Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yenişehir Araç Kiralama - Yenişehir Oto Kiralama | Gezgin724

Yenişehir 

Bursa’nın, 55 km doğusunda Yenişehir ovasının ortasında kurulu olan ilçenin antik çağlardan veri var olduğu bilinmektedir. O dönemlerdeki adı Neopolis olan ilçe, Osman Gazi döneminde Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1302 yılında Osmanlı Devletine bir süre başkent olan Yenişehir’de, o dönemleri yansıtan pek çok tarihi eser mevcuttur. Osman Gazi tarafından yaptırılan Saray Hamamı, 14. Yüzyılda inşa edilen Voyvoda Camii, Ulu Camii, Süleyman Paşa Külliyesi ve Deli Hüseyin Paşa’nın yaptırdığı Çifte Hamam bu eserlerden bazılarıdır. Buram buram tarih kokan Yenişehir araç kiralama, hizmetlerinin sıklıkla kullanıldığı güzide bir ilçedir. Buradaki eserlerin belli başlı kısımları günümüze kadar gelebilmiştir. 

Yenişehir’in Tarihi Eserleri

Orhan Gazi Camii, 1354-1362 tarihleri arasında ilçede yaptırılan eserler arasındadır. Minaresinin çokgen tuğladan örülmüş kaidesi,1977 yılında restore edilerek yenilenmiştir. Fener kubbeli camii mimarisinin en güzel örneklerinden olan Voyvoda Camii, bahçesindeki çınardan ötürü halk arasında Çınarlı Camii olarak bilinir. Camisinin kubbesi yıkılma tehlikesi gösterdikten sonra1830 yılında Yenişehir Voyvodası tarafından, aslına uygun olarak yenilenmiştir. İlçeye farklı bir hava katan camii, burada faaliyet gösteren Yenişehir araç kiralama, firmasının konforlu araçları ile günübirlik ziyaret edilebilir. 

Bali Bey Camii 

Kubbeli ve kare planlı olarak inşa edilen Bali Bey Camiinin güneyinde, iki tane mezar taşı mevcuttur. Osmanlı Devletinin Fetih devrinde yapılan eserlerden olan camii kitabeleri ile dikkat çeker. 

Türkmenistan Şemaki kasabasından ilçeye göç eden, Şemakilerin18. Yüzyılda yaptıkları evler günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Yün bu eserleri Yenişehir araç kiralama hizmeti ile gezmek, tatil rotanızı oluşturmada size yardımcı olur. İki katlı olan Şemaki evlerinde, 19. Yüzyıla ait bitki motifleri ile bezeli duvarlar dikkat çeker.
yenişehir araba kiralama
Yenişehir Saat Kulesi

Cumhuriyet alanında bulunan Yenişehir saat kulesi, dikdörtgen kesme taştan yapılmış, sekizgen planlı bir yapıdır. Yunan işgalinden sonra inşa edilen kule, adeta bir zafer anıtı havasını yansıtır. Ağırlık sistemi ile işleyen saatte, çan sesinin daha iyi yansıması için çatı katının kubbesi kurşun kaplamayla yapılmıştır. Yenişehir gezilecek yerler arasında bulunan saat kulesi turistler tarafından yılın her mevsiminde ziyaret edilebilir. bursa araç kiralama 25 metre yüksekliğinde ve 7 katlı olan kule, heybetli görüntüsü ile görenleri kendine hayran bırakır. Sultan 2. Abdülhamit zamanında yaptırılan kulenin 6.katının dört tarafında saat ve iki adet çan vardır. 

Pustinpuş Baba zaviyesi de ilçede önemli yer tutan tarihi bir yapıdır. Orhan Gazi tarafından yaptırılan eser, Yenişehir deki diğer tarihi eserler gibi dikdörtgen temalıdır. İlçedeki tarihi eserler, genellikle aynalı tonozlarla ve farklı motiflerle süslüdür. Gezi planlarınızda size Yenişehir araba kiralama hizmeti, farklı lokasyonlara kolay ulaşım sağlayarak yardımcı olmayı amaçlar. 

Sinan Paşa Külliyesi 

Sinan Paşa külliyesi içinde bulunan ve Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde adı geçen kervansaray, günümüze ulaşmayan eserler arasında yer alır. 

Bursa’nın uluslararası havaalanının da barındıran ilçenin % 80’ i tarımla uğraşır. İlçenin domates, biber ve manda kaymağı oldukça ünlüdür. Hayvancılık tarımın yanında oldukça fazla alanda yapılır. Bu sebeple süt ve süt ürünleri oldukça fazladır.
yenişehir araç kiralama
İnsan Yutan Girdaplı Göl

İlçede yer alan Cennet kanyonu, Yenişehir oto kiralama ile 6 km uzaklıkta bulunur. Kanyon boyunca, pek çok şelale ve göl mevcuttur. Yürümek ve göle girmek için uygun yerlerin olduğu kamyonda, uzun doğa yürüyüşleri de yapmak mümkündür. Halk arasında bilinen efsaneye göre kanyon girişinde yer alan Girdaplı gölün insanları yuttuğuna dair bir hurafe vardır. Dilden dile yayılan bu efsane yüzünden kanyon ve içerisindeki güzellikler uzun yıllar bakir olarak kalmıştır. Yenişehir oto kiralama araçları ile sizde Cennet Kanyonu ve Girdaplı Gölü ziyaret edebilirsiniz. 

Cennet Kanyonu 

2014 yılında Yenişehir dağcılık kulübü tarafından geçilen kanyon ziyarete açılmıştır. Yenişehir kiralık araç ile Cennet Kanyonuna ulaşan doğa tutkunları keyifli yolculuklar yaparlar. İlçeye 15 km uzaklıkta bulunan Yarhisar Şelalesi, çevresi yeşillikler çevrili bir piknik alanıdır. İki tepenin arasından akan şelale muhteşem bir doğa harikası oluşturur. Şelale yazın, Yenişehir ucuz araç kiralama firmasının klimalı araçları sayesinde, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelir.
yenişehir oto kiralama
İlçeden geçen yüksek hızlı tren sayesinde çehresi olumlu değişikliklere uğrayan Yenişehir, şişecam fabrikası ile de sanayiye hizmet etmektedir. İlçenin yüzünün değişiminde burada hizmet veren Yenişehir kurumsal araç kiralamanın katkısı yadsınamaz. 

Sizde hem İstanbul’a yakınlığı hem de tarihi dokusunun zenginliği ile bilinen Yenişehir rent a car bakımından oldukça geniş imkanlara sahiptir. İlçenin Bursa ve ilçelerine yakın olması, sanayisinde olumlu etki yapmıştır. Bir çok fabrikanın bulunduğu Yenişehir, turizm ve sanayi potansiyeli yüksek bir ilçedir. Türkiye’nin biber ihtiyacının % 40’ını karşılayan ilçede tarıma ayrılan araziler oldukça verimlidir. Yenişehir araç kiralama sektörü konusunda iddialı bir ilçe olarak karşımıza çıktığı için bölgede oldukça nitelikli bir araç kiralama hizmetinin varlığından söz edebiliyoruz. Böylece ilçeyi oldukça konforlu bir şekilde de gezebiliyoruz.