Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Biga Araç Kiralama - Biga Oto Kiralama | Gezgin724

Biga Gezilecek Yerler

Çanakkale’nin en büyük ilçesidir. Biga kelimesinin Yunancada kaynak anlamına gelen Pega sözcüğünden dönüştüğü ihtimali üzerinde durulur. Pega, çok tanrılı dönemlerde insanlarca varlığı kabul edilen efsanevi kanatlı at olan Pegasos kelimesinden türemiştir. Pegasos, sanatçıların hayal gücünü temsil etmektedir. İlçe merkezinden Kocabaş çayı geçmektedir. Kocabaş Çayı, merkezi ortadan ikiye bölmektedir. Biga gezilecek yerler arasında Kocabaş Çayı’nın doğal güzellikleri de bulunmaktadır. Çayın harika havası ve eşsiz manzarası vardır. 

Biga Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Çanakkale ilinin ilçelerinden biridir. İl merkezine 84 km mesafede bulunur.  Doğuda Gönen, batıda Lapseki, güneyde Çan, kuzeyde Marmara Denizi ile komşudur. Biga önemli yolların kesişim noktasında yer almaktadır. Bundan dolayı ilçeye ulaşım oldukça kolaydır. Deniz otobüsleri ile İstanbul Yenikapı’dan 3 saatlik yolculukla kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. İlçe merkezinde Biga araç kiralama firmaları bulunur. Firmalardan kiralanan araçla kenti gezmek çok daha rahat olacaktır. 

Biga Geçim Kaynakları

İlçe halkının geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Tarıma bağlı sanayi de gelişmiştir. Ülkemizin en büyük sanayi topluluklarından olan İçdaş, mobilya alanında büyük bir tesis olan Doğtaş ilçe sınırlarında kurulmuştur. 

Biga Tarihi Geçmişi

Kentin ne zaman kurulduğu net olarak bilinmez. Kemer ve Karabiga kentlerinin MÖ 7.yy zamanından kalma olduğu tahmin edilmektedir. Yapılan kazılarda Ortaçağ Haçlı ve Bizans kaynaklarına rastlanmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu zamanında sancak merkezidir. Cumhuriyet döneminde Çanakkale iline bağlanmıştır. Geniş bir idari alana sahip olan ilçeden 1945 yılında Yenice, 1949 yılında Çan ayrılmıştır. Ayrılan beldelerle birlikte ilçenin toprakları küçülmüş, nüfusu azalmıştır. 
biga araba kiralama
Biga Ne Yenir?

İlçe köftesi ile meşhurdur. Biga oto kiralama hizmetlerinden yararlanarak kent çevresindeki lokanta ve restoranlarında köfte yenebilir. Ayrıca lokantalarda yöresel lezzetlerden olan peynir tatlısı, paça çorbası, peynir helva, cevizli lokum, yoğurt ve balığının da tadına bakılabilir. 

Ulu Camii Nerededir? Tarihi Geçmişi

İlçe merkezinde yer alan Ulu Cami, kentin en eski camisi olma özelliğini taşımaktadır. Fatih Sultan Mehmet’in sancak beyi olarak Manisa’da görev yaptığında Edirne’ye geçerken kentte konakladığı bilinmektedir. Şehirde cami olmadığını fark edince cami ve hamam yapılmasını emretmiştir. Cami ve hamamdan oluşan külliyeden günümüze yalnız cami kalmıştır. Merkezde olmasına rağmen Biga araç kiralama firmalarından temin edilen araba ile camiye daha rahat ulaşılır. 

Biga Şehitliği Nerededir? Tarihi Geçmişi

Çanakkale Savaşında yaralanan 173 asker Biga Harp Hastanesine getirilmiştir. Fakat yaralı askerler hastanede şehit olunca buraya defnedilmiştir. Şehitlik içinde 6 metre uzunluğundan yeşilimsi bir taş anıt vardır. Bu anıt Kayserili Mehmet Sadık Usta tarafından yapılmıştır. Biga ucuz araç kiralama fırsatları değerlendirilerek ziyaret edilmesi gereken değerli bir yerdir. 
biga araç kiralama
Karabiga Nerededir? Tarihi Geçmişi

