Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çan Araç Kiralama - Çan Oto Kiralama | Gezgin724

Çan Gezilecek Yerler

İl genel itibariyle deniz kıyısında olmasında rağmen Çan ilçesi nispeten iç kesimlerde kalmaktadır. Kentin kalkınmasında önemli rol oynayan Seramik Fabrikası’nın etkisi ile merkezdeki birçok yer seramikle güzelleştirilmiştir. Tarihi yapı çok az olan ilçenin en önemli turistik merkezleri sıcak su kaplıcalarıdır. Çan gezilecek yerler bakımından zengin olmasa da kaplıca tesisleri bakımından dikkatleri çekmektedir. 

Çan Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Çanakkale ilinin ilçelerinden biridir. Kuzeyde Biga ve Lapseki, doğuda Yenice, güneyde ve batıda Çanakkale ve Bayramiç ilçeleri ile komşudur. Balıkesir ile Çanakkale arasındaki karayolu ilçenin içinden geçmektedir. Çanakkale şehir merkezine uzaklığı 76 km olan ilçeye şehirlerarası otobüs firmaları ile ulaşım sağlanmaktadır. Çan araç kiralama hizmetleri ise ilçe içini ve çevresini gezmek isteyenlere güzel fırsatlar sunmaktadır. 

Çan Geçim Kaynakları

İlçenin ekonomisinde seramik sanayi, linyit kömür yatakları, termik santral önemli yer tutmaktadır. Halkın geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık da bulunmaktadır. 1950’li yıllara kadar ilçe halkı yalnızca tarım ve hayvancılıkla geçinirdi. İlçede kurulan Çanakkale Seramik Fabrikaları sayesinde kentin insanları sosyo- ekonomik anlamda gelişme gösterdi. İlçede kurulmuş olan Çanakkale Seramik Fabrikaları ülkemizin en köklü ve en büyük seramik fabrikasıdır. Türkiye’nin köklü sanayi gruplarından biri olan Kale Grup ilçede kurulmuştur. Doğal kaynaklar bakımından zengin olan bölgede özellikle seramik sanayinde hammadde olarak kullanılan feldspat ve kaolin yatakları meşhurdur. Çanakkale Çan araç kiralama firmalarından kiralanan araçlarla seramik fabrikası satış mağazalarına ulaşım sağlanabilir. 
çan araç kiralama
Çan Tarihi Geçmişi

İlçenin tarihi geçmişinin ne zaman başladığı net olarak bilinmemektedir. İlçe sınırlarında bazı antik yerleşim yerleri bulunmaktadır. Antik yerleşim yerleri bölgenin antik dönemlerde kullanıldığını kanıtlamaktadır. Antik dönemlerde bölgenin adı Gergithes’tir. Kallikolone kenti ise üç tanrıca arasında gerçekleştiği anlatılan güzellik yarışmasının yapıldığı yerdir. Roma döneminde bölgeye Gergis adı verilmiştir. Gergis bölgesinin tamamı Roma İmparatorluğu tarafından ele geçirilmiştir. Çeşitli milletlerin yaşadığı topraklar 14.yy’ın ortalarında Osmanlı devletinin hakimiyetine geçmiştir. O dönemde topraklara Çan adı verilmiştir. Çan önce 1897 yılında Biga’ya bağlanmıştır. 1921’de bölge Yunanlılar tarafından işgal edilmiştir. 1922’de Yunan işgalinden kurtulmuştur. 1945 yılında ilçe statüsünü elde etmiştir. 

Çan Ne Yenir?

