Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yıldırım Oto Kiralama - Yıldırım Araç Kiralama | Gezgin724

Yıldırım Gezilecek Yerler

Türkiye’nin kültürel ve doğal zenginlikler bakımından en önemli şehirlerinden biri Bursa ilidir. Bursa ilinin farklı ilçelerinde hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça önemli eserler ve yapılar bulunmaktadır. Bursa ilinin nüfus bakımından ikinci büyüklüğe sahip ilçelerinden olan Yıldırım, Bursa il merkezi sınırlarına yakın konumda bulunmaktadır. Yıldırım ilçesinin isminin önemi bulunmaktadır. Osmanlı Devleti padişahları arasında bulunan Yıldırım Beyazıt’ın ismini alan ilçe, tarihi zenginlikleri ile dikkat çekmektedir. Yıldırım gezilecek yerler için çeşitli ulaşım seçenekleri bulunmaktadır.

Yıldırım ilçesini gezip görmek isteyen kişiler, toplu taşıma araçları ve araç kiralama seçeneklerinden yararlanabilmektedir. İlçenin tarihi ve doğal güzelliklerini rahat bir şekilde gezip görmek isteyen kişiler, Yıldırım araç kiralama hizmetlerini tercih edebilmektedir. Her türlü aracı istenilen süreler boyunca kiralamak isteyen kişiler için kaliteli araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır. Tarihi değerlere önem veren turistler tarafından sık sık ziyaret edilen Yıldırım ilçesi, yıl içinde birçok ziyaretçi ağırlamaktadır. İlçe, turistik değeriyle öne çıkmaktadır.

Yıldırım Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Yıldırım ilçesi, Bursa iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin, Bursa il merkezi sınırlarına olan uzaklığı yaklaşık olarak 11 kilometredir. Bursa’nın önemli turizm merkezleri içinde bulunan Uludağ’a da yakın konumda bulunan Yıldırım, kalabalık nüfusuyla dikkat çekmektedir. Tarihi yapıları ve Osmanlı mimarisi ile dikkat çeken Yıldırım ilçesinde ulaşım hizmetleri gelişmiştir. Yıldırım oto kiralama hizmetleri ile araç kiralanabilmektedir.
yıldırım araba kiralama
Yıldırım ilçesinin denize kıyısı bulunmamaktadır. Mudanya ve Gemlik gibi ilçelere yakın bir konumda bulunan Yıldırım ilçesinin kuzeyinde Gürsu ilçesi bulunmaktadır. Batısında Osmangazi ilçesi bulunan Yıldırım ilçesinin batısında ise Kestel ilçesi bulunmaktadır. Yıldırım ilçesinin güneyinde ise Keles ilçesi bulunmaktadır. Yıldırım ilçesine ulaşım sağlamak isteyen kişiler, il merkezinden veya çeşitli ilçelerden hareket eden toplu taşıma araçlarından veya Yıldırım araba kiralama faaliyetlerinden yararlanabilirler.

Yıldırım Geçim Kaynakları

Yıldırım ilçesinin geçim kaynakları oldukça zengindir. Bursa ilinin gelişmiş ilçeler arasından bulunan Yıldırım ilçesinde sanayi ve hizmet kolları oldukça gelişmiştir. Tarım ve hayvancılık faaliyetleri ise daha çok çevre köylerde yürütülmektedir. bursa araç kiralama Sanayinin oldukça gelişmiş olduğu ilçede özellikle oto sanayi faaliyetleri gelişmiştir. Birçok hizmetin kaliteli bir şekilde verildiği ilçede, Yıldırım kiralık araç hizmetleri de kaliteli bir şekilde verilmektedir. Yıldırım ilçesi sınırları içerisinde uluslar arası kalite standartlarına uygun bir şekilde araç kiralama hizmetinin varlığından söz edebiliyoruz. Elbette ki bu durum beraberinde pek çok farklı kazanı mı da getirmektedir. 
yıldırım araç kiralama
Yıldırım Emir Sultan Külliyesi

Yıldırım ilçesinin merkezinde bulunan Emir Sultan Külliyesi, ilçenin en önemli tarihi güzelliklerinden biridir. 15.yüzyılda inşa edildiği bilinen külliyenin içinde cami, hamam ve türbe gibi yapılar bulunmaktadır. Yeşillikler içerisinde bulunan külliye hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Tarihi mimarileri seven kişilerin mutlaka gezip görmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Yıldırım Emir Sultan Külliyesini ve çevresini gezip görmek isteyen kişiler, Yıldırım ucuz araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir.

Külliyenin önemli yapılarından biri de Emir Sultan türbesidir. Emir Sultan ve ailesinin mezarının bulunduğu türbe, sık sık ziyaret edilmektedir. Günümüze kadar çeşitli onarımlara uğranan türbe, bölgenin önemli tarihi yapılarından biridir. Külliyenin diğer yapılarından biri olan hamam, dikdörtgen yapısı ve mimarisi ile dikkat çekmektedir. Son zamanlarda yenileme çalışmalarına uğrayan hamam, sık sık ziyaret edilen yerlerden biridir. Tüm tarihi yapıları pratik bir şekilde gezmek isteyen kişiler, Yıldırım rent a car ile araç kiralama seçeneğinden yararlanabilir.

Yıldırım Yeşil Külliyesi

Yıldırım ilçesinin semtlerinden biri de Yeşil isimli semttir. İsmini, çevresindeki yeşilliklerden ve doğal güzelliklerden alan ilçenin içerisinde külliye de bulunmaktadır. Külliyenin içinde imarethane, cami, türbe ve hamam gibi yapılar bulunmaktadır. Külliyeyi ve içerisindeki yapıları inşa ettiren kişinin Çelebi Sultan Mehmet olduğu bilinmektedir. Günümüze kadar sağlam bir şekilde ulaşan yapılar, hem yerli hem de yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Hem dini hem de tarihi bakımdan önemli olan külliyeyi araçlarla ziyaret etmek isteyen kişiler, Yıldırım oto kiralama faaliyetlerini tercih edebilmektedir.
yıldırım oto kiralama
Yıldırım Balabanbey Kalesi

Mollaarap Mahallesi, Yıldırım ilçesine bağlı olan mahalleler arasında yer almaktadır. Bursa ilinin ilk tarihi eserlerden olan kalenin 1303 yılında yaptırıldığına dair bilgiler bulunmaktadır. İsmini, o dönemin kumandanlarından biri olan Balaban Bey’den alan kale, günümüze kadar çeşitli yenileme çalışmalarına uğrayarak gelmiştir. Mimarisi ve tarihi özellikleri ile dikkat çeken tarihi kaleyi gezip görmek isteyen kişiler, Yıldırım araç kiralama hizmetlerini tercih edebilmektedir.

Yıldırım Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Bursa ilinin Yıldırım ilçesine gezi turu gerçekleştirmek isteyen kişilerin tercih edebileceği çeşitli ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Yıldırım ilçesine ulaşmak için çeşitli toplu taşıma araçları tercih edilebilir. Konaklama ve barınma gibi faaliyetlerinde oldukça gelişmiş olduğu Yıldırım ilçesinde birçok otel ve pansiyon bulunmaktadır. İş ve kurumsal amaçlı araç kiralamak isteyen kişiler için Yıldırım kurumsal araç kiralama hizmetleri de verilmektedir.