Marmara Denizi kıyısında yer alan Karabiga beldesi, ilçe merkezine 26 km uzaklıktadır. Muhteşem manzaraya sahiptir. Sahil kıyısında restoranlar bulur. Restoranlarda yöresel lezzetleri de tatmak mümkündür. Sahil boyunda yürüş yapılabilir. Limandan tekne kiralayıp deniz turu yapılabilir. Kocakum, kadınlar hamamı, Küçük Mersin koylarında denize girilebilir. Biga kurumsal araç kiralama firmalarının sunduğu hizmetlerden yararlanarak çadır getirip beldede çadır kampı yapılabilir.  Çam ağaçlarıyla kaplı Nato bölgesinde piknik yapılmaktadır. 

Karabiga Kaleleri Nerededir? Tarihi Geçmişi

İlçe merkezinden 3 km uzaklıkta Karabiga Kaleleri bulunur. MÖ 7.yy’a ait olan tarihi kalıntılarda Milet kolonisinin yaşadığı tahmin edilmektedir. Sit alanı ilan edilerek tarihi kalıntılar koruma altına alınmıştır. 

Kalafat Köyü Nerededir? Tarihi Geçmişi

100 yıllık Boşnak köyü olan Kalafat Köyü, ilçe merkezine 3 km uzaklıktadır. Köy sınırlarında muhteşem güzellikler vardır. Bu güzelliklerin başında Nilüfer Gölleri gelir. Nilüfer Gölleri, 7 dönümlük alana yayılmıştır. Gölün 2 dönümlük alanı nilüfer çiçekleri ile kaplıdır. Abant Gölü’nden sonra üzerinde nilüfer çiçeği yaşayan ikinci göl olma özelliğini taşıyan göle Biga araba kiralama çanakkale oto kiralama firmalarından kiralanan araçlarla daha rahat ulaşılır. 

Halimbey Konağı Kent Müzesi Nerededir? Tarihi Geçmişi

Halimbey Konağı ilçe merkezinde yer almaktadır. 1900 yılında Halim Bey tarafından Avrupai tarzda bir mimari ile yaptırılmıştır. Tarihi eser, II. Derecede tarihi eser ilan edilip koruma altına alınmıştır. 2004 yılında restore edilerek müze olarak hizmete açılmıştır. 

Kırkgeçit Termal Tesisleri Nerededir? Hakkında Bilgi

IlıcabaşKöyü’de yer alan Kırkgeçit Termal Tesisleri’ne en kolay Biga kiralık araç hizmetlerinden yararlanılarak ulaşım sağlanır. İlçe merkezine 18 km uzaklıkta bulunan kaplıcanın sular 52 derecelik sıcaklığa sahiptir. Suyun birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Kaplıcalarda konaklama imkanı mevcuttur. 
biga oto kiralama
Parion Antik Kenti Nerededir? Tarihi Geçmişi

İlçe merkezine bağlı Kemer Köyü’nde yer alan Parion Antik Kenti’nin tarihinin MÖ 8 yy’a dayandığı bilinmektedir. Balıkçı kenti olan antik kentte arkeolojik kazı çalışmaları yapılmıştır. Kazılarda Arkaik, Roma ve Helenistik döneme ait kalıntılar bulunmuştur. Kentte; su kemerleri, nekropol alanı, tümüsler ve mabet kalıntıları bulunmaktadır. 

Bigadiç Kalesi Nerededir? Tarihi Geçmişi

İlçe merkezinin doğu tarafında yer almaktadır. Yüksekçe bir tepe üzerindeki kaleye Biga rent a car şirketlerinden birinden kiralanan arazi aracıyla daha rahat çıkılır. Bigadiç Kalesi’nin Bizanslılar tarafından 11.yy’da yapıldığı tahmin edilmektedir. Bigadiç Kalesi, işgal sırasında Yunan askerleri tarafından karargah olarak kullanılmıştır. O dönemden günümüze gelinceye kadar ciddi zararlar görmüştür. Çevresel faktörlerin ve tarihin etkisiyle tahrip edilmiş olan kaleden geriye yalnızca duvarları kalmıştır. Kaleyi ziyaret edenler yalnızca duvarları görecektir.