Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bayramiç Araç Kiralama - Bayramiç Oto Kiralama | Gezgin724

Bayramiç Gezilecek Yerler

Bayramiç, ülkemizin kuzeybatısında yer alan bir ilçemizdir. Kaz Dağları’nın eteklerinde bulunmaktadır. O yüzden tertemiz bir havaya ve yemyeşil doğal ortamlara sahip bir yerdir. İlçedeki yeşil alanlar ve mesire yerleri görülmeye değer güzelliktedir. Tarihi geçmişi de Antik çağlara dayanmaktadır. 1308 yılında Karesi Beyliği burada yaşamışlardır. 1356 yılında Osmanlı egemenliğine girmiş bir yerleşim yeri iken 1902 yılında ilçe olmuştur. O dönemlerde bu yöreye ‘’Bayram Yeri’’ denilmiştir. Daha sonraları adı Bayramiç olarak kalmıştır.

Kaz Dağlarının yakınında bulunduğu için ilçenin çoğu ormanlarla kaplıdır. Meşe, gürgen, çam, palamut ağaçlarını burada sıklıkla görebilirsiniz. Ayrıca meyve ağaçlarının çokluğu dikkat çekmektedir. Elma, armut, zeytin, kayısı ve şeftali ağaçlarının çokluğu ilçeye doğal bir ortam havası katmaktadır. Tarihi ve doğal güzellere sahip olan ilçemiz Bayramiç gezilecek yerler arasında bulunan şirin bir yerleşim yeridir. İlçede yapacağınız tarih ve doğa gezisini Çanakkale Bayramiç araç kiralama hizmetleri ile yapabilirsiniz. Araç kiralarsanız yakın çevrede bulunan daha birçok tarihi yerleri gezme şansınız da olacaktır.

İklim olarak Akdeniz ikliminden etkilenmektedir. Yazları sıcak ve kurak geçmesine rağmen kışları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Dağ havasından etkileniyor olsa gerek, kış mevsiminde yağışlar oldukça sık görülmektedir. 

Bayramiç Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Bayramiç, Marmara Bölgemizde yer alan bir ilçemizdir. Çanakkale iline bağlıdır. Nüfusu yaklaşık 30.000’dir.  Sadece güneydoğuda Balıkesir’in ilçesi Edremit ile komşudur. Diğer komşuları Çanakkale’nin ilçeleridir. Doğuda Yenice, batıda Ezine, kuzeyde Çanakkale Merkez, kuzeydoğuda Çan, güneyde Ayvacık ilçeleriyle komşudur. İl merkezine uzaklığı yaklaşık 78 km’dir.
bayramiç araba kiralama
Bayramiç’e Nasıl Gidebilirim?

Çanakkale ilimize karayolu, havayolu ve deniz yolu ile ulaşabilirsiniz. Karayolundan şehirlerarası otobüslerle gitmek en çok tercih edilen seçenektir. Türkiye’nin birçok yerinden Çanakkale’ye otobüsler gitmektedir. İl otogarında indiğinizde dolmuşlarla Bayramiç’e gidebilirsiniz. Kendi özel arabanız ile gitmenize yoktur. Kolay bir ulaşım rotası üzerinde bulunan ilçemizdir. İlçeye geldiğinizde Bayramiç araba kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Havayolu ile gelmek isterseniz Çanakkale Havalimanı şehre 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Havaalanında inince şehir merkezine giden servislerden faydalanabilirsiniz. Buradan ilçeye ulaşmanız çok kolay olacaktır.

Denizyolu ile gelmek isteyenler, İstanbul- Bandırma hızlı feribot seferlerini tercih edebilirler. Gerçi İstanbul’dan karayolu ile de gelseniz aynı zaman sürecine tekamül edebilir. Ama hızlı feribota binme sefanızı da böylelikle gerçekleştirmiş olursunuz. İDO seferleri günde 3-5 defa İstanbul’dan hareket etmektedir. (yaz ve kış tarifesi farklıdır. Feribotu tercih edecekseniz mutlaka seferleri inceleyiniz.) Bandırma iskelesinde indiğinizde karayoluyla Çanakkale il merkezine uğramadan Bayramiç’e otobüsle gidebilirsiniz. Ulaşımın bu kadar kolay olduğu ilçede Bayramiç araç kiralama size tarihi ve doğa güzellikleri gezmede yardımcı olacaktır. Gezilecek yerler listesine bir göz atmak gerekirse:

