyüne İstanbul’un fetih edilmesinin beş yüzüncü yıldönümünde yaptırılan on üç metrelik bir yüksekliğe sahip olan anıt heykel; Metin Yurdanur imzasını taşımaktadır. 

Baba Kuruş At Mezarı 

Gezgin 724 Karacabey kiralık araç; Karacabey havzasında yer alan Baba Kuruş At Mezarına yapacağınız seyahat esnasında da size refakat edecektir. Suriye’den özel olarak Atatürk’ün isteği üzerine satın alınıp getirilen bir Arap atı olan Baba Kuruş; bu bölgede on bir sene damızlık olarak kullanılmış, yüz kırk bir tane tayın üretilmesini sağlamıştır. At yetiştiriciliğine vermiş olduğu katkıya istinaden Baba Kuruş adına yaptırtılan mezar; atmış seneden fazla bir geçmişse sahip olmakta. 

Mikhael Archestrategos Kilisesi

Gezgin 724 Karacabey araba kiralama ile yapacağınız ilçe geziniz sırasında sizi etkileyecek alanlardan biri de Mikhael Archestrategos Kilisesi olmaktadır. 1843 senesinde inşa edilen kilise; moloz taş, tuğla ve antik taş işçiliği kullanılarak projelendirilmiştir. 
karacabey oto kiralama

Issız Han 

Seyran köyünde yer alan Issız Han; Karacabey ilçesine yaklaşık olarak beş kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır.  Yıldırım Beyazıt döneminde bu bölgeden geçen kervanların konaklaması amacıyla inşa edilen Issız Han; yontulmuş beyaz taş işçiliği kullanılarak projelendirilmiştir. Ulubat gölünün yakınlarında bulunan han; gerek mimari özellikleri gerekse etrafında bulunan harikulade doğası ile keyif alabileceğiniz özellikler taşımaktadır. 

Kurşunlu Manastırı 

Gezgin 724 Bursa ucuz araç kiralama konforuyla ilçe merkezinden yola çıkıp, yaklaşık olarak kırk dakika içinde ulaşma olanağınız bulunan Kurşunlu Manastırı; adını almış bulunduğu Kurşunlu köyü sınırları içinde yer almaktadır. Tarih dönemi içinde uzun bir süre Rumların kullanmış olduğu manastırı yaptığı uzun yolculuk sırasında oldukça tahrip olsa da hala kalıntılarıyla o devrin izlerini günümüze kadar sunabilmiştir. 

Tigem Karacabey Harası

Karacabey gezilecek yerler arasında mutlaka görmenizi önereceğimiz güzelliklerden biri de kuşkusuz ki ilçe merkezine yetmiş sekiz kilometre mesafede bulunan Tigem Karacabey Manastırı olmaktadır. Ülkemiz sınırları içinde yer alan en kapsamlı ve en büyük tarımsal işletmelerden biri olan Tigem Karacabey Harası; TBMM tarafından çıkarılan bir kanuna istinaden hara şeklinde yapılandırılmıştır. Kapsamında yedi yüz doksan civarında at bulunan harra geziniz oldukça eğlenceli geçecektir.