İlçenin merkezinde çok eski dönemlerden beri merkezinde pazar kurulmaktadır. Kurulan pazarda en fazla satılan nesne ise hayvanların boynuna takılan çanlardır.  Kervanların getirdiği çanlar reyonlarda satılırmış. Çevre şehirlerde yaşayanlar çan almak için ilçe pazarına gelirlermiş. Bundan dolayı adı Çan olarak kalan ilçede büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Bundan dolayı et ve süt ürünleri sıklıkla tüketilmektedir. İlçeye gelen misafirler Çan oto kiralama çanakkale oto kiralama hizmetleri ile organik süt alabilecekleri mekanlara kolayca ulaşım sağlayabilirler. 
çan oto kiralama
Çan Kaplıcası Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezinde yer alan kaplıcaya en kolay ulaşım vasıtası Çan araba kiralama firmalarıdır. Belediye tarafından işletilen kaplıcaya farklı ulaşım vasıtaları olmasına rağmen araç kiralandığında daha hızlı ve konforlu ulaşım sağlanır. Kaplıcada konaklama tesisleri vardır. 46 derecelik sıcaklığa sahip olan kaplıcanın suyu, bağırsak, safra, karaciğer, idrar yolları hastalıklarına iyi gelmektedir. 

Tepeköy Kaplıcası Nerededir? Hakkında Bilgi

Küçüktepe Köyü’nde yer alan Tepeköy Kaplıcasına Çan kiralık araç firmalarından kiralanan araçla en fazla 20 dakika gibi bir sürede gidilir. Kaz dağı eteklerinde ve ormanlık alan içerisinde bulunan kaplıca bölgesinin havası çok güzeldir. Su sıcaklığı 37 ile 49 derece arasındadır. Muhteşem doğal güzelliğin ortasındaki kaplıcada konaklama tesisleri vardır. Tesislerde 40 odalıdır. 90 yatak kapasitesine sahiptir. Tepeköy Kaplıcalarının çevresinde piknik yapmak için mekanlar vardır. İçeriğinde karbonat, florür, kalsiyum ve termo mineraller bulunan kaplıca böbrek taşı, cilt hastalıkları, bel ve boyun fıtığı, kum dökme, kadın hastalıkları ve kireçleme gibi çeşitli hastalıklara iyi gelmektedir. Çan kurumsal araç kiralama fırsatları ile Küçüktepe Köyü Tüzel Kişiliği tarafından işletilen kaplıca tesislerine kolayca ulaşılır. 

Doğal Özellikleri Hakkında Bilgi

İlçenin toprakları toplam 87 km2’dir. Toprakların büyük bir kısmı engebelidir. İlçenin en büyük yükseltisi 983 metre ile Ağı Dağı’dır. Diğer yüksek yerleri Yangılık Tepesi, Düzpirem Tepesi, Asmalı Tepesi, Erenler Tepesi ve Karadağ’da Azap Tepesi’dir. İlçenin çevresi yükseltilerle çevrilmiştir. Çeşitli yükseklikteki doğal oluşumlar toprakların daha heybetli görünmesini sağlar. Çan ucuz araç kiralama şirketinden kiralanan arazi araçlarıyla tepelerin belli noktasına kadar gidilebilir. Uygun olan yükseltilerin devamında doğa yürüyüşü yapılabilir. 
can rent a car
İlçedeki en çukur yer tarihte Granikos olarak bilinen Kocabaş Çayı’nın Biga ilçesinin topraklarına geçtiği yerdir. İlçenin tek bir tane akarsuyu vardır. O da 90 km uzunluğundaki Kocabaş Çayı’dır. İlçenin güneyindeki dağlık alandaki Türkmen Deresi’nden doğmaktadır. Türkmen Deresi’nden doğan çay Karabiga"dan Marmara Denizi"ne dökülür. İlçenin topraklarını sulayan Kocabaş Çayı’nın irili ufaklı kolları vardır. Akdeniz ile Karadeniz iklimi arasında geçiş ikliminin hakim olduğu ilçede kuzey rüzgarları etkilidir. Yağışlar daha çok sonbahar, ilkbahar ve kış aylarında görülür. İlçenin büyük bir kısmı ormanlıktır. %58 oranında bir alanda orman bulunur. Ormanlardaki ağaçların genelini kayın, gürgen, akçam, karaçam, meşe, kestane ve köknar gibi çeşitler oluşturur. Çan rent a car şirketleri ilçenin ormanlık ve diğer alanlarını gezmek isteyenlerin ulaşımlarını kolaylaştıracak hizmetler sunmaktadır.