Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Nilüfer Araç Kiralama - Nilüfer Oto Kiralama | Gezgin724

Nilüfer

Bursa’nın 17 ilçesinden biri olan bölge adını, Osman Gazi’nin eşi Nilüfer Hatun’dan alarak 1987 yılında kurulmuştur. Yapılaşmanın yeni gerçekleştiği ilçe; Bursa ilinin sanayi, turizm ve ticaret açısından yüksek gelire sahip ilçesi arasında yer alır. Yakın tarihte kurulmasına rağmen ilçe yoğun nüfus artışına sahiptir. Nilüfer gezilecek yerler bakımından arkeolojik sit alanları, tarihi yapılar ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini karşılamaktadır. İlçe hem Bizans hem de Osmanlı dönemine ait izlere ev sahipliği yapmaktadır. 

Nilüfer İlçesinin Geçim Kaynağı ve İklimi

İlçenin geçim kaynağı, tarım ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri üzerinden karşılanmaktadır. Son dönemlerde ilçe, sanayileşerek fabrika ve üretim tesislerinin merkezi haline gelmiştir. Böylelikle ilçe sakinlerine, yüksek oranda iş imkanı sağlanmaktadır. Sanayi faaliyetleri arasında tekstil, araç, yedek parça ve makine üretimleri yer alır. İlçenin iklim yapısı, Marmara bölgesinin karasal iklimine benzerlik gösterir. En sıcak ay Temmuz olurken soğukların hissedildiği zamanlar Ocak ve Şubat aylarıdır. İlçeye yaz aylarında Nilüfer oto kiralama ile ziyaret edebilirsiniz. 
nilüfer araba kiralama
Nilüfer İlçesinin Sosyal ve Kültürel Yapısı

İlçedeki kültürel ve sosyal faaliyetler, Nilüfer Belediyesi tarafından gerçekleştirilmektedir. Belediye resim, heykel, mozaik, Ebru ve fotoğrafçılık dersleri vererek bölge nüfusunun eğitim ve kültür düzeyini yükseltmeyi amaçlar. Konak Kültürevi, Uğur Mumcu Sahnesive Nâzım Hikmet Kültürevi bünyesinde yıl boyunca çeşitli tiyatro, konser ve söyleşi etkinlikleri düzenlenmektedir. Yaz aylarında Uludağ Üniversitesi ve belediyenin açık hava konserleri ve eğlenceli festivalleri ile Nilüfer araç kiralama hizmetini tercih ederek çeşitli etkinliklere katılım sağlayabilirsiniz.

Gölyazı Köyü ve Ağlayan Çınar

Ulubat Gölü’nün kıyısında yer alan Gölyazı balıkçı köyü, ilçede görülmeye değer nadide yerlerden biri olarak karşımıza çıkar. Eskiden Rum hakimiyetinde olan köy, sıcakkanlı ve misafirperver bölge sakinleriyle ziyaretçilerin keyifli ve sakin vakit geçirmeleri amaçlanır. İki küçük adayı birbirine bağlayan köprüyü kullanarak Nilüfer oto kiralama hizmeti sayesinde köyü kısa bir sürede gezebilirsiniz. 

Köyde tarihi Rum evlerini, antik manastırını ve surları ziyaret edebilir, Ağlayan Çınar tabelalarını takip ederek çay bahçesinin ortasındaki koca çınarı gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. 730 yıllık geçmişe sahip Ağlayan Çınar, ilgi çekici hikâyesiyle her yıl düzenli ziyaretçilerini karşılamaktadır. 7 asırdır ilçenin gösterişli havasını yansıtan çınar, kanlı gözyaşları diğer bir tabirle gövdesinden öz suyunun açığa çıkmasıyla bilinir. Köyün meydanında konumlanan ve toplumlar arasında ağaç-anıt işaretine sahip çınarı, bursa araç kiralama ile ziyaret edebilirsiniz.

Misi Köyü’nün Güzellikleri

İldeki en eski yerleşim yeri olarak anılan Misi Köyü, tarihi yapıları ve antik evleriyle ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor. Doğal tabiatı ve tarihi değerleriyle büyük ilgi gören köy, 2000 yıldan fazla bir geçmişe sahiptir. İl merkezine 12 km uzaklıkta konumlanan köye Nilüfer araba kiralama ile kolayca ulaşım sağlayabilir, asırlardır ayakta kalmayı başaran bölgeyi yakından inceleme fırsatına sahip olabilirsiniz. Asma yaprağı, şarabı ve pekmezi ile ünlü köyde hem yöresel lezzetleri tadabilir hem de tarihte gezintiye çıkabilirsiniz. 
nilüfer araç kiralama
Köydeki yıkık manastırda İncil’in nüshasının gömülü olduğuna inanıldığından Hıristiyanlar için önemli bir yere sahiptir. Bol yeşilliği ve temiz havasıyla ziyaretçiler köyde piknik yaparak eğlenceli vakit geçirmeyi planlarlar. Bursa gezinizde Nilüfer rent a car araçlarıyla Misi Köyü’ne ulaşım sağlayabilir, sosyal ve kültürel anlamda keyifli bir gezi düzenleyebilirsiniz. 

Aziz Panteleimon Kilisesi

Gölyazı bölgesinde yer alan Aziz Panteleimon Kilisesi, Rum Ortodokslarının hüküm sürdüğü zamanlara dair önemli ve tarihi değeri yüksek bir örneğe ev sahipliği yapmaktadır. Zamana ve beklenmedik yangınlara rağmen günümüze kadar kalmayı başaran kilise, kurulduğu günden beri çeşitli amaçlar için kullanılmıştır. 

Nilüfer Belediyesi tarafınca restore edilen kilisede tarihi değerlere uygun olarak çalışmalar yapılmış ve bu çalışmalar sonucunda kültürevi olarak 2014 yılında ziyarete açılmıştır. Aziz Georgias"a ithaf edildiği düşünülen kilisenin 19.yüzyılda tamamlandığı biliniyor. 13×21 boyutlarındaki kilisenin üç nefli ve narteksli gövdesinde antik devşirme blokları hakimdir. Kiliseyi Nilüfer kurumsal araç kiralama ile ziyaret edebilir, gezi rotanızı değiştirip Antik Tiyatro’da gün batımını izleyebilirsiniz.

Macera Severlere Ayvaini Mağarası

Ülkemizin en uzun ikinci mağarası konumundaki Ayvaini Mağarası, doğal oluşumları ve eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerin odak noktası olmayı sürdürmektedir. Mezozoik Zaman’dan günümüze kadar kalan mağara, 1970 yılında keşfedilerek maceracı ve dağcı keşifçilerin uğrak noktası olarak ziyarete açılmıştır. Yer altında 5,5 km uzunluğundaki mağarada doğal oluşumun mirası olarak sarkıt, dikit, duvar damlataşları, havuzlar ve gölcük yapılar yer alıyor. Ayvaini Köyü üzerinden Nilüfer kiralık araç hizmetinden yararlanarak mağaraya kısa yoldan ulaşım sağlayabilirsiniz.
nilüfer oto kiralama
Nilüfer İlçesine Ulaşım ve Yemek Kültürü

Bursa il merkezine oldukça yakın olan ilçeye, terminal, metro ve otobüs istasyonları ile ulaşabilirsiniz. Arzu ederseniz de Nilüfer araç kiralama hizmeti ile İzmir yolunu takip ederek, ilçeye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bölgeyi ziyaret ettiğiniz vakit, Bursa’nın özgün lezzeti İskender kebabını yiyebilir, kestane şekeri, tahinli pide ve diğer tatları da değerlendirebilirsiniz.