Hadımoğlu Konağı Tarihi Geçmişi

Konak 1796 yılında yapılmıştır. Hadımzade Osman Bey zamanında kendisi tarafından yaptırılmıştır. Dönemin Türk evlerinin mimarisini taşımaktadır. İki kattan oluşmaktadır. Konaktaki ahşap işçiliği ve duvardaki resimler görülmeye değer güzelliktedir. Konağın avlusunda çevrede bulunan tarihi eserler sergilenmektedir. Kültür Bakanlığı tarafından restore edilmiş olan konağın içini gezebilirsiniz.

Skepsis Antik Kenti Tarihi Geçmişi

Bayramiç ilçesinin 10 km doğusunda Kurşunlu Tepesinde yer almaktadır. Kente ait olan kalıntılar burada bulunmakta olup, ayakta kalan bir yapıya rastlanmamaktadır. M. Ö 5. Yüzyılda burada Perslerin yaşamış olduklarına dair izlere rastlanmaktadır. Daha sonraki zamanlarda Roma ve Bizanslıların da burada yaşamış olabilecekleri kanısına varılmıştır. Arkeolojik kazı çalışmalarında burada birçok medeniyetlerin izlerine rastlanmaktadır. 1989 yılında burada yapılmakta olan baraj çalışmaları nedeniyle antik kentin birçoğu sular altında kalmıştır. Kurtarılan eserler Çanakkale Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir.
bayramiç araç kiralama
Kebrene Antik Kenti Tarihçesi

Bayramiç’in 14 km güneyinde Çal dağ Tepesinde yer almaktadır. Antik kentin kuruluşu M.Ö 7. Yüzyıla dayanmaktadır. Kent ne zaman ve kimler tarafından kuruldu konusu üzerine kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Burada birçok medeniyetlerin yaşamış olduğuna dair izlere rastlanmaktadır. Yapılan kazı çalışmalarında çok sayıda sikkeler, gümüş eşyalar bulunmuştur. Siz de bu iki antik kenti Bayramiç kiralık araç ile gezip görme imkanına sahipsiniz.

Hacı Baliğ Camisi Tarihçesi

Caminin 1357-1365 yılları arasında yapılmış olduğu düşünülmektedir. O zamanlar kilise olarak kullanıldığı rivayet edilmektedir. Bayramiç’in en eski camisidir. Halk arasında Tepe Camisi olarak isimlendirilmektedir. 7 asırlık olan bu tarihi camiyi gezmenizi tavsiye ederiz. 

Külcüler Kaplıcası Nerededir?

Bayramiç’e 18 kilometrelik mesafede bulunan kaplıcalar, eklem rahatsızlıkları, kadın hastalıkları, cilt hastalıkları gibi birçok hastalığa iyi gelmektedir. İlçe tarih ve gezi turu yaparken bu kaplıcalara da mutlaka uğramalısınız. 

Görüldüğü üzere gezilebilinecek bütün yerler birbirine yakın mesafededir. Bayramiç rent a car şirketinden bir araç kiraladığınız takdirde her yeri gezme fırsatına sahipsiniz. İlçe sizin için ekonomik olsun diye Bayramiç ucuz araç kiralama seçeneğini de sunmaktadır.
bayramic oto kiralama
Ayazma Mesire Yeri Nerededir?

Evciler Köyüne 5 km uzaklıkta bulunan mesire yeri, Kaz Dağlarının eteklerinde yer almaktadır. Burada sayısız ağaçlar, yemyeşil alanlar ve akan sulara rastlayabilirsiniz. Doğa turizmi yapmak isteyenler için ideal bir yerdir. Piknik yapıp temiz havayı içinize çekebilirsiniz.

Çok fazla gezilecek yere sahip olan Bayramiç ilçesine isterseniz ailecek isterseniz arkadaşlarınızla birlikte gezi programı düzenleyebilirsiniz. Bayramiç kurumsal araç kiralama seçeneğini de kullanarak toplu iş gezilerinizde de size yardımcı olacaktır. Çünkü çanakkale oto kiralama üzerine her şeyi düşünmektedir.