BURSA - ORHANGAZİ Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

BURSA - ORHANGAZİ En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

BURSA - ORHANGAZİ Tanıtımı

Orhangazi Gezilecek Yerler

Türkiye’nin doğal ve kültürel zenginlikler bakımından en fazla seçenek olan şehirlerinden biri de Bursa’dır. Bursa ilinin farklı ilçelerinde oldukça güzel yerler bulunmaktadır. Yıl içinde hem yerli hem de yabancı turistler tarafından sık sık ziyaret edilen Bursa, Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden biridir. Bursa ilinin turizm bakımından önemli ilçeleri arasında yer alan Orhangazi, doğal güzellikleri ile öne çıkmaktadır. İlçe sınırlarında bulunan doğal güzelliklerin yanında tarihi yapılar da oldukça dikkat çekicidir. Orhangazi gezilecek yerler için tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri arasında araç kiralama hizmetleri öne çıkmaktadır.

Osmanlı tarihi içinde oldukça önemli yerleşim merkezlerinden olan Orhangazi, ismini devletin padişahlarından olan Orhan Gazi’den almıştır. Osmanlı Devleti’nin başkent olarak kullandığı iller arasında yer alan Bursa’nın önemli ilçeleri içinde olan Orhangazi, tarihi zenginlikleriyle dikkat çekmektedir. İlçenin çeşitli bölgelerinde tarihi ve doğal açıdan oldukça güzel yerler bulunmaktadır. Türkiye’nin çeşitli illerinden Orhangazi ilçesini gezip görmek amacıyla gelen kişilerin tercih edebileceği farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Bursa il merkezinden hareket eden toplu taşıma araçları tercih edilebileceği gibi Orhangazi araç kiralama hizmetleri de tercih edilebilmektedir.

Orhangazi Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Orhangazi ilçesi, Bursa iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin, Bursa il merkezi sınırlarına olan uzaklığı yaklaşık olarak 45 kilometredir. İlçenin en önemli özelliklerinden biri İznik Gölü’ne kıyısı bulunmasıdır. Yeşil ve mavinin birleştiği noktalar arasında yer alan Orhangazi, doğal güzellikleri ile öne çıkmaktadır. İlçeye ulaşım sağlamak için tercih edilen Orhangazi araba kiralama hizmetleri dikkat çekmektedir.
orhangazi araba kiralama
Orhangazi ilçesinin doğusunda İznik ilçesi bulunmaktadır. Güneyinde Yenişehir bulunan ilçenin batısında ise Gemlik ilçesi bulunmaktadır. Kestel ve Gürsu gibi ilçelere de yakın konumda bulunan ilçenin denize kıyısı bulunmamaktadır. Düz bir alanda kurulu olan ilçenin yer şekilleri ve iklimi elverişlidir. bursa araç kiralama Bölgenin en sık ziyaret edilen turistik ilçelerinden olan Orhangazi, yıl içinde yüksek sayıda turist ağırlamaktadır. Turistlerin en sık tercih ettiği ulaşım seçenekleri arasında Orhangazi oto kiralama hizmetleri bulunmaktadır.

Orhangazi Geçim Kaynakları

Son yapılan nüfus sayımlarından sonra Orhangazi ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak 80 bin miktarında belirlenmiştir. Orhangazi ilçesinin geçim kaynakları farklılık göstermektedir. Tarım yapmaya elverişli alanlar olduğu için tarım faaliyetleri ile geçimini sağlayan yer halk bulunmaktadır. Ayrıca ilçeye bağlı çeşitli köylerde hayvancılık faaliyetleri de yapılmaktadır. İznik Gölünün büyük bir kısmı ilçe sınırlarında bulunduğu için su sporları da bu ilçe de yapılmaktadır. İlçede yürütülen hizmet faaliyetleri arasında Orhangazi kiralık araç hizmetleri dikkat çekmektedir.

Tarihi Orhangazi Camii

İlçenin merkez sınırları içerisinde yer alan Orhangazi Cami, bölgenin en sık ziyaret edilen tarihi yerlerinden biridir. Tarihi bakımdan oldukça önemli özelliklere sahip olan caminin çevresinde çeşitli tarihi yapılar da bulunmaktadır. İmarethane, zaviyeler, medreseler, han ve hamamların bulunduğu bölgenin tarihi değeri oldukça yüksektir. Caminin Orhan Bey tarafından inşa edildiğine dair bilgiler bulunmaktadır. İlçenin tarihi yapılarını rahat bir şekilde gezip görmek isteyen kişiler, araç kiralamak için Orhangazi ucuz araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir.
orhangazi araç kiralama
Orhangazi Keramet Kaplıcaları

Keramet Kaplıcaları, Orhangazi ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Kaplıcaların ilçe merkezi sınırlarına uzaklığı yaklaşık olarak 18 kilometredir. Kaplıcalar, doğal sit alanı olarak belirlenmiştir. Sıcak ve şifalı suyun çıktığı bölgeyi birçok kişi ziyaret etmektedir. Çeşitli hastalıklara iyi gelen şifalı sudan faydalanmak amacıyla bölgeye gelen kişiler, farklı hizmetlerden yararlanmaktadır. Hem sağlık turizmi hem de doğal güzellikleri görmek amacıyla bölgeye gelen kişiler, Orhangazi rent a car hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Orhangazi Gürle Dağı

Gürle Dağı, Orhangazi ilçe sınırlarında bulunan ve oldukça yüksek bir nokta olan bir yerdir. Yüksekliğinin ve doğal yapısının yamaç paraşütü yapmak için uygun olmasından dolayı yıl içerisinde birçok kişi bölgeye gelmektedir. Doğal güzelliği ile de oldukça dikkat çeken Gürle Dağı, ilçenin en işlek turistik yerlerinden biridir. Bölgeye ulaşım sağlamak için Orhangazi oto kiralama hizmetlerinden özel araç kiralanabilmektedir.

Orhangazi Ilıpınar Höyüğü

Orhangazi ilçesi sınırlarında bulunan Ilıpınar, bölgenin tarihi açıdan önemli değerlere sahip olan yerleri arasında bulunmaktadır. Bu bölgede bulunan höyük, hem tarihi hem de doğal güzellikler bakımından oldukça önemli özelliklere sahiptir. Sıcak su kaynaklarının da olduğu bölgeye, Orhangazi araç kiralama hizmetlerinden özel araba kiralayarak ulaşım sağlanabilir.
orhangazi oto kiralama
Orhangazi Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Orhangazi, Bursa’nın gelişmiş ilçeleri arasında yer almaktadır. Bu sayede konaklama ve ulaşım gibi hizmetler kaliteli bir şekilde verilmektedir. İlçeye gelen kişilerin konaklayabileceği oteller ve çeşitli pansiyonlar bulunmaktadır. Ayrıca Orhangazi kurumsal araç kiralama hizmetleri ile rahat bir şekilde araç kiralama seçeneğinden yararlanılabilir.

Siz de Bursa şehrinin doğal ve kültürel güzelliklerini gezmeyi çok istiyorsanız mutlaka Bursa oto kiralama hizmetlerinden yararlanmalısınız. Zira bölgede uluslar arası kalite standartlarına uygun bir şekilde araç kiralama hizmetinin sunulduğu biliniyor. Elbette ki bu durum da bölgeyi ziyaret etmeyi isteyenler açısından pek çok önemli kazanımı da beraberinde getiriyor.