Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Orhaneli Araç Kiralama - Orhaneli Oto Kiralama | Gezgin724

Orhaneli Gezilecek Yerler

Bursa ilinin tarihi açıdan önemli olan illerinden biri de Orhaneli ilçesidir. Bursa iline uzak bir konumda bulunan ilçenin çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Tarihi yapısının yanında doğal güzellikleriyle de öne çıkan ilçeyi gezip görmek amacıyla birçok kişi gelmektedir. İlçenin önemli özelliklerinden biri de ilçe sınırlarında bulunan termik santraldir. Bölgenin ekonomik ve sosyal yönden işlek olmasını sağlayan santral, birçok kişinin çalıştığı yerlerden biridir. Orhaneli ilçesinin gezip görülecek yerlerine ulaşım sağlamak için farklı seçenekler bulunmaktadır. Orhaneli gezilecek yerler için özel araç kiralama seçeneği tercih edilebilir.

Orhaneli ilçesinin yer şekilleri ve doğal güzellikleri dikkat çekmektedir. Ormanlık alanların yoğun olarak yer kapladığı ilçenin yeşil alanları öne çıkmaktadır. Hem yerel halkın hem de bölgeye gelen turistlerin piknik alanı olarak kullanabileceği yerler bulunmaktadır. Hem tarihi hem de kültürel birçok gezilecek yerin bulunduğu ilçeye, hem yerli hem de yabancı turistler seyahat etmektedir. İlçeye ulaşım sağlamak için çeşitli seçeneklerden yararlanılabilir. Bursa il merkezinden hareket eden farklı toplu taşıma araçları ile Orhaneli ilçesine ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca Orhaneli ilçe merkezinden verilen Orhaneli araç kiralama hizmetlerinden de yararlanılabilir.
orhaneli araba kiralama
Orhaneli Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Orhaneli ilçesi, Bursa iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin, Bursa il merkezi sınırlarına olan uzaklığı yaklaşık olarak 70 kilometredir. İlçeye ulaşım sağlamak için Bursa il merkezinde bulunan dolmuşlar ve halk otobüsleri tercih edilebilir. Önemli il ve ilçelere yakın konumda bulunan Orhaneli, ulaşım faaliyetlerinin gelişmiş olduğu ilçelerden biridir. bursa araç kiralama hizmetleri ile ilçe ve çevresine ulaşım sağlanabilmektedir.

Bursa ilinin rotasında bulunan ilçeler arasında bulunan Orhaneli, birçok ilçeye sınırı olan bir yerleşim merkezidir. İlçenin Kuzeyinde Nilüfer ve Osmangazi ilçeleri bulunmaktadır. Batısında Mustafa Kemalpaşa bulunan ilçenin güneyinde ise Büyükorhan ilçesi bulunmaktadır. Orhaneli ilçesinin doğusunda ise Keles ilçesi bulunmaktadır.  Orhangazi ve çevre ilçelerine özel araçlar ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler, Orhaneli oto kiralama faaliyetlerine başvurabilir.

Orhaneli Geçim Kaynakları

Orhaneli ilçesinin geçim kaynakları çeşitlilik göstermektedir. Bursa ilinin gelişmiş ilçeleri arasında bulunan Orhaneli ilçesinde sanayi ve hizmet faaliyetleri yoğun olarak gerçekleştirilmektedir. Özellikle ilçe sınırlarında bulunan termik santral, ilçenin en önemli ekonomik faaliyetleri arsında bulunmaktadır. Turizm gelirlerinin de yüksek olduğu ilçede tarım ve hayvancılık ile geçimini sağlayan kişiler de bulunmaktadır. İlçenin en önemli hizmet kollarından biri de Orhaneli kiralık araç hizmetleri olarak öne çıkmaktadır.

Orhaneli Kaya Hamamları

Sadağı Köyü, Orhaneli ilçesine bağlı olan köylerden biridir. Orhaneli ilçe merkezine yaklaşık olarak 6 kilometre uzaklıkta bulunan Kaya hamamları, Sadağı köyündedir. Hamamların çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Çok eski yıllarda inşa edilmiş olan hamamlar, günümüzde de kullanılmaktadır. Şifalı su bakımından oldukça zengin olan Kaya hamamları, birçok turistin ziyaret ettiği yerlerin başında gelmektedir. Sağlık turizmi açısından önemli olan bölgeye ulaşım sağlamak için Orhaneli ucuz araç kiralama hizmetleri tercih edilebilir.
orhaneli araç kiralama
Orhaneli Karagöz Piknik Yeri

Bölgenin ormanlık yerlerinden biri olan Karagöz piknik yeri, hem yerel halk hem de bölgeye gelen ziyaretçiler tarafından sık sık ziyaret edilen yerlerden biridir. İlçede uzun yılardır yapılan festivallere de ev sahipliği yapan piknik yeri, doğal güzelliği ile dikkat çekmektedir. Doğa manzarasını ve huzuru seven kişilerin gezip görmesi gereken yerlerden biri olan piknik yeri, kolay ulaşım sağlanabilen yerlerden biridir. Karagöz piknik yerine rahat ve pratik bir şekilde ulaşmak isteyen kişiler, Orhaneli rent a car ile araç kiralayabilmektedir.

Orhaneli Sadağı Kanyonu

Sadağı köyü, turistik yerleri ile ünlü olan yerleşim merkezlerinden biridir. Kaya hamamlarına yakın konumda bulunan Sadağı kanyonu, doğal güzelliği ve ihtişamıyla dikkat çeken turistik yerlerden biridir. Ağaçlar ve su kaynağı ile oldukça güzel bir yer olan kanyona ulaşmak için belli bir noktadan sonra yürümek gerekmektedir. Şifalı su kaynaklarına ve doğal güzelliklere ulaşmak için araçlara ihtiyaç duyan kişiler, Orhaneli oto kiralama hizmetlerini tercih edebilmektedir.
orhaneli oto kiralama
Orhaneli Murat Çelebi Camii

Bursa, tarihi camileri ve yapılarıyla ünlü olan illerimizden biridir. İl sınırlarında birçok tarihi cami bulunmaktadır. Bu camilerden biri de Orhaneli ilçesinde bulunan Murat Çelebi Camisidir. Ne zaman inşa edildiği hakkında net bir bilgi bulunmayan cami tarihi bakımdan oldukça önemlidir. Camiyi gezmek için Orhaneli araç kiralama hizmetlerine başvurulabilir.

Orhaneli Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Bursa ilinin en fazla gezi turu düzenlenen ilçeleri arasında bulunan Orhaneli, fazla sayıda gezip görülecek yeri ile dikkat çekmektedir. İlçede hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle ünlü yerler bulunmaktadır. Konaklama ve ulaşım faaliyetlerinin de gelişmiş olduğu ilçeyi rahat bir şekilde gezmek isteyen kişiler, Orhaneli kurumsal araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

Bursa’nın hemen hemen tüm ilçelerini araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak gezebilmek mümkün oluyor. Bu sayede oldukça uygun fiyat seçeneğinde üstelik konforlu bir şekilde Bursa araç kiralama hizmetlerinin ayrıcalıklarından da yararlanmak mümkün oluyor.