Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 02.03 - 10:00
Drop of location 07.03 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bursa Araç Kiralama - Bursa Rent A Car

Bursa Oto Kiralama 

2 milyon 900 bini aşan nüfusuyla önemli bir ticaret, sanayi ve turizm kenti olan şehir, ülkemizin en kalabalık nüfusa sahip 4. Kenti olma niteliğini taşımaktadır. Şehre ticari ve turistlik faaliyetler için geliyorsanız, Bursa oto kiralama hizmeti alıp, hareketli geçecek günlerinizde yapmanız gereken tüm işleri daha hızlı ve kolay bir ulaşımla yapabilirsiniz. Büyükşehir olmasına rağmen trafik sorununun fazla yaşanmadığı Bursa’da bu nedenle Bursa rent a car firmalarından kiralayacağınız araçlarla, trafiğe maruz kalmadan işlerinizi daha rahat halledebilirsiniz.

Sitemiz üzerinde yer alan ucuz Bursa araç kiralama firmaları tarafından sunulan farklı model ve araç seçenekleri, sitemiz üzerinden Bursa oto kiralama hizmeti alacaklara özel büyük avantajlar sunmaktadır. Araçlar ve firmalar arasında, daha rahat kıyaslama yapmanızı sağlayacak modülümüz, sizlere kolay karşılaştırma imkânı vermektedir.
Bursa Araç Kiralama
Bursa’ya uçak ile seyahat edecekler için, birçok firma Bursa araç kiralama hizmeti de vermektedir. Özellikle zamanı kısa olanların ve işlerini bu kısa sürede yetiştirmek isteyenlerin tercihi olan Bursa oto kiralama hizmeti de, bu nedenlerle sıklıkla tercih edilen hizmetlerden birisidir. Aşağıda, Bursa gezilecek yerler hakkında da detaylı bilgiler bulabilir, ziyaret amacınız ne olursa olsun bu güzel mekanları da hızlıca gezebilirsiniz.

Bursa’nın en önemli özelliklerinden birisinin Türkiye"nin yaşanabilir şehirler listesinde birinci sırada, dünyada ise bu listede 28. Sırada yer aldığını da söyleyerek, Bursa"da gezilebilecek yerler hakkında bilgi verelim.

Bursa Gezilecek Yerler – Gezi Rehberi

Bursa Ulu Camii

Bursa ve tarih denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi olan Bursa Ulu Camii, İki minaresi ve yirmi kubbesiyle dikkat çekmektedir. 1399 yılında Yıldırım Bayezid tarafından inşa ettirilen caminin giriş kapısının üzerinde yazan yaldızlı yazıyla dikkat çekmektedir. Osmanlıca yazılan bu yazı da, caminin yapımıyla ilgili kısa bir bilgi bulunmakta olup, 1399 yılında Yıldırım Bayezid tarafından yaptırıldığı yazmaktadır. Caminin duvarlarında toplamda 192 tarihi sabit ve sökülebilir levhanın bulunması da, dikkat çeken özelliklerinden birisidir.

Irganda Köprüsü

Bursa gezi turu düzenleyen firmaların listelerinde vazgeçilmez konumda olan Irganda Köprüsü, 1442 yılında yapılmıştır. Tüccar Muslihiddin tarafından yaptırılmıştır. Muslihiddin’in babası Irgandalı Ali için yaptırılması nedeniyle, Irganda Köprüsü adını almıştır. Üzerinde birçok dükkan ve mescit bulunmaktadır.
Bursa Havalimanı Araç Kiralama

Eski İpek Han

Osmanlı dönemi eserlerinden olan İpek Han, Bakırcılar Çarşısı girişinde şehrin merkezi ilçesi Osmangazi’de bulunmaktadır. Bursa Yeşil Külliyeye gelir elde etmesi amacıyla yapıldığı bilinen Eski İpek Han, şehrin büyük hanlarından olmasının yanında en tarihi mekanlarından da birisidir.

Bursa Uludağ

Dünyanın en nitelikli kayak merkezleri arasında gösterilen Bursa Uludağ, şehrin en önemli yerlerinden birisidir. Kış aylarında yüzbinlerce insanı ağırlayan Uludağ, Bursa için önemli bir turizm geliri sağlamaktadır. Kayak yapmaya en elverişli pistlerin bulunduğu Uludağ’ı ziyaret etmek istiyorsanız özel araç seçeneğini tercih etmeniz, sizin için büyük kolaylık sağlayacaktır. Özel aracınız yoksa, gezgin7/24 üzerinde web sitemizin ziyaretçilerine özel avantajlar sunan Bursa rent a car firmalarından Bursa oto kiralama hizmeti alarak, avantajlı araç kiralama ile Uludağ’ın keyfini çıkarabilirsiniz.
Bursa Havalimanı Oto Kiralama

Bursa Saat Kulesi

Bursa"da gezilecek yerler arasındaki saat kulesi, şehrin merkezinde bulunup adeta Bursa’nın simgelerinden birisi olmuştur. Sultan Abdulaziz zamanında yapıldığı bilinen kule, Osman ve Orhan Gazi türbelerine yakın konumdadır. 33 metre uzunluğundaki saat kulesinin içerisinde, 89 basamaktan oluşan merdiven bulunmaktadır.

Botanik Park

Doğayla kucaklaşmak için Bursa’da özel alanlara gitmenize gerek olmasa da, Botanik parkın şehirdeki yeri daha başkadır. Yeşil Bursa’nın Botanik bahçesi içerisinde çalıları da dahil ettiğimizde sayısı 100 bini açan ağaç bulunmaktadır. Ayrıca 27 farklı binlerce gülün bulunduğu park içerisinde yapay göletler, havuzlar ve sosyal alanlar bulunmaktadır. 1998’de Doğal SİT alanı statüsü kazanmıştır.

Bursa Koza Han

Osmanlıya başkentlik yapmış olan Bursa, bu sebeple Osmanlı Devleti dönemine ait yapılarıyla daha fazla öne çıkmaktadır. Bursa Koza Han’da, 1490 yılında Mimar Abdül ula bin Pulat Şah’a, II. Bayezid tarafından yaptırılmıştır. Şehre gelen turistlerin oldukça ilgisini çeken Bursa Koza Han’ın, turistler arasındaki popülaritesi oldukça fazladır.

Bursa Yeşil Camii

Şehirdeki ilk Osmanlı eserlerinden biri olan Bursa Yeşil Cami, içerisinde yeşil tonun ağırlıklı olduğu çinilerin fazla olması sebebiyle bu ismi almış olsa da, Bursa’nın yemyeşil doğasıyla da özdeşleştirilmek için bu isim kullanılmıştır. Günümüzde halen ibadet için kullanılan camii, 2000 kişiye ulaşan kapasitesiyle Bursa"nın önemli ibadet merkezleri arasındadır.

Bursa Tophane

Bursa merkezde yer alan Tophane, şehri panoramik bir seyirle hayranlıkla izleme imkânı sunan yerlerden biridir. Saat kulesi, tophaneye özel olarak yaptırılmıştır. Sultan Abdülaziz döneminde inşa edilen tophaneye özel yapılan saat kulesi yıkılmış olsa da, 1904 yılında tekrardan yapılmıştır.

Orhan Gazi ve Osman Gazi Türbeleri

Osmanlı Devleti kurucusu Osman Gazi ve devletin ikinci padişahı olan Orhan Gazi türbeleri, Bursa şehir merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır. Dünya tarihinde önemli bir yere sahip olan bu iki insanın türbeleri sadece Osmanlının mirasçıları Türk turistler tarafından değil, yabancı turistler tarafından da yoğun olarak ziyaret edilmektedir.

Bursa"nın Neyi Meşhur?

Yeşilliğinin dillere destan olduğu, herkesçe aşikar bir durum olan Bursa mutfağı ile de, önemli tatları barındırmaktadır.
Bursa Oto Kiralama
İnegöl mobilyası sanayi sektöründe meşhur olurken, İskender Kebabı, İnegöl köftesi, çileği, Kestane şekeri, şeftalisi, Pideli köftesi, zeytini ve tahinli pidesi de şehrin damak tadını yansıtmaktadır. Tabii ki Bursa ipeği ve kumaşını da, burada unutmamak gerekiyor.

Bursa oto kiralama hizmetinden yararlanarak buradaki işlerinizi daha hızlı yapmak istiyorsanız, sitemiz ziyaretçilerine özel avantajlar sunan firmaları tercih edebilirsiniz.