Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Osmangazi Araç Kiralama - Osmangazi Oto Kiralama | Gezgin724

Osmangazi Gezilecek Yerler

Dört bir yanı güzellikler ile çevrili olan Türkiye’nin dikkat çeken birçok yerleşim merkezi bulunmaktadır. Tüm bölgelerimizde doğal ve tarihi güzellikleri ile öne çıkan il ve ilçeler bulunmaktadır. Marmara Bölgesi’nin en önemli özelliklere sahip illerinden biri de Bursa ilidir. Osmanlı Devleti zamanında da sık sık kullanılan ve önemli bir yerleşim merkezi olan Bursa’nın ilçelerinde birçok turistik yer bulunmaktadır. Bursa’nın turistik yerleri bakımından zengin olan ilçelerinden biri de Osmangazi ilçesidir. Osmangazi gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir ilçedir. 

Farklı ulaşım seçenekleri ile rahat bir şekilde gezilebilen ilçeye, toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Özel araçlar ile gezmeyi seven kişilerin yararlanabileceği Osmangazi araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır. Osmangazi, Bursa ilinin en kalabalık ilçelerinden biridir. Uludağ bölgesine de yakın olan ilçe, tam bir turizm merkezidir. bursa araç kiralama Tarihi güzelliklerinin yanında doğal güzellikleriyle de öne çıkan ilçede önemli yapılar bulunmaktadır. Uludağ kayak merkezine gelen turistler, Osmangazi ilçesindeki tarihi yapıları gezip görmektedir.

Osmangazi Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Osmangazi ilçesi, Bursa iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin, Bursa şehir merkezi sınırlarına olan uzaklığı yaklaşık olarak 95 kilometredir. Uludağ’a ve önemli ilçelere yakın konumda bulunan Osmangazi, ulaşım faaliyetlerinin gelişmiş olduğu yerleşim merkezlerinden biridir. İlçeye ulaşım sağlamak isteyen kişiler, toplu taşıma araçlarını tercih edebilmektedir. Aynı zamanda Osmangazi oto kiralama hizmetlerinden araç kiralayarak da ulaşım sağlanabilir.
osmangazi araba kiralama
Osmangazi ilçesinin doğusunda 3 tane ilçe bulunmaktadır. Gürsu, Yıldırım ve Kestel ilçelerine yakın olan ilçenin batısında ise Nilüfer ilçesi bulunmaktadır. Kuzeyinde denize kıyısı olan ilçelerden Gemlik ve Mudanya olan Osmangazi’nin güneyinde ise Orhaneli ilçesi bulunmaktadır. Birçok ilçeden otobüs ve dolmuş seferleri ile bölgeye ulaşım sağlanabilmektedir. İlçeye gelen turistler gezi amacıyla Osmangazi araba kiralama hizmetlerini tercih edebilir.

Osmangazi Geçim Kaynakları

Hem bölgenin hem de Türkiye’nin en kalabalık nüfusa sahip yerleşim merkezlerinden olan Osmangazi, ekonomik faaliyetlerin gelişmiş olduğu bir ilçedir. İlçe sınırlarında birçok ekonomik faaliyet gerçekleştirilmektedir. Hizmet ve sanayi sektörünün gelişmiş olduğu ilçede bu kollarda birçok kişi çalışmaktadır. Aynı zamanda turizm gelirlerinin de yüksek olduğu ilçede, Uludağ kayak merkezi, bölgeye birçok turistin gelmesini sağlamaktadır. Bölgeye gelen turistler Osmangazi kiralık araç hizmetlerinden ve konaklama faaliyetlerinden yararlanmaktadır.

Osmangazi Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ, Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biridir. Her sene kış aylarında hem Türkiye içinden hem de yurtdışından birçok kişi Uludağ’a gelmektedir. Kış tatilinin ve kayak sporunun en önemli merkezlerinden olan Uludağ, Osmangazi ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Uludağ’da birçok otel ve tatil köyü bulunmaktadır. Eğlence merkezleri ve özel alanlarıyla tam bir tatil yeri olan Uludağ’a ulaşım sağlamak için Osmangazi ilçesinde yürütülen araç kiralama faaliyetlerinden yararlanılabilir. Osmangazi ucuz araç kiralama hizmetleri ile kaliteli ve güvenli bir şekilde araç kiralanabilir.
osmangazi araç kiralama
Osmangazi Botanik Park

Soğanlı Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Botanik Park, bölgenin en fazla dikkat çeken doğal güzelliklerinden biridir. Yeşil alanların fazlalığıyla öne çıkan parkta dinlenme alanları da bulunmaktadır. Farklı çiçek çeşitleri ile donatılan Botanik Park, mavi ile yeşilin bir araya geldiği noktalardan biridir. Huzurlu ortamı ve oksijenli havayı seven kişiler, Bursa gezilerinde Botanik Parkı ziyaret etmektedir. Büyük bir park olduğu için çevresini araçlar ile gezmek daha pratiktir. Hem Botanik Parkı hem de çevresini rahat bir şekilde gezmek isteyen kişiler, Osmangazi rent a car ile araç kiralayabilmektedir.

Osmangazi İpek Hanı

Osmangazi ilçesinin merkezinde bulunan İpek Han, çok eski zamanlarda inşa edilmiştir. Hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça önemli olan İpek Hanı, turistler tarafından sık sık ziyaret edilmektedir. Mimar İvaz Paşa tarafından inşa edilen han, süslemeleri ve mimarisi ile dikkat çekmektedir. Günümüze kadar çeşitli yenileme çalışmalarına uğrayan han, aktif olarak kullanılmaktadır. Tarihi çarşıyı gezmek isteyen kişiler, Osmangazi oto kiralama hizmetlerinden araç kiralayarak bu yere ulaşım sağlayabilir.

Osmangazi Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Osmangazi, Bursa ilinin gezilecek yerler bakımından en zengin yerlere sahip olan ilçesidir. Bu nedenle bu ilçeye sık sık gezi turu düzenlenmektedir. Gezi turu düzenlemek isteyen kişiler, toplu taşıma araçlarından veya gezi turu firmalarından yararlanabilmektedir. Özel araçlar ile bölgeyi rahat bir şekilde gezmek isteyen kişilerin yararlanabileceği Osmangazi araç kiralama hizmetleri vardır.
osmangazi oto kiralama
Konaklama, barınma ve ulaşım hizmetlerinin oldukça gelişmiş olduğu ilçede gezip görülebilecek birçok yer bulunmaktadır. Bu nedenle gezi turunu konaklama yaparak gerçekleştirmek daha faydalı olacaktır. İlçenin tüm yerlerini daha rahat ve hızlı bir şekilde gezmek isteyen kişiler, Osmangazi kurumsal araç kiralama hizmetlerine başvurabilir.

Günümüz itibariyle Bursa araç kiralama hizmetlerinin varlığından söz ettiğimizde karşımıza oldukça geniş kapsamlı bir hizmet çıkıyor. Araç kiralama hizmetlerinin Bursa kentinde çok gelişmiş olması sayesinde hem uygun fiyatlı hem de oldukça konforlu bir şekilde bölgedeki oto kiralama hizmetlerinden yararlanmak mümkün oluyor.