Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kestel Araç Kiralama - Kestel Oto Kiralama | Gezgin724

Kestel Araç Kiralama

Osmanlı İmparatorluğu zamandaki mimari tarzının en iyi örneklerini kapsamında barındıran Keste ilçesi; tarihi eserler konusunda farklı bir çekiciliğe sahip olmaktadır. Bursa iline bağlı bulunan diğer ilçeler gibi bu ilçemizi gezerken de Gezgin 724 Kestel araç kiralama kullanma şansınız bulunmakta.

Kestel Gezilecek Yerler 

Bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğunun başkenti olarak tarihimizde önemli bir kapsamı bulunan Bursa ilçeleri arasında bulunan Kestel ilçesi gezilecek yerler konusunda da ilgi çekici ayrıntılar taşımaktadır. Gezgin 724 Kestel oto kiralama yaparak daha verimli bir şekilde gezebileceğiniz ilçemizde mutlaka görmenizi önerebileceğiz yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kestel Kalesi 
  • Kestel Meydanı 
  • Derekızık Köyü
  • Alaçam Şelalesi ( Deliçay Şelalesi ) 
  • Vani Mehmet Efendi Camii
  • Baba Sultan Camisi ve Türbesi 
  • Babasultan Barajı 
  • Şaitabat Şelalesi 

Kestel Kalesi

Gezgin 724 Bursa Kestel araç kiralama yaparak il merkezinden yola çıkıp on ya da on beş dakika içinde ulaşabileceğiniz Kestel ilçesi; Bizans İmparatorluğu zamanında inşa edilmiştir. Zamanımıza kadar büyük ölçüde tahrip olarak gelen Kestel kalesi; ilçe açısından önemli bir tarihi kapsama sahip olmaktadır. 

Kestel Meydanı 

Gezgin724 Kestel rent a car ilçe yolculuğunuz sırasında yöre halkının da oldukça sık kullandığı Kestel Meydanına giderek bir mola vermenizi tavsiye ederiz. Aracınızı ücret otoparka park ederek meydanda bulunan kafeteryalarda oturup keyifle çayınızı yudumlarken; yöre halkıyla da kaynaşıp sohbet edebilir, ilçe ile ilgili efsanelerin tadını çıkarabilirsiniz. 

Derekızık Köyü

İl merkezine Gezgin 724 Kestel ucuz araç kiralama ile on beş dakika, ilçe merkezine ise alt ya da yedi dakika uzaklıkta yer alan Derekızık Köyü; Uludağ bölgesine oldukça yakın konumda bulunan ormanlık bir alandadır. Kayın, meşe ve kestane ağaçlarıyla kaplanmış olan orman köyü niteliğinde bulunan beldemiz; aynı zamanda yurdumuz kapsamındaki tek orman köyü olma özelliğine sahip olmaktadır.

Elli haneden fazla bir yerleşim alanı bulunan Derekızık köyü; düz bir alan üzerine konumlanmıştır. bursa araç kiralama Harika bir otantik ortama sahip olan bu belde Kestel seyahatinize ayrı bir dinlendirici hava katacaktır. 

Deliçay Şelalesi ( Alaçam Şelalesi )

Doğaseverler için oldukça çekici nitelikleri bulunan Deliçay Şelalesi halk arasında Alaçam Şelalesi olarak da anılmaktadır. Gezgin 724 Keleş kiralık araç kullanmanız durumunda oldukça rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz Alaçam Şelalesi; Alaçam köyü sınırları içinde yer almaktadır. 

Şirin patika yolları, adrenalin yüklü kanyonu, muhteşem doğasıyla yoğun ilgi çeken Alaçam Şelalesi; dağ ve doğa sporlarına ilgisi olanlar için de unutulmaz bir tatil olanağı sunmaktadır. Bu bölgeye yapacağınız gezi sırasında dilerseniz, Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü tarafından düzenlenen aktivitelere de katılma şansınız bulunmakta. 

Vani Mehmet Efendi Camii

Eskiden sınır kalesi niteliğinde değerlendirilen Kestel ilçesi; Vani Mehmet Efendi tarafından yerleşim yeri olarak da kullanılmaya başlanan bir ilçemizdir. Vani Mehmet Efendi yerleşim yeri olduktan sonra Kestel İlçesine kendi adı verilen bir külliye yaptırmış, bu külliyenin etrafına da halk tarafından yararlanılabilmesi amacıyla fırın, hamam, medrese, imaret, cami gibi yapılandırmalar inşa ettirmiştir. 

Gezgin 724 Keleş araba kiralama ile gezebileceğiniz külliyeden zamanımıza kadar bir tek camisi ulaşmayı başarabilmiştir. Caminin avlusunda Vani Mehmet Efendinin mezar ve türbesinin de yer aldığı bu olan mimari tarzıyla tarih severlerin yoğun ilgisini çekmektedir.

Baba Sultan Camisi ve Türbesi 

Halk arasında Geyikli Cami olarak da anılan Baba Sultan Cami, türbe ve hamamdan oluşan bir yapılandırmaya sahip olmaktadır. Daha önce yapılmış olan bir külliyenin kapsamında yer alan Baba Sultan Cami ve Türbesi; Geyikli Baba ismini alan bir zatın mezarının bulunduğu alandadır. 

Baba Sultan Barajı 

Amatör ve profesyonel balıkçıların yoğun ilgisini çeken Baba Sultan Barajı; Gezgin 724 Bursa ucuz araç kiralama kapsamında gezebileceğiniz yerler arasında bulunmakta. DSI tarafından tarıma ve doğaya sulamada katkı sağlanması amacıyla inşa edilen Baba Sultan Barajı; Baba Sultan köyünde yer almaktadır. Baraj sularının aktığı gölde yüzen sazan balıklarıyla olta balıkçılığı konusunda gözde alanlardan biri olan Baba Sultan Barajı; Kestel ilçesinde oldukça yoğun ilgi çekmektedir. 

Saitabat Şelalesi 

Derekızık köyüne yaklaşık olarak üç ya da beş kilometre uzaklıkta yer alan şelale; Uludağ eteklerinden süzülen kar sularının beş metre yükseklikte yer alan bir tepeden süzülmesiyle oluşmuş doğal bir oluşumdur. Yeşil alanıyla büyüleyici bir niteliğe sahip olan şelale; doğa sporlarına ilgisi olanların keyif alacağı niteliktedir. 

Kestel gezilecek yerler kapsamında önemli bir yere sahip olan Şaitabat Şelalesi; içinde bulunduğu yeşil doğanın yanında; Kestel ilçesinin bütün doğal güzelliklerini bünyesine alan muhteşem manzarasıyla kelimenin tam anlamıyla görsel bir şov sunmaktadır. 

Şaitabat Şelalesine yapacağınız gezi sırasında dilerseniz; etrafında bulunan kır kahveleri ya da kafeteryalarda oturarak hem mükemmel bir manzara size eşlik ederken karnınızı doyurabilirsiniz, hem de çay ya da kahve yaparak günün tüm